Προς το περιεχόμενο

«Το ξανάκανες» (you did it again). Νέο video


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ο λόγος που κάνω μουσική είναι γιατί έχω ψύχωση με τον εξοπλισμό (harilatron & gregg) και κάπως πρέπει να τον χρησιμοποιήσω.

Να το θέσω και διαφορετικά.

Aν αυτά τα «κολοκύθια» αντί για μουσική , είχαν χρήση....να κάνουν βάφλες …ε βάφλες θα έκανα , και ας μην μου αρέσει ούτε να τις τρώω ούτε και να μαγειρεύω (if u know what I mean)  ;).

Φυσικά μια λίστα θα πρέπει να την κάνω , μάλιστα ξεκίνησα κάποτε (για να την έχω και εγώ) , αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι όντως θα μου πάρει πάνω από ένα μήνα (fusionguitar)  ;D.  Θα γίνει πάντως….

Φυσικά ΔΕΝ έχω πιο πολλά πεταλάκια από τον Apos (Nestora) ….ίσως να έχω πιο πολλά boss.

Φυσικά ο λόγος που τα πορτιμάω είναι γιατί έχουν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ χρώματα (Ξάδερφε)…ε, και από ήχο καλά είναι  ;D ;D.

 

Επί του μουσικού (harry – fusionguitar), χαίρομαι που "αγαπημένο σας σημείο" είναι αυτό , γιατί είναι και το δικό μου (great minds – thing alike! ;D).

Επίσης χαίρομαι που άρεσε και σε άλλους το R2D2 (bluesman) (great minds – thing alike! επίσης ;D ;D).

 

Μένοντας στα μουσικά, ναι οι φωνές είναι πολύ distorted (jazz rocker & Costas).

Γράφηκαν έτσι ακριβώς (με το 520 dx της shure)…και τις άφησα έτσι για 3 λόγους:

1. Από ανασφάλεια….δεν έχω συνηθίσει να ακούω καθαρά τη φωνή μου, και μου φαίνεται κάπως,

2. …ούτως ή άλλως «χαζομάρες» λέγαμε  ;D και

3. Ήθελα να «δένει» καλλίτερα με το vocoder του miniak (Thank u Costas a lot by the way)

 

Σκέφτηκα ότι την «βρωμιά» του ήχου, θα την ισιοσταθμίσω με την «καθαρότητα» της εικόνας (όλα τα πιάνεις  GATONI Terry…άλλαξα camera  ;D)….η οποία (εικόνα) θα είχε μόνο ένα φίλτρο στα έγχρωμα πλάνα (Ξάδερφε)…ήτοι το plug in: Sony Gradient Map – preset “sunset” (για τους χρήστες του Vegas…βεβαίως-βεβαίως ;D). Πίστευα ότι εκμεταλλευόμενος το « The McGurk Effect» , δηλαδή με έντονα – εκφράστηκα ανοίγματα στα χείλη (και κοντινά πλάνα σε αυτά), θα γινόταν αντιληπτός ο στίχος...μάλλον απέτυχα ;D ;D

 

Φυσικά για όλα φταίει η Σμαρώ  ;D , η οποία απαίτησε να το πει αυτή (όταν ήρθε σπίτι και το έγγραφα) ;D.

Άρα ΝΑΙ (fusionguitar) ήταν και πάλι στο σπίτι μου κατά τον αποκλεισμό μου από τα χιόνια…..μου φαίνεται παραγνωριστήκαμε  ;D(και πολύ φοβούμαι μην το επόμενο video είναι ft. Smaro Kallianides….it’s been a while after all  ;D).  

 

Εκείνη την ημέρα, όταν έγραφα τη φωνή…ένα λεπτό πιο πριν μιλούσα και με τον Ξάδερφο στο telephono…και του είπα…αν δεν τα καταφέρω…θα στο στείλω να το πεις.

 

Τελικά κακώς δεν το έστειλα…αλλά αν το έστελνα θα μου το επέστρεφε με φωνάρα μεν , αλλά και 32 μέτρα solo fender stratocaster  ;D.

 

Και ως γνωστό οι Strat είναι καλές  άλλα όχι για πολλά – πολλά .

Άντε για κάνα πλάνο σφήνα των 5sec  ;D(ναι cigaret13).

 

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους! Α, και το νέο format (της συνδυαστικής απάντησης) είναι πιο δύσκολο τελικά!  ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν οχι τιποτε αλλο, θαυμαζω την σχολαστικοτητα και την υπομονη σου.

Πολυ προσεγμενα τα βιντεο που ανεβαζεις.

Salud!

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερός ο Λάκης!

Σε παρακολουθώ υποχθόνια σε ότι βγάζεις.  ;D

Επιτέλους ένας άνθρωπος, που εκτός από καλά gear, έχει και τις γνώσεις να τα χρησιμοποιεί.

Μας ταξίδεψες σε άλλα μονοπάτια.

Εύγε από έναν απλό και ταπεινό συμφορουμίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Lakis, η ώρα η καλή και θα κανονίσουμε κουμπάρους από noiz και παράταξη με σταυρωτές tele (αντί για σπαθιά) κάτω από τις οποίες δια διέλθει το ζεύγος.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lakis, η ώρα η καλή και θα κανονίσουμε κουμπάρους από noiz και παράταξη με σταυρωτές tele (αντί για σπαθιά) κάτω από τις οποίες δια διέλθει το ζεύγος.  ;D

Πότε θα TELEστεί το μυστήριο? 8)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω υποκλαπείσα συνομιλία.

29 FebruaryNestoras Apostolopoulos

Eτοιμάζεις τίποτε;

..

29 FebruaryLakis KallianidesΤι εννοείς;

..

29 FebruaryNestoras Apostolopoulos

Μουσικό, για γάμο το έχω σίγουρο.

..

29 FebruaryLakis KallianidesXa xa xa xa :P. Πιο πολύ σε φάση "μελέτη" είμαι τώρα. Πήρα και ενα μικρό synth. και κάνω ξκαι εκεί Practice....οπότε μάλλον είμαι στην μη δημιουργηκή περίοδο!

..

29 FebruaryNestoras Apostolopoulos

Kαλά θα γράψω ένα κομμάτι για το γάμο σου τότε.

..

29 FebruaryLakis KallianidesΤιμή μου!!!!

..

29 FebruaryNestoras Apostolopoulos

Θα παίξει και η Δέσποινα.

..

29 FebruaryLakis Kallianideseven better

Κοντεύω να το τελειώσω, προλαβαίνω; :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@digisilence.. Thank you man! Το πρόβλημα είναι ότι με κουράζει. Και όταν το κάνω, σκέφτομαι άντε να τελειώνω και να κάθομαι. Και όταν έρθει η ώρα να καθήσω, με πιάνει και μου λέω: «άντε , τι κάθεσε; Τι τα πήρες αν είναι να μην τα χρησιμοποιείς;» . Φαύλος κύκλος. ;D

 

@S3nTiNel Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ρε συ! Και εγώ παρακολουθώ υποχθόνια και τη δουλειά σου την προσωπική και αυτά που κάνετε με το Νίκο.  ;)

 

Say WHAT? :o :o :o :o

 

Lakis, η ώρα η καλή και θα κανονίσουμε κουμπάρους από noiz και παράταξη με σταυρωτές tele (αντί για σπαθιά) κάτω από τις οποίες δια διέλθει το ζεύγος.  ;D

 

;D ;D ;D

 

Παραθέτω υποκλαπείσα συνομιλία.

29 FebruaryNestoras Apostolopoulos

Eτοιμάζεις τίποτε;

..

 

:P

 

Ρε σεις…που λέει ο λόγος…….Ευτυχώς που δεν μπαίνει στο noiz και να το εκλάμβανε ως πρόταση γάμου (όπως έκαμε ο Σχοινάς στη Γαρμπή  ;D). Ακόμα μικρός είμαι… ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me gusta :) Βιντεάρα υψηλής αισθητικής ,με άποψη,γούστο και πολυυυ gear για να ...παίρνουμε μάτι ;) Το κομμάτι,όπως σου είπα και στο fb μου αρέσει πολύ και έχει αυτό το LK vibe που όλοι (και ΟΛΕΣ) λατρέυουμε,στο έπακρον! Favorite σημεία,στο 1.13 το prog γύρισμα και στο τέλος το...stunt :D

Keep it up !

 

ps:Αν κάτι δεν μου αρέσει ,αυτό είναι ο ήχος της κλασσικής και συμφωνώ απόλυτα με τον JJ :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα στα πω και εγώ ξανά στο FB...θα σε σκουντήξω κιόλας  :P :P :P

 

ps:Αν κάτι δεν μου αρέσει ,αυτό είναι ο ήχος της κλασσικής και συμφωνώ απόλυτα με τον JJ :)

 

Ώρε τον JJ τον έκανα Jazz Rocker πρίν  ;D ;D. Να με συμπαθάς Σπύρε, φταίει η ηλικία .... :P ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου