Προς το περιεχόμενο

EKMEK feat. Ελένη τσαλιγοπούλου - ''Δε σε συγχώρεσα ούτε λίγο


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι να λεμε τωρα  :D

Ελενη Τσαλιγοπουλου και Αλκης - ολα τα λεφτα οι φωνες τους

 

τελικα το γκρετσονι γραφει καλα ε ??  ;D ;D

 

 

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tώρα άκουσα το άσμα, έχει όλα τα φόντα νά "φάει" airplay, το αν θα γίνει επιτυχία δεν ξέρω, έχει ωραίο "διαλογικό" στίχο, μουσική χωρίς κάποια έκπληξη (αν και το jazzy ακκόρντο στο 1.00,2.08-μικρό σου- είναι καταπληκτικό), θαυμάσια παραγωγή και ωραίο δέσιμο φωνών στο ρεφραίν. Αισθάνομαι όμως ότι η κυρία Τσαλιγοπούλου δεν είναι 100% σωστή τονικά στο κουπλέ (με μεγαλύτερη την απορία μου στο 1ο), πιθανόν να έχω λάθος-γερνάω και η ακοή μου φθίνει, θα ήθελα να δώσετε τη προσήκουσα σημασία και να επιβεβαιώσετε ή όχι την άποψή μου.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθάνομαι όμως ότι η κυρία Τσαλιγοπούλου δεν είναι 100% σωστή τονικά στο κουπλέ

 

Δεν είναι ... αλλά έχει αυτή τη χροιά που κάνει ακόμα και το φάλτσο της αξιολάτρευτο . ;D

 

εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα  :)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ... αλλά έχει αυτή τη χροιά που κάνει ακόμα και το φάλτσο της αξιολάτρευτο . ;D

 

εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα  :)

 

αυτό ακριβώς!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθάνομαι όμως ότι η κυρία Τσαλιγοπούλου δεν είναι 100% σωστή τονικά στο κουπλέ (με μεγαλύτερη την απορία μου στο 1ο), πιθανόν να έχω λάθος-γερνάω και η ακοή μου φθίνει, θα ήθελα να δώσετε τη προσήκουσα σημασία και να επιβεβαιώσετε ή όχι την άποψή μου.

 

Ακούγεται σαν να μην έχει τις χαμηλές νότες ???, ή σαν να μην έδωσε τη δέουσα προσοχή στη μελωδία του κουπλέ...

Μπορεί, απλά να μην είναι γραμμένο για τη φωνή της.

 

Το σύνολο πάντως είναι πάρα πολύ ωραίο!Μπράβο!

Εύχομαι και 'γω με τη σειρά μου άπειρο airplay!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω όλους τους συμφορουμίτες που μπήκαν στη διαδικασία να ακούσουν και να σχολιάσουν !

..

όσο για την κουβέντα για φάλτσα....

Δεν ξέρω παίδες , έχοντας ακούσει το  κομμάτι πάνω από 300 φορές δεν μπορώ να μιλήσω για φάλτσα... Μου έχει εντυπωθεί εντελώς αυτή η βερσιόν στο κεφάλι. Ας πούμε το 0:58 για μένα είναι έξυπνη αισθαντική ερμηνεία που μ' άρεσε πολύ! Έχω την εντύπωση ότι πήρε το κομμάτι και το είπε με τον τρόπο της , το ερμήνευσε όπως το ένιωθε και το αποτέλεσμα ως Εκμέκ μας άρεσε πάρα πολύ...

Δε νομίζω να είναι κάτι που ενοχλεί στο αυτί ως σύνολο ,όπως λέει και ο φίλος παραπάνω οι αλλαγές αυτές είναι αξιολάτρευτες....

 

Σεβαστές όλες οι απόψεις, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αυτό!

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή της κυρίας Τσαλιγοπούλου είναι υπέροχη, και το κομμάτι σας πολύ ωραίο!

Ούτως ή άλλως δεν είναι κάτι που ενοχλεί, εδώ καλά-καλά δεν ακούγεται.

Εμείς πάλι από την άλλη, δυϊλίζουμε τον κώνωπα, γιατί μάλλον έχουμε πολύ ελεύθερο χρόνο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή της κυρίας Τσαλιγοπούλου είναι υπέροχη, και το κομμάτι σας πολύ ωραίο!

Ούτως ή άλλως δεν είναι κάτι που ενοχλεί, εδώ καλά-καλά δεν ακούγεται.

Εμείς πάλι από την άλλη, δυϊλίζουμε τον κώνωπα, γιατί μάλλον έχουμε πολύ ελεύθερο χρόνο... ;)

 

Δόκτωρ!!! Αυτό θέλω και εγώ!!

Για αυτό και γουστάρω το φόρουμ!!!

Δεν απορρίπτω τις κριτικές (ούτε γι' αστείο αυτό) απλά λέω πώς μου φάνηκε εμένα, καθαρά υποκειμενικά!!!

Σέβομαι τα πιο πεπειραμένα ώτα!

Νέστωρ , με τον τρόπο που παίζεις , δε με πείθεις ότι γέρασαν τα αυτιά σου !! ;)

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου