Προς το περιεχόμενο

Ποιά καλά Drum Hardware;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ποιά κατα την γνώμη σας, είναι τα καλύτερα στην αγορά ( ξέρω οτι κατα καιρούς, έχουν αναφερθεί, αλλά τα θέλω, συγκεντρωμένα).

    Hi hat stand      πετάλι μονό κάσας      κόπανος πεταλιού κάσας

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ποιά κατα την γνώμη σας, είναι τα καλύτερα στην αγορά ( ξέρω οτι κατα καιρούς, έχουν αναφερθεί, αλλά τα θέλω, συγκεντρωμένα).

     Hi hat stand      πετάλι μονό κάσας      κόπανος πεταλιού κάσας

 

Προσωπικα μ'αρεσει η σειρα S900 της Pearl, καλες τιμες και αρκετα αξιοπιστα. Πεταλι Pearl Eliminator, κοπανος Pearl (με 2η οψη τσοχα) b200qb

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βάση hi-hat, δαγκωτό στην κλασική DW 5000. Εξαιρετικά ευαίσθητη, ανταποκρίνεται άμεσα στην παραμικρή κίνηση του ποδιού, που για μένα είναι και το βασικό ζητούμενο. Είχα φάει τέτοιο κόλλημα, που καλού-κακού πήρα και δεύτερη. Χωρίς καμία ρύθμιση, παίζουν άψογα out of the box.

 

Με τα πετάλια της κάσας δεν πολυζορίζομαι. Αν δεν έχουν κάποιο σοβαρό πρόβλημα, με μερικές βασικές ρυθμίσεις (τάση ελατηρίου, γωνία κόπανου με το δέρμα) τα φέρνω σχεδόν όλα στα μέτρα μου.

 

Ο κόπανος (θα βρούμε ποτέ καμιά καλύτερη μετάφραση για το beater; ;D) είναι υποκειμενική επιλογή, ανάλογα με τον ήχο που θέλεις να βγάλεις. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο κόπανος (θα βρούμε ποτέ καμιά καλύτερη μετάφραση για το beater; ;D)

  Κρουστήρας, κρούστης, ρυθμοποιός, ηχοποιός, ποδοκρούστης, ταλαντωτής, προσαγωγος, μετατροπέας, επιπελματήρας

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κρουστήρας, κρούστης, ρυθμοποιός, ηχοποιός, ποδοκρούστης, ταλαντωτής, προσαγωγος, μετατροπέας, επιπελματήρας

 

τα δυο πρωτα ΟΚ. Τα αλλα ειναι εντελως αδοκιμα. Κ το κοπανος μια χαρα ορος ειναι.

 

Στο αρχικο ερωτημα θα απαντησω οτι για hardware μου αρεσει η καλη σειρα της pearl. Δε θυμαμαι πως λεγεται. Απο κοπανους(!) μου αρεσει ο 4πλος που εχει το eliminator αλλα και αυτος του iron cobra που οντας πιο μικρος δινει καλυτερη ατακα.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi hat stand : Α επιλογη Gibraltar οτι ναναι

                    β' επιλογη dw σειρα με προτιμηση την 5000

 

πεταλι κασας μονο : Pearl demon drive

 

κοπανοι Tama iron cobra καθως και αυτος της Pearl quarter beater καπως ετσι λεγεται

                       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δες ρε οι πλουσιοι :κοπανος ο κλασσικος με την κυλινδρικη κεφαλη (Camco byTama ...25 Xρονια πεταλι και ''καρφωνει '' τελεια !!!)

Ηιhat Βαση μια απλη Tama του 1985 ποτε δεν με αφησε και μια Gibraltar για την αριστερη κασα

βαρια κατασκευη αλλα πολυ καλη αισθηση και ευαισθησια .

[Πλουσιοι καλο Πασχα  ;D ;D ;D]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή, εκτός θέματος. Η ερώτηση είναι, ποιά είναι τα καλύτερα. Μπορούμε κάλλιστα να κάνουμε διάφορα θέματα, για το ποιά χρησιμοποιούμε, ποιά  έχουν το καλύτερο value for money, ή το ποιά "μας έχουν βολέψει" κατα καιρούς.

  Άλλο λοιπόν αυτό και άλλο να λέει κάποιος οτι το Carrera GT είναι το καλύτερο αυτοκίνητο και εσυ να του λες, αντε ρε πλούσιε, εγω με το Hyudai,  μια χαρά "καρφώνω"!  ;D

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατρε μου αλλα εγω ειμαι και εκτος αγοραπωλησιων τοσο καιρο .

ΤΟ dw ειναι οντως καλο αλλα ρωτησα και μου εφυγε ο τακος οποτε καρφωνω με το hundai μου

Καλο ΠΑΣΧΑ σε ολους τους Ντραμικουλες  8) 8) 8)

Οχι πολυ αρνι πειραζει στο εντερο (ρωτηστε και το γιατρο μας ) ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  'Αλλωστε ένας καλός χειριστής μπορεί να βάλει ένα Hyudai στην στροφή,πολύ καλύτερα, απο ότι ένας άσχετος μια Porche! Έτσι Περικλάρα  ;)

  Όμως είπαμε  ... αυτό είναι ... άλλο θέμα.  ;D

  Καλό Πάσχα!

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου