Προς το περιεχόμενο

Επιλογη ηχειων για λαικη ορχηστρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:) καλημερα σας ειμαι νεος στο φορουμ.δουλευω 7 χρονια με τη μουσικη και γυρω στα 4 αρκετα επαγγελματικα θα ελεγα.παιζουμε απο λαικα παλια,σκυλαδικα και παραδοσιακα.ειμαστε ενα σχημα μπουζουκι, πληκτρα τουμπερλεκι ποτε τυμπανα και φωνες. θα ηθελα να ρωτησω οσουν κατεχουν απο τετοια σχηματα τι ηχεια να διαλεξουμε για μονιτορ στο παταρι.βεβαια τις ακριβες λυσεις τις ξερω αλλα αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο θα με βοηθουσε αρκετα.ευχαριστω εκ των πρωτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλημέρα και καλώς ήρθες.

Δεν ξεκινάς καλύτερα εσύ με τι εννοείς "ακριβές λύσεις" για να γινουν πιό συγκεκριμένες οι απαντήσεις και να μην πελαγοδρομούμε σε λευκο χαρτί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, μέχρι 200€ θά πάρεις μόνο behringer ή μάρκες αυτού του επιπέδου που δεν είναι ούτε πολύ ποιοτηκές, ούτε και πολύ αξιόπιστες (απο την εμπειρία μου) ή αν πάρεις κάτι ποιοτικό θα είναι αδύναμο (μαξ 100βατ) και να έχει 8ίντσες γούφερ... Τα ηχεία που έχω χρησιμοποιήσει και μου άρεσαν για τα λεφτά τους είναι τα mackie Thump TH12. Είναι 200βαττ ΡΜΣ με 12" αλλά κοστίζει 270€ το ένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου