Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με πικ - απ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!!

 

Το προβλημα που μου εμφανισε το πικ-απ μου ειναι οτι δε σταματαει να γυριζει η πλατφορμα οταν παταω το eject, και η βελονα τοποθετείται στη βαση της.

Επισημαινω οτι οταν η βελονα βρισκοταν εκτος περιοχης που πιανει ο δισκος σταματαγε να τον γυρναει αυτοματα, και το αντιθετο (οταν βρισκοταν εντος ξεκιναγε να γυρναει)

Επισης δεν σταματα να τροφοδοτειται με ρευμα (αυτο διαπιστωνω επειδη ακουγεται ο χαρακτηριστικος βομβος)

 

Ξερει κανεις σε τι οφείλεται ενα τετοιο προβλημα?

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά μηχανικό το πρόβλημα σου. Το πικάπ σου έχει ολόκληρο μηχανισμό από κάτω για να κάνει όλες αυτές τις λειτουργίες. Κάποιο έλασμα από κάτω έφυγε από την θέση του ή κάποιος διακόπτης του μηχανισμού δεν κάνει επαφή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το ανοιξω λες ή θα γινει περιπέτεια...?

 

Με το δικό μου το φτωχό μυαλό:

 

Αν είναι πικαπ αξίας, μην το ανοίξεις, μπορεί να το κάνεις χειρότερο, εξάλλου και να το φτιάξεις μόνος σου (μάλλον απίθανο αφού θα χρειαστείς και ανταλλακτικά) με το άνοιξε-κλείσε θα θέλει μάλλον κάποια μικρορύθμιση μετά, πήγαινέ το καλύτερα σε τεχνικό.

 

Αν δεν είναι αξίας, και το 'χεις χρόνια, ίσως είναι η ώρα να πάρεις άλλο, η επισκευή δεν θα σε συμφέρει.

 

Καλό ξεμπέρδεμα εύχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα προΐστορικο SONY ειναι, της δεκαετιας του'70.. Κληρονομια των αρχαιων προγονων :D

 

Μαλλον δεν αξιζει να μπω σε εξοδα κ ιστοριες, θα το τραβαω απ τη μπριζα να σβηνει αφου εχω κλεισει τον ενισχυτη.

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου