Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Ηλεκτρικης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο για τη φήμη της Behringer στους ενισχυτές, άστο καλύτερα...  :-X 

Ο behringer μου για μπασοενισχυτής αν σκεφτείς ότι είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ, ελαφρύς (σχετικά), δικάναλος και κοστίζει 110 ευρώ καινούριος νομίζω πως είναι best buy! Σε κιθάρα από την άλλη ένα φιλαράκι που είχε ένα modelling της Behringer τώρα τον έχει για τραπεζάκι...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φθηνιαρης και ο ενας κ ο αλλος....τι να λεμε τωρα...φαντασου ομως οτι ειχα μεινει με εναν

laney 8W...k οταν δεν υπαρχουν χρηματα ειναι λιγες οι επιλογες...ο beh μου βγηκε στα 60 ευρω και ειναι πολυ καλος στα δικα μου παντα αυτια και γουστα...καθαρα εχει πολυ καλα...

ασε τι λενε οι αλλοι που θελουν να προωθησουν τα δικα τους...λεεεω εγω τωρα...σε συνδυασμο με την g400 που ειχα και τον mustang ο ηχος ηταν σκετη απογοητευση...

και εαν δεν εχετε ακουσει τον beh δε μπορεις να εχεις αποψη αντικειμενικη...φιλικα παντα

 

υ.γ(ο συνδυασμος g400 & mustang δε μου αρεσε,απογοητευτηκα αμεσα και πουλησα την κιθαρα και τον ενισχυτη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korman709

Σύμφωνα με παλιότερη δήλωσή σου παίζεις κιθάρα κανα μήνα. Νομίζεις ότι είσαι σε θέση να δίνεις συμβουλές ακυρώνοντας προϊόντα που αν μη τι άλλο είναι αξιοπρεπέστατα;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korman709

Σύμφωνα με παλιότερη δήλωσή σου παίζεις κιθάρα κανα μήνα. Νομίζεις ότι είσαι σε θέση να δίνεις συμβουλές ακυρώνοντας προϊόντα που αν μη τι άλλο είναι αξιοπρεπέστατα;

 

πιστευω πως ναι,αλλο παιζω και αλλο εχω αποψη...δηλαδη τι?οι νεοεισερχομενοι στο χωρο της κιθαρας δεν εχουν αποψη?στηριζω πια αυτα που εχω και αγοραστηκαν βαση παραγοντων οικονομικων και βαση αναγκων....μόνο η κιθαρα μου δε μου αρεσει...παντα φιλικα ρε παιδια αναφερομαι δε θελω να ερθω σε διαμαχη με κανεναν απο δω μεσα γνωριζοντας οτι εχετε βοηθησει οι περισσοτεροι.μην ειστε ομως "εγω και κανεις αλλος"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικά σου μιλάω κι εγώ. Δεν σου λέει κανείς να μην πεις τη γνώμη σου. Αλλά δώσε και ένα background να καταλαβαίνει ο άλλος ποιος μιλάει, ιδίως στην περίπτωσή σου. Εκτός και αν θεωρείς ότι η γνώμη η δική σου, που παίζεις ένα μήνα και έχεις παίξει σε έναν, δύο, πέντε ( ; ) ενισχυτές, έχει την ίδια βαρυτητα με κάποιον που ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Εδώ δεν μιλάμε πια για γούστο. Μιλάμε για πολύ συγκεκριμένα πράγματα.  ;)

 

Εγώ, προσωπικά, πάντως, παίζω κιθάρα 30 χρόνια και σε πολλά πράγματα κάνω μόκο επειδή δεν θέλω να παρασύρω ανθρώπους.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τι?οι νεοεισερχομενοι στο χωρο της κιθαρας δεν εχουν αποψη?

 

Αν κάθε φορά που εκφράζεις άποψη γράφεις "by the way, ασχολούμαι με κιθάρα ένα μήνα", να είσαι βέβαιος πως η άποψή σου θα δεν θα ληφθεί σοβαρά υπόψη από όσους ψάχνουν για βοήθεια και πληροφόρηση...   Για το λόγο αυτό ακριβώς, όταν σε βλέπω για δεύτερη ή τρίτη φορά να μπαίνεις σε κουβέντα όπου κάποιος ζητά συμβουλές και να απαξιώνεις εντελώς τους Mustang, χωρίς να ξέρει ο αναγνώστης πως είσαι εντελώς αρχάριος, κάτι δεν μου κάθεται καλά... Και γι' αυτό μπήκα σφήνα πριν λίγο...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο behringer μου για μπασοενισχυτής αν σκεφτείς ότι είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ, ελαφρύς (σχετικά)

 

ελαφρύς?? :P

 

μου βγαίνει η μέση για να κουβαλήσω τον BX1200 μου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θελω μια για metal(κυριως),rock αλλα με ενδιαφερει και ο καθαρος..

 

 

 

Αν με τη λέξη metal εννοείς κάτι σχετικό με το κλασσικό heavy metal, τότε αυτή πιστεύω πως θα σε καλύψει:

 

http://www.thomann.de/gr/fender_deluxe_lone_star_strat_rw_awh.htm

 

 

Αν όμως Metal εννοείς death, grindcore και τέτοια φιλήσυχα πράγματα  ;D , τότε αναγκαστικά πρέπει να πας σε καμιά 7χορδη με active, οπότε μάλλον θα χρειαστεί να πάρεις αργότερα και μια πιο "παραδοσιακή" ροκ κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα φιλε μου τι death metal. :) Επισης τον mustang και να θελα δε μπορω να τον αλλαξω απλα η κιθαρα εβγαλε προβλημα

 

οποτε απ οτι καταλαβα γι αυτα που ζηταω πρεπει να παω η σε μια epiphone les paul custom-ultra η σε μια strat που να χει και διπλο μαγνητη οπως η deluxe

 

αν και η http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_prophecy_ex_me.htm

 

πραγματικα με τρελενει.. αν και διαβασα οτι τετοιοι μαγνητες με solid state ενισχυτη ειναι λιγο οτι να ναι

 

δεκτες κι αλλες προτασεις :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου