Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Ηλεκτρικης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, αν πάρεις τη Fender θα έχεις ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ καθαρά και ωραίους ροκ ήχους, και ταυτόχρονα θα έχεις αξιοπρεπές (heavy) metal.

 

Αν πάρεις την Epiphone θα έχεις φοβερά metal γκαζια με σύγχρονο ήχο, αλλά από καθαρά και ροκ θα είσαι κάτω του μετρίου.

 

Στη φάση που είσαι πάντως, αφού βρεις τι κιθάρα θα πάρεις, ένας καλός marshall θα ήταν ότι έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω θα σου προτεινα να τσεκαρεις υπομονετικα και διεξοδικα τις αγγελιες. Υπαρχουν πολλα οργανα σε καλη κατασταση που με το μπατζετ σου δεν θα εβρισκες. Κυκλοφορουν διαμαντια και πολλες φορες μπορεις να βρεις κατι φθηνο που να ειναι κλασεις ανωτερο. Μιλαω για οργανα.

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα παει πηρα τον mustang 2 επιρεασμενος οτι εχει πολλα πραγματα πανω presets κτλ..

 

παντως μια χαρα μου φενεται γενικως..ειδικα στα καθαρα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα

 

μαλλον θα κοιταξω καμια fender strat αν και δε τρελενομαι εμφανισιακα με καμια αλλα παιζει να μου δωσει αυτο που θελω...

ετσι κι αλλιως δε θα μεινω και με μια...

 

Αλλα megadeth που ξεκινησα να παιζω και μου τραβηξε το ενδιαφερον θα γινει δουλεια?

 

παραδειγμα ι ibanez που πηρα εχει πολυ ψηλη γεφυρα και ειναι και αρκετα μπροστα με αποτελεσμα το "μπουκωμα" να ναι για τα πανηγυρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεινω προς αυτη

http://www.thomann.de/gr/fender_blacktop_stratocaster_hh_rw_bk.htm

 

το καλο ειναι οτι υπαρχει και εδω στην ιδια τιμη οποτε ευκαιρια να υποστηριξουμε και λιγο την ελληνικη αγορα.

Ελπιζω να μπορεσω να τη βρω να τη δοκιμασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως, καθαρά έχει πολύ ωραία. Βέβαια άμα του κοτσάρεις τους EMG θα αλλάξεις γνώμη  ;D ;D ;D

 

Επιμενω παντως πως αν παρεις EMG με split coil και δουλευεις σωστα τα ποτενσιομετρα της κιθαρας σου μια χαρα καθαρα βγαζεις.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι πως δεν έχει νόημα να πάρεις fender strat με δυο διπλούς μαγνήτες, πάρε καλύτερα μια τέτοια που απο χαρακτηριστικά και looks τα σπάει και θα σου βγεί και φθηνότερα.

http://www.thomann.de/gr/epiphone_prophecy_lp_custom_plus_ex_me.htm

 

Ααα για τα περί EMG και καθαρά κτλ. μην τα παίρνεις τις μετρητής. Πήγαινε σε ένα μαγαζί που έχει τον fender mustang και ζήτα τους να δοκιμάσεις πάνω του μια κιθάρα με EMG και παίξε αυτά που θές εσύ να παίζεις και κρίνε τον ήχο μόνος σου με βάση τις δικές σου ανάγκες. Εγω πιστεύω ότι δεν θα απογοητευτείς, εκτός αν θες να παίζεις μόνο country ,funk κτλ.

 

ΥΓ. Ο ενισχυτής που πήρες είναι μια χαρά και με λίγο ψάξιμο και καλές ρυθμίσεις θα σε καλύψει άνετα για πολλά είδη μουσικής.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου