Προς το περιεχόμενο

Έλληνες κιθαρίστες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

o μπαμπας μου ειναι ο καλυτερος γιατι ειναι και μαμα ταυτοχρονα μετα τις 00:00...εεεε;;;εσεις εχετε μπαμπα την μερα και μαμα την νυχτα σε ενα προσωπο;;;

Μπαμπα Νικο μαμα Νικο σε αγαπω............. :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρχηγε μου μη μου στεναχωριεσαι!! :lol:

 

ΕΝΑΣ ειναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ τροπος να γινεις καλυτερος ΜΟΥΣΙΚΟΣ.

 

Να ακους ΠΟΛΛΗ & ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ μουσικη !

 

Αν θες να ακουσεις καποια πραγματα που θα σου ανοιξουν το μυαλο ευχαριστως να σου στειλω pm... :wink:

 

thanx master.. :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spimav_z , τί είδος μουσικής σου αρέσει να παίζεις πιο πολυ?Η απο αυτά που έχεις ακούσει τι θα σου άρεσε να ξέρεις να παίζεις καλύτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ο Σπαθας δεν ....

 

αυτο το "κουφο" τωρα τι το ηθελες? 8O

 

δηλ. επειδη δεν αναφεραμε τον Σπαθα καναμε εγκλημα? :lol:

 

προσωπικα παντως αν θες τη γνωμη μου δεν μπορω να ακουσω εναν κιθαριστα αν δεν μου αρεσει η ΜΟΥΣΙΚΗ που παιζει & η μουσικη του συγκεκριμενου (σε ολη την πορεια του) δεν μου αρεσει καθολου (γουστα ειναι αυτα...)

 

να συμφωνησω απολυτα ,με τον superfunk,μια και τους ειδα και προσφατα .Αντε και ηταν ευρηματικα τα ριφ των Socrates ,και πολυ ωραιο το solo ,τα κομματια τουλαχιστον στα δικα μου αυτια ,και με ολο τον σεβασμο στην πολυχρονο καριερα τους ,ηταν ανουσια , με 'μηδενικα' ρεφραιν για μενα παντα ,και πλατιασμους στην μεση . Ποσο μαλλον μαλιστα οταν μετα βγηκαν οι ΤΟΤΟ , το group με το τελειο συνδυασμο

ποιοτητας-εμπορικοτητας. Τωρα τεχνικα μπορει να ειναι αψογοι ,αλλα απο

συνθεσεις για μενα μετριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Ποτέ στην οικουμένη δεν μπορεί να γίνει κριτική για ένα μουσικό ΞΕΧΩΡΑ από τη μουσική που παίζει' date=' γι' αυτό οι συζητήσεις για τον καλύτερο και τον καλυτερότερο μουσικό ήταν, είναι και θα είναι γελοίες.

[/quote']

 

Συγχαρητήρια κύριε πρωτόκολε!

Ετσι είναι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογω της καριερας που εχει κανει

 

χωρις να θελω να προσβαλλω τον ανθρωπο....τι ΚΑΡΙΕΡΑ ακριβως εχει κανει που να δικαιολογει αυτα που λες...?

 

γιατι ας πουμε ο Edge' date='ο Malmsteen η ο Jeff Beck εχουν οντως κανει φοβερες καριερες ο συγκεκριμενος που λες εκτος απο τους...εξαιρετικα επιτυχημενους & πασιγνωστους στο.....εσωτερικο SOCRATES δεν ειναι ουσιαστικα ενας πετυχημενος...εντεχνος session μουσικος & τιποτα παραπανω? (εκτος & αν μου διαφευγει κατι οποτε σε παρακαλω να με διορθωσεις..)[/quote']

Βρε SF…!!! Δεν λέω για το τι μουσική ακούει ο καθένας και καλά κάνεις και αναφέρεις τα γούστα σου. Αλλά αυτό που γράφεις παραπάνω είναι παρατραβηγμένο. Ο Σπάθας είναι γνωστός σε όλη της Ελλάδα όχι σαν session μουσικός (που όλοι το γνωρίζουν πως είναι) αλλά σαν τον κιθαρίστα των Socrates, του ποιο ιστορικού Hard Rock συγκροτήματος εδώ στο Ellada. Από άποψη καριέρας είναι ακόμα ο ποιο γνωστός ηλεκτρικός κιθαρίστας στην Ελλάδα.

Αν θες την άποψή μου, για εμένα είναι με διαφορά ο καλύτερος που πέρασε ποτέ, για το λόγο ότι έχει αυτό το χαρακτηριστικό ήχο και παίξιμο που τον κάνει να ξεχωρίζει από την πρώτη νότα. :wink:

The System Error Band

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ θα το πώ... Ένας από τους λιγότερο εμφανιζμένους αλλά απείρως κορυφαίους έλληνες κιθαρίστες είναι ο Παναγιώτης "ΒΒ ΤΑΚ" Σπυρόπουλος. Μιλάω για τον κιθαρίστα των Τσοπάνα Rave. Είναι απίστευτος κιθαρίστας. Είναι απίστευτος κιθαρίστας. Είναι απίστευτος κιθαρίστας. Είναι απίστευτος κιθαρίστας.

Έχω την ευτυχία να τον γνωρίσω προσωπικά και να τον ακούσω να παίζει σε πολλές άσχετες περιστάσεις. Εκπληκτικός παίκτης και σε τεχνική αλλά και σε αντίλιψη και σε ήχο. Εκτός αυτού, επειδή μας έχει κάνει και ήχο με την μπάντα μου σε live, δεν πιάνεται...

Το ότι δεν έχει έδρεωθεί σαν guitar hero δεν είναι κακό. Αντίθετα δείχνει ότι ξέρει πότε να "μιλήσει" και τι να "πεί". Και μιλάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπάμπης Παπαδόπουλος.

Είτε με τις τρύπες,είτε με τον Θ.Παπακωνσταντίνου,ακόμα και με τον Φλώρο Φλωρίδη,γιατί απλά κάνει μπαμ οτι παίζει αυτός.

Δεν έχω βρει άλλον Έλληνα ή ξένο κιθαρίστα να του μοιάζει.(αν ξέρετε θα ήθελα να μου πείτε,δεν είναι κακή η απομυθοποίηση) :wink:

 

Πάντως είχε τύχει να μιλήσουμε κάποτε και όταν τον ρώτησα ποιοί κιθαρίστες του αρέσουν,μου απάντησε αφοπλιστικά οτι δεν του αρέσουν οι κιθαρίστες 8O .

 

Από άλλους κιθαρίστες,όχι ευρέως γνωστούς σε μη μουσικούς κύκλους,μου αρέσει πολύ ο Μάκης Αμπλιανίτης,ο Μπαλταζάνης και ο Μπαρμπέρης.Τους έχω δει σε live και έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά να που στρώσαμε σιγά σιγά και λέμε τη γνώμη μας αφήνοντας στην άκρη τις σφαλιάρες. Μπράβο κύριοι. Να μαθαίνουμε και τίποτις εμείς οι νεότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάμπης Παπαδόπουλος.

 

Δεν ξέρω αν είναι ο "καλύτερος" (δεν με νοιάζει κιόλας) Έλληνας, είναι πάντως ο καλύτερος στην πολυκατοικία του. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου