Προς το περιεχόμενο

Harley Benton Bass Guitar Kit P-Style review!


ibanezbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά νομίζω πως ξεφεύγουμε από το θέμα και θα σας παρακαλούσα να σταματήσουμε εδώ τον άσκοπο τσακωμό.Απόψεις υπάρχουν πολλές πάνω στο θέμα αλλά ας μείνει το θέμα συμπυκνωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδιά νομίζω πως ξεφεύγουμε από το θέμα και θα σας παρακαλούσα να σταματήσουμε εδώ τον άσκοπο τσακωμό.

Κανένας τσακωμός. Εάν ο Sottos πείθει τους πελάτες του ότι φτιάχνει τις ΗΒ...Gibson...no problem.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μεινει το 8εμα συμπυκνωμενο.... Τα πολυ φθηνα κιτς ειναι πολλες φορες οτι να'ναι! Περα της συναρμολογησης και του "εικαστικου" που ολοι λιγο-πολυ γουσταρουν να ασχοληθουν, παιζει να εχουν ατελειες που θα χρειαστουν το κατι παραπανω ή θα ανατρεπουν το αρχικο μας σχεδιο.

Απο το κιτ που δοκιμασα εγω εχω κρατησει μονο το σωμα και τις βιδες! (φαινεται διπλα)

 

Στη βαση λοιπον που το σωμα και το μπρατσο τα θεωρεις δεδομενα αγοραζοντας το κιτ, ειμαι της αποψης οτι αφου ψαχνεις κατι φθηνο και αξιοπιστο, καλυτερα ειναι να παρεις μια μεταχειρισμενη φθηνη κι8αρουλα που εχεις παιξει 10 λεπτα μαζι της και δεν αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα και να εξαντλησεις εκει τη δημιουργικοτητα σου . Το μονο που θα κανεις παραπανω ειναι το τριψιμο!  ;)

 

Τα παραπανω αποτελουν προσωπικη αποψη ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ειμαι κάπου στην μέση σχετικά με τα Projects.

 

ειμαι κατά του ετοιμου κιτ αλλά ειμαι υπερ στο να μαζευω διαφορα parts για να φτιαξω μια σχετικά φθηνή καλή κιθάρα.

 

 

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατά του ετοιμου κιτ

Υπάρχουν κιτ και κιτ...απλά τα "καλά" δεν έχουν σχέση (ούτε σε τιμή ούτε σε ποιότητα) με της ΗΒ...

http://precisionguitarkits.com/

...είχαμε και της Carvin...αλλά ακρίβυναν :'(

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας τσακωμός. Εάν ο Sottos πείθει τους πελάτες του ότι φτιάχνει τις ΗΒ...Gibson...no problem.

 

Κανένας τσακωμός πράγματι έως εδώ και όπως είδες συμφωνούμε σε ορισμένα σημεία(οκ, διαφορετικές απόψεις θα υπάρχουν).

  Αλλά σε παρακαλώ, να ανακαλέσεις την προσβολή που γράφεις παραπάνω. Το να υπονοείς ότι με "απατεωνιά" και ψευδο-πειθώ πουλάω σε πελάτες HB για gibson είναι χοντρό φίλε μου. Δεν κάνω τέτοια και ΔΕΝ σε προσέβαλα έτσι. Το παιδί που μου ζήτησε το κιτ, έδωσε όσο έκανε το κιτ(88Ε) συν 20Ε(σαν να έδινε π.χ. μεταφορικά). Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος.

 

Anyway, με τις απόψεις των παιδιών ότι μαζεύεις διάφορα καλά parts που είναι value for money για να φτιάξεις κάτι καλό κι οικονομικό, είμαι απόλυτα σύμφωνος. Εννοείται πως κι εγώ έχω κρατήσει μόνο σώμα από strat κιθάρα και έβαλα άλλο μπράτσο, νέο hardware κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας τσακωμός πράγματι έως εδώ και όπως είδες συμφωνούμε σε ορισμένα σημεία(οκ, διαφορετικές απόψεις θα υπάρχουν).

 Αλλά σε παρακαλώ, να ανακαλέσεις την προσβολή που γράφεις παραπάνω. Το να υπονοείς ότι με "απατεωνιά" και ψευδο-πειθώ πουλάω σε πελάτες HB για gibson είναι χοντρό φίλε μου. Δεν κάνω τέτοια και ΔΕΝ σε προσέβαλα έτσι. Το παιδί που μου ζήτησε το κιτ, έδωσε όσο έκανε το κιτ(88Ε) συν 20Ε(σαν να έδινε π.χ. μεταφορικά). Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος.

Δεν είπα ποτέ τέτοιο πράγμα...και εάν νομίζεις ότι υπονοείται, ζητώ προκαταβολικά συγνώμη. Πραγματικά!

 

Ξαναδιάβασε όμως τι γράφεις...

Μου έχουν φέρει gibson custom, carvin, esp κακοδιατηρημένες που κυριολεκτικά δεν έπαιζαν... Οι ιδιοκτήτες τους έπαιξαν λίγο με H.Benton LP και strats που έχω εκεί και έπαθαν πλάκα απ το playability και τον ήχο.

και επιμένω

1) ότι αυτοί που σου τις έφεραν...ΔΕΝ ήξεραν και πολλά πράγματα παρά μόνο το λογότυπο της εταιρίας.

2) Δεν είχαν ξαναπιάσει σεταρισμένη κιθάρα.

4) Δεν ήξεραν γιατί αγόρασαν gibson, carvin, esp

3) Aκόμα και μία κακοσετάρισμένη gibson, carvin, esp είναι κλάσεις καλύτερη από ένα κιτ ΗΒ.

 

Ξαναδιάβασε λοιπόν τι γράφω

Εάν ο Sottos πείθει τους πελάτες του ότι φτιάχνει τις ΗΒ...Gibson...no problem.

δεν γράφει πουθενά ότι πουλάς τις ΗΒ για Gibson. ΕΣΥ γράφεις ότι οι ΗΒ είχαν καλύτερο playability και ήχο. Σαφές τώρα?

 

ΥΓ. ΔΕΝ μιλάω για τις υπόλοιπες κιθάρες σου...δεν τις ξέρω και δεν με νοιάζουν. ΜΙλάω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για το ΗΒ κιτ που πέρασε ΚΑΙ από τα δικά μου χέρια.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΩΡΑ έγινες σαφής όπως καταλαβαίνεις! Οταν εγώ λέω για playability ασετάριστου VS σεταρισμένο οργάνου και εσύ μου λες ότι πιάνω "πελάτες", τι να υποθέσω?!?

Το να πετάμε ατάκες και διφορούμενα στον αέρα κι ότι πιάσουμε δεν είναι σωστό γενικά κι ειδικά όμως εδώ, σε ένα θέμα και φόρουμ που δε θα έπρεπε να υπάρχει τέτοιος ανταγωνισμός, διαγωνισμός παράφρασης λεγομένων κι απόλυτη επιμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΩΡΑ έγινες σαφής όπως καταλαβαίνεις! Οταν εγώ λέω για playability ασετάριστου VS σεταρισμένο οργάνου και εσύ μου λες ότι πιάνω "πελάτες", τι να υποθέσω?!?

Το να πετάμε ατάκες και διφορούμενα στον αέρα κι ότι πιάσουμε δεν είναι σωστό γενικά κι ειδικά όμως εδώ, σε ένα θέμα και φόρουμ που δε θα έπρεπε να υπάρχει τέτοιος ανταγωνισμός, διαγωνισμός παράφρασης λεγομένων κι απόλυτη επιμονή.

Γι αυτό σαν καλοί φίλοι τα ξεκαθαρίζουμε γιατί δεν έχουμε και να χωρίσουμε τίποτα... ;D

ΔΕν είδα πουθενά ατάκες και διφορούμενα...εκτός εάν δεν θυμάσαι τι ακριβώς γράφεις και χρειάζεται να τα παραθέτω.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου