Προς το περιεχόμενο

Χορδες revisited!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε να αλλάξεις χέρι :idea:

 

Η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ στη μεταμόσχευση άκρων... οπότε αυτό που προτείνεις μπορεί να μην καθυστερήσει πολύ. :wink:

 

Δυστυχώς για σένα, μεταμόσχευση εγκεφάλου δεν έχει επιτευχθεί, ούτε προβλέπεται να επιτευχθεί στο άμεσο μέλλον.

 

Λυπάμαι. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Acanthor σωστα τα λες......αλλα μηπως μερικοι εχουν αρχισει και υιοθετουν συμπεριφορες εντελως διαφορετικες απο την προηγουμενη εικονα τους...

Δες τωρα πχ τον Flipper.....

 

 

Flipper ...αν θες να παιξουμε το παιχνιδι με τις ατακες.....δεν θα στην κανω την χαρη...γιατι ξερεις βαθια μεσα σου...οτι θα χασεις την μπαλα μωρο μου... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι όσο περισσότερο ασχολείστε με τα τρολλς τόσο περισσότερη τροφή τους δίνετε. Βλέπουν πρόσφορο έδαφος και συνεχίζουν. Φυσικό είναι.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας άνθρωπος δεν έχει τα ίδια αυτιά και τα ίδια χέρια. Το ότι κάποιος δεν έχει την αντοχή για να παίξει με βαρύτερες χορδές δε σημαίνει ότι δεν έχουν αξιόλογα πλεονεκτήματα. ¶λλωστε στη τζαζ που το μπεντινγκ είναι περιορισμένο οι βαρύτερες χορδές δε δείχνουν να προξενούν ιδιαίτερα προβλήματα σε κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι όσο περισσότερο ασχολείστε με τα τρολλς τόσο περισσότερη τροφή τους δίνετε. Βλέπουν πρόσφορο έδαφος και συνεχίζουν. Φυσικό είναι.

 

Σόρρυ αλλά δεν θεωρώ τον flipper που είναι μέλος εδώ και ένα χρόνο τρολλ. Απλά μάλλον τον βάρεσαν οι ζέστες και η κλεισούρα της πόλης και επειδή δεν μπορεί να ξεσκάσει αλλού σκάει κι εμάς τώρα!

 

Αντουάν εσένα δεν σε πάει κανένας κόντρα μπέμπη μου! Κάνενας :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ αλλά δεν θεωρώ τον flipper που είναι μέλος εδώ και ένα χρόνο τρολλ.

 

Δε μίλησα για το Flipper συγκεκριμένα. Γενικά μιλάω.

 

Και θεωρώ ότι με τη συμπεριφορά πολλών από εδώ μέσα καλλιεργείται αυτό το κλίμα. Ενώ είναι πολύ απλά τα πράγματα. Απλά δεν απαντάς σε κανένα σχόλιο κανενός, εκτός κι αν είναι προσωπικό, και του στέλνεις ένα πμ και τελειώνεις. Απλά το μόνο πρόβλημα για πολλούς νομίζω, είναι ότι με τα πμ δεν αυξάνονται τα μηνύματα τους, άρα πρέπει κι εμείς να καθόμαστε να παρακολουθούμε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις του καθενός. Αυτά μόνο στα μεσημεριανά (τατιάνα-λαμπίρη κλπ) γίνονταν. (Μέχρι τώρα τουλάχιστον.)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας άνθρωπος δεν έχει τα ίδια αυτιά και τα ίδια χέρια. Το ότι κάποιος δεν έχει την αντοχή για να παίξει με βαρύτερες χορδές δε σημαίνει ότι δεν έχουν αξιόλογα πλεονεκτήματα. ¶λλωστε στη τζαζ που το μπεντινγκ είναι περιορισμένο οι βαρύτερες χορδές δε δείχνουν να προξενούν ιδιαίτερα προβλήματα σε κανέναν.

 

συμφωνω,αλλα που ειπα οτι οι βαριες χορδες ειναι ΚΑΚΕΣ? 8O

 

Ισα ισα σε πολλα στυλ μουσικης τις χρησιμοποιουνε αποκλειστικα (αν και συνηθως σε flat μορφη που ειναι πολυ πιο ευκολοπαιχτες)

 

Ο καθενας παιζει με οτι τον βολευει.. :wink: & με οτι ταιριαζει στο ηχο που επιδιωκει..κουβεντα κανουμε για να ανταλλαξουμε αποψεις..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11-48 στην SG, γιατί με μικρότερο gauge αισθάνομαι ότι παίζω με λαστιχάκια :lol:. Pyramid ασφαλώς, γιατί καλός μεν ο θείος Ernie, αλλά δεν πολυσυμφέρει...

 

Πένες σπάνια πάνω από 0.75, χάνω την ευλιγισία που με εξυπηρετεί, συνήθως Dunlop με το...ζωικό βασίλειο (ελαφρά προτίμηση στις χελωνίτσες) :lol: :lol:

 

Για ακουστική (αν και δεν έχω δική μου) μπορώ να υπογράψω ότι ο συνδυασμός Jumbo σώμα+12άρες σκοτώνει κόσμο (περιέργως όμως μου πέφτουν λίγο...σκληρές) :P

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου