Προς το περιεχόμενο

Dirty love


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1. Φίλοους, εσύ που ξέρεις που μένω, ναι, ΕΣΥ. Έχεις φωνάρα και να το προσέξεις αμπντό. Δλδ, δεν είσαι η Μαρία Κάλας, αλλά η φουνή σου έχει κάτι που τραβάει τα αυτιά.

 

2.Επί του άσθματος. Αν είχε μείνει στα χέρια σου αποκλειστικά φίλοους, εσύ που ξέρεις που μένω, θα μιλάγαμε για ακόμα ένα  ηλ βλουζ και ταύτο φαίνεται στο σόλο, το οποίο είναι-προσωπικά- μια σούβλα κοκορέτσι ;D ;D ;D

 

3. Ας όψεται το άλλο τρελό αγόρι με τα χορν  σέξσιον που το κάνει να ακούγεται αλά Αλέξις Κόρνερ

4.Η παραγωγή είναι ολίγον-έως πουλί σε σημεία- κομπρέστ λαίμαι, να το κοιτάξετε αμπντο.

 

5.Ο Ροσκομπέκης, που είναι ο Ροσκομπέκης 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss,σε ολα εισαι μεσα.

Και στο κομπρεσσορια και τα βλουζ κλπ κλπ.

 

Διαφωνω στα της φωνης-τα εχουμε πει κι απο κοντα αυτα αλλωστε-και ο Ροσκομπέκης  

δεν μπορηγε να παραυρεθει οποταν.... ;D ;D

Νασ'καλα ετσι η αλλιως που τ'ακουεις Σαμ,τιμη μας να ξευρεις.

 

@geodimitri

Nασ'καλα Δημητρο και να μου φιλας τα πιτσιρικονια! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεβεντιές!

Θα επικεντρωσω στα 2:

 

-Ευρηματικα αλλα και χαρακτηριστικα ριφ(δυσκολο πραμα,θελει χαρισμα)

 

-Φωνη.Η φωνη παιζει πολυ ωραια την πεντατονικια,ειναι χαρακτηριστικη και ενω κουβαλαει λασπη  απο τα καταγωγια του Jackson,Missisipi,εχει μια εμπορικοτητα,να  πουλησει  στα στέιτς να γινει  χαμός  κει  χαμω.

Φαμπιουλους Θαντερ-μπερντς και  βαλε. ;)

Διαφωνω στα της φωνης

Ποσως μας ενδιαφερει φιλος.

Εμας μας  αρεσει και  αμα δεν ''το χες'' θα  σου  λεγαμε σταματα γιατι γιναμε ρεζιλι  των σκυλιωνε.

 

Το  σολον ειναι  πολυ ωραιο με πολλα  στοιχεια και  αυτο δειχνει  αντικονφορμισμο!

 

Παραγωγη δε μπορω να  κρινω,ακουσα απο λαπτοπ που τρωει τα μπασα  και ακους τα πριμα.Εχω μια μικρη ενσταση για εκεινο το  χαμοντοκιθαρο δεξια.Πολυ βαρουσε. ;D

 

Τα σεβη μου αδερφια! :-*

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freerock

Να λες εσυ για τη φωνη,τι να πω?Ασ'το ντρεπομαι γμ την πτνμ . :-[

Δεν περιγραφω αλλο.

 

Στο σολο παλι εχω κλεψει κανα δυο ριφφια του Jake E. Lee και τα μπλουζεψα καπως.

Ολα ροκοκλεψιμεικα ειναι δηλαδης αλλα μην το κανουμε θεμα. ;D

Τι να καμω ο κλεφτης? ;D ;D

 

Οσο για την παραγωγη μεινε στο λαπτοπ,μην προχωρας παραπερα γιατι θα γινουμε ρομπα.

 

Ναν'καλα ο ψηλος,που το κατεχει το θεμα.

 

Σ'ευχαριστουμε αδερφε! :-* :-*

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυναμίτης. Εδώ εμφανώς στο στοιχείο σου κατ' εμέ Γεώργιε και του δίνεις και καταλαβαίνει. Φωνή σούπερ, κιθάρες επίσης (και οι δικές σου και του φούζιου), ωραία ενορχήστρωση και καταπληκτικά τα σημεία που ξεφεύγει η φόρμα/αρμονία από το μπλουζ.

 

Τώρα όσον αφορά το ηχητικό της υπόθεσης, θεωρώ λάθος επιλογή το ότι δε χρησιμοποιήσατε μπάσο (εκτός κι αν υπάρχει αλλά είναι θαμμένο). Αυτά που παίζει το hammond, παρότι πολύ δυνατά στη μίξη και συχνοτικά ενοχλητικά, είναι πολύ tasty αλλά οι χαμηλές συχνότητες λείπουν. Θεωρώ ότι αν προστεθεί ένα μπασάκι, έστω και τελείως basic, θα έχουμε απογείωση.

 

Εύγε και στους δύο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πολυ ωραια συνθεση ,αμερικανια.Γουσταρω.Νομιζω εδω εισαι καλυτερα Γιωργο και ασε τα χαρντ ροκ και τα Thin Lizzy ,εδω και η πενια και η φωνη ακομα και η συνθεση σου βγαινει καλυτερα.Φυσικα κατα την γνωμη μου.

 Ωραια τα πνευστα μπραβο ,ωραια παιζουν .Η παραγωγη δεν με ενθουσιασε ,αλλα αυτο δεν λεει και τιποτα.Το κομματι ειναι βουρ για κλαμπ του Σικαγο οπως το ακουω.Ευχομαι να κανετε και αλλα τετοια κομματια.Ειναι διαχρονικα και στεκονται παντα και παντου.

 Οσο για τη φωνη ,ειναι μια χαρα και μην ακους τον εαυτο σου ακου εμας που ακουμε εσενα.Εχει μια ιστορια απο πισω και αυτο ειναι σημαντικοτερο απο μια καλη και μετρημενη φωνη.Παντα μου αρεσαν αυτοι τα τα λεγανε και τους πιστευεις οτι λενε αληθεια και οχι αυτοι που τα τραγουδουσανε παντα τελεια και σωστα .Αλλα ετσι ακουω εγω.

 Τεσπα Γιωργο ,Φιουζε πολυ καλη δουλεια .Μπραβο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνθεση που τα σπάει, ζουμερά σόλο, πνευστά....., ρυθμική κιθάρα (αυτή απέναντι από το Hammond :P ντε) περιεκτική, ίσως έλειψε λίγο το μπάσο, αλλά είστε συγχωρεμένοι αφού έλειπε ο ογκόλιθος..... Τι άλλο να ζητήσει κάποιος....; Φωνή...; Αυτή που έλαμψε με την παρουσία της....; :o, αυτή που απογείωσε το κομμάτι...; :o. Μην σε ακούσω άλλη φορά να σε ξαναπιάσουν οι ανασφάλειες και οι ντροπές σου γιατί θα μάθω που μένεις και θα δεις τι θα πάθεις... >:( ;D  Πάντως με ακουστικά που το άκουσα πολλές φορές, η παραγωγή στα απαίδευτα αυτιά μου, μια χαρά μου ακούστηκε ::).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου