Προς το περιεχόμενο

Maudio Fast Track Pro κανει record μονο σε Mono


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά, σήμερα πήρα την maudio fast track pro, και θέλω να κάνω ηχογράφηση στον υπολογιστή.. Συνδέω λοιπών την κιθάρα με τον ενισχυτή και τον ενισχυτή με την κάρτα , απο την μπροστινή την είσοδο , αλλά όταν κανό ηχογράφηση στο cubase κάνει μόνο σαν Mono και οχι stereo .. υπάρχει κάποιος τρόπος να ηχογραφώ στερεό με αυτή την κάρτα??

 

και επεισης, εχω δυο ηχεία υπολογιστή και τα συνδέω και αυτά με την κάρτα , με έναν αδαπτορα, ( 2x RCA αρσενικά για την κάρτα, και ενα Jack για τα ειχια ) αλλά ακούγετε μονο το ενα το αριστερό ..

 

Ευχαριστώ πολύ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ετσι κ αλλιως το σημα της κιθαρας ειναι μονο οχι στερεο. Απλα ακους το ιδιο και απτα δυο ηχεια.

2)Αν καταλαβα σωστα ειναι γιατι αυτο το jack που συνδεεις βγαζει μονο το ενα καναλι. Υποθετω η καρτα σου εχει και αλλες υποδοχες jack.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω για το σήμα της κιθάρας, απλά όταν κάνω ηχογράφηση με το cubase και guitar rig μαζί , η ηχογράφηση γίνετε stereo, δλδ και από τα δυο ηχεία ακούγετε , αλλά όταν χροισοιμοποιο την κιθάρα με τον ενισχυτή , το ακούω μόνο απο το ενα ηχείο ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω για το σήμα της κιθάρας, απλά όταν κάνω ηχογράφηση με το cubase και guitar rig μαζί , η ηχογράφηση γίνετε stereo, δλδ και από τα δυο ηχεία ακούγετε , αλλά όταν χροισοιμοποιο την κιθάρα με τον ενισχυτή , το ακούω μόνο απο το ενα ηχείο ..

 

 

 

Αν θέλεις να ακούγεται κι απο τα δύο ηχεία η κιθάρα να ανοίγεις γι'αυτήν ένα mono κανάλι στο cubase και όχι stereo κανάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου