Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει λόγος για στεναχώριες. Στο κάτω κάτω η μουσική είναι για να μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα. Συνέχισε να προσπαθείς και όλα θα πάνε καλά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

ευχαριστω πολυ για την απαντηση με βοηθησατε πολυ....ειμαι 15 χρονων και πηγαινω σχεδον καθε μερα στην φιλη μου και παιζω περιπου 2 ωρες και μπορω και περισσοτερες γιατι εχω θεληση να μαθω...αλλα σημερα που προσπαθησα να παιξω ενα κομματι με αριστερο χερι και με δεξι δεν μπορουσα και απογοητευτικα πολυ και γυρισα σπιτι κλαιγοντας που δεν μπορεσα να βγαλω το κομματι(εχω και λιγο πεισμα) :) επισης ξεκινησα πολυ καλα και δεν θελω να σταματησω συντομα θα παω και δε ωδειο

Να μου επιτρέψεις δύο-τρεις συμβουλές ακόμη...

 

1. Αν καταλαβαίνω καλά, δεν έχεις πιάνο στο σπίτι σου. Τώρα, για την αρχή μπορεί να είναι εντάξει, αλλά αν πηγαίνεις κάθε μέρα 2 ώρες στη φίλη σου και την... τρελάνεις, σε λίγο ούτε πιάνο, ούτε φίλη θα έχεις!

 

Ξεκαθάρισε το τοπίο σχετικά με τη μελέτη σου! Μπορεί κάλιστα να υπάρχει παρεξήγηση. Αν σκεφτείς πόσα θέματα έχουν ανοίξει εδώ σχετικά με θόρυβο, κλπ με του γείτονες, φαντάσου να έχεις πρόβλημα από το ίδιο το σπίτι.

 

Ένα ωδείο προσφέρει (συνήθως) τις αίθουσές του για μελέτη, οπότε υπάρχει η εναλακτική. Και φυσικά για αρχή μπορείς να βρεις είτε ένα μεταχειρισμένο πιάνο, είτε ένα ψηφιακό και να γίνει δουλειά.

 

2. Η φίλη σου, πόσο καλή είναι; Γιατί ο καθηγητής παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο στην αρχή. Επίσης, όταν πας σε ωδείο να βρεις τον καθηγητή που σου ταιριάζει, ακόμη και αν δεν είναι το πιο κοντινό σου. Πολλά ωδεία έχουν 2-3 επιλογές καθηγητών, αν δε σου μυρίζουν καλά, πήγαινε αλλού, χωρίς ντροπές! Το κριτήριό σου μπορεί να είναι απλά η χημεία σου (ή πόσο σου βρωμάει ο άλλος). Αν έχεις κάποιος που ξέρει (πχ. η φίλη σου) μπορεί να βοηθήσει.

 

3. Πιο κομμάτι δοκίμασες να βγάλεις, αλήθεια; (σε ρωτήσαμε όλοι και απάντηση δεν έδωσες... σα να θες να το κρύψεις κάπως).

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

3. Πιο κομμάτι δοκίμασες να βγάλεις, αλήθεια; (σε ρωτήσαμε όλοι και απάντηση δεν έδωσες... σα να θες να το κρύψεις κάπως).

 

Αυτά...

[/quote πηγαίνω εκεί να παίζω όταν έχει χρόνο και χωρίς βέβαια να γίνομαι βάρος...είχαμε κάνει πρόσφατα στην χορωδία ένα τραγούδι του Νταλάρα το κυκλάμινο και έπαιξα τις νότες με το δεξί χέρι μια χαρά όμως μετά που έβαλα και αριστερό δυσκολεύτηκα πολύ....ξέρω βιάζομαι πολύ απλά μια προσπάθεια έκανα μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου