Προς το περιεχόμενο

i dont got the blues yet,but i try...


korman709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρακαλω εαν μπορειτε παραθεστε βιντεο με μαθηματα για να μην ψαχνω στο χαοτικο διαδικτυο....παντα βεβαια εαν μπορειτε...καλα βιντεακια "δοκιμασμενα" απο εσας...ευχαριστω πολυ ολους,για τα σχολια και τις συμβουλες.

Όπως σου έγραψα και προηγουμένως, το site του justin guitar είναι, κατ'εμέ, ό,τι πρέπει.

Έχει τα μαθήματα με τη σειρά και λέει και λίγη θεωρία, οπότε, πιστεύω, θα σε καλύψει:

http://justinguitar.com/

 

Σε κάθε περίπτωση, πάντως, και χωρίς να θέλω να ξεκινήσω debate σχετικά με την πρότασή μου, πιστεύω πως, σε κάποια φάση, μερικά μαθηματάκια με δάσκαλο θα σου ξεκαθαρίσουν ορισμένα πράγματα.

 

Όπως και να'χει, keep rockin' και μη μασάς (και εγώ στα 30 ξεκίνησα  :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για μια βδομαδα τα πας παραπανω απο μια χαρα... Ενα καλο βιβλιο για να σε βαλει σε μια σιερα (που ισως ομως χρειαζεται να το μελετησεις παραπανω απο μια εβδομαδα  8) 8)) ειναι το Blues you can use του John Ganapes...

 

Για αλλαγη κιθαρας ισως ειναι λιγο νωρις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα γρατζουνιστηκε στην προσπαθεια μου να βαλω καπακια χρωμιου και ξενερωσα...δε πιστευω να αξιζει να τη βαψω για κιθαρα των 200 ευρω...επισης οι μαγνητες σφυριζουν πολυ...κατι πειραξα κατα λαθος και εχω ξενερωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κράτα την!!! βρες πρώτα τον ήχο σου και μετά βλέπεις τι να πάρεις.

 

άμα σφυρίζει επειδή κάτι παίζει λάθος με τα ηλεκτρονικά

δεν είναι τίποτα, είναι ότι πιο εύκολο να φτιάξεις στην κιθάρα.

 

πάντως είναι πολύ νωρίς να κάνεις αγορά, βρες τι θες να παίζεις, δες πως θα το παίζεις (χέρι με χέρι διαφέρει) και μετά αφού έχεις μια βάση προχωράς σε κάτι καινούργιο να σου ταιριάζει καλύτερα.

 

το πολύ πολύ βάλε κανά αυτοκόλλητο να μην βλέπεις την γρατζουνιά να μην σε ξενερώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όλοι είχαμε G(ear) A(cquisition) S(yndrome) αλλά και αλλαγη κιθάρας στην πρώτη εβδομάδα, παραπάει λίγο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όλοι είχαμε G(ear) A(cquisition) S(yndrome) αλλά και αλλαγη κιθάρας στην πρώτη εβδομάδα, παραπάει λίγο...

 

+1

 

Αν δεν κάνω μεγάλο λάθος, είχε τον Mustang I και τον πούλησε τσακ-μπαμ για να πάρει τον Behringer VTX15...  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη που εχω...εχει μεγαλη διαφορα με την vintage v100 και την epi les paul studio deluxe? ξενερωσα με τις γρατζουνιες παρα πολυ...επισης μου φαινεται οτι και δε παει καλα με τα ηλεκτρονικα και τους μαγνητες.οταν το switch Ειναι στο κεντρο ειναι το ιδιο με οταν ειναι προς τα πανω...και οταν ειναι κατω ειναι πολυ πιο εντονο απ'οτι ηταν χτες...να πω οτι εβαλα ΚΑΚΩΣ χερι και προσπαθησα να βαλω καπακια...μεγαλη βλακεια και το μετανοιωσα.ειμαι πολυ ξενερωμενος και με τις γρατζουνιες.......... :'( :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Αν δεν κάνω μεγάλο λάθος, είχε τον Mustang I και τον πούλησε τσακ-μπαμ για να πάρει τον Behringer VTX15...  ???

 

τον mustang τον ειχα περυσι,αλλα λογω προσωπικου θεματος τον εδωσα μαζι με την κιθαρα g400...πριν 2 εβδομαδες ειχα εναν Laney 10w,δε μου αρεσε καθολου και τον εδωσα για 30 ευρω + κατι ακομα για τον behringer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου