Προς το περιεχόμενο

Γιατί παύσαμε να χορεύουμε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως και με τα λιγα (και τα ΠΟΛΥ λιγοτερα που οπως σωστα λες θα ερθουν σε 2-3 μηνες) καπως θα πρεπει να μαθουμε να τα περναμε,απο τη  στιγμη μαλιστα που αλλοι με ΤΡΑΓΙΚΑ λιγοτερα απο αυτα την περνανε μια χαρα,τουλαχιστον σε θεματα της πραγματικης ζωης

 

Πάντως... ροκ ΔΕΝ έχουνε (και το σινεμά τους είναι χειρότερο από το ελληνικό - και όμως) οπότε δεν ξέρω ποιος περιμένεις να χαρεί με όλα αυτά. Το ροκ είναι προϊόν εύπορων οικονομιών (αν και όχι απαραιτήτως εύπορων τάξεων στις εύπορες οικονομίες).

 

Αντίθετα, για να μην στενοχωρούμε και τον κομισσάριο, ο χορός (ως καθημερινή εκδήλωση υπό το φως της ρετσίνας) είναι όντως προϊόν βλαχαδερογραφικοκουλτουριάριδίστικων υπο-οικονομιών, σαν αυτή περί της οποίας συζητούμε, οπότε κάποιος να αναστήσει το thread μετά από λίγους μήνες, καθότι θα είναι πολύ επίκαιρο.

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως... ροκ ΔΕΝ έχουνε

 

γιατι εχουμε εμεις? ;D

 

εχουν ομως αλλες μουσικες ακομα καλυτερες...οποτε τι να το κανουν το ροκ?  ;)

 

και το σινεμά τους είναι χειρότερο από το ελληνικό - και όμως

 

ναι αλλα εχουν τουλαχιστον τον  Kusturica ... ;D

 

Το ροκ είναι προϊόν εύπορων οικονομιών (αν και όχι απαραιτήτως εύπορων τάξεων στις εύπορες οικονομίες).

 

σαφως μια και σε αυτες υπαρχει εργατικη ταξη (που συνηθως ειναι και ο βασικος παραγωγος της μουσικης αυτης),σε εμας που ολοι ειμαστε ....αφεντικα και μεσαια ταξη (για λιγο ακομα) που να βγει το ροκ? ;D

 

Αντίθετα, για να μην στενοχωρούμε και τον κομισσάριο, ο χορός (ως καθημερινή εκδήλωση υπό το φως της ρετσίνας) είναι όντως προϊόν βλαχαδερογραφικοκουλτουριάριδίστικων υπο-οικονομιών, σαν αυτή περί της οποίας συζητούμε, οπότε κάποιος να αναστήσει το thread μετά από λίγους μήνες, καθότι θα είναι πολύ επίκαιρο.

 

να ξαναδω στην Αθηνα...αυλες και..Ξανθοπουλους να χορευουν...συρτακι υπο τους ηχους...μπαλαλαϊκας και τη συνοδεια ρεγγας,ντοματας,ελιας ,ξεροκομματου και ρετσινας και να πεθανω... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μέσα μας σκιρτάει, όταν η κρασοκατάνυξη συνοδεύεται από τα κατάλληλα άσματα. Ως εκ τούτου, ξεφεύγοντας λίγο από την μιζέρια και τον ωχαδερφισμό, μπορούμε να δώσουμε τα χέρια και να χορέψουμε μαζί, ακόμη και όσοι δεν το κάνουμε συνήθως, τα τραγούδια που μας εκφράζουν πραγματικά:

player embedded
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο πλοίο για Σύρο (φεύγει σε κανά μισάωρο).

Σημαδιακά Πράγματα Μαραθωνα:

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=210645

Τι εννοείς;

Μίλα καθαρά....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τωρα διάβαζα και γώ το thread και έχω τους ίδιους προβληματισμούς με εσάς.Παντως ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει εγω που ειμάι σίγουρος οτι έχει επηρεάσει ειναι η μειωμένη κατανάλλωση αλκοόλ (και ναρκωτικών ειδικα σε σχέση με τις προηγουμενες δεκαετίες).Ειμαι σίγουρος θα πουν καποιοι οτι αμα χρειαζεσαι ποτο για να σηκωθείς να χορέψεις δεν το νιώθεις πραγματικά κτλ.

Αλλα κακα τα ψέματα το ποτό χαλαρώνει τους ανθρωπους και τους κανει να παρασέρνουν ο ένας τον άλλον στο χορό και γενικά να αφήνουν τα συναισθηματά τους ελέυθερα,ετσι δημιουργείται περισσότερο κεφι που με τη σειρά του φέρνει περισσότερο χορό.Ο χωρός είναι απλα το αποτέλεσμα ενος domino effect καλής διάθεσης μιας ομάδας και για μένα δεν εξαρτάται τόσο απ τον ανθρωπο παρα απ τις συνθήκες και το περιβάλλον.Βλεπω συνεχεια πάρτυ που είτε δεν χορέυει κανένας είτε χορέυουν όλοι,αυτο δεν γινεται γιατι στον ενα παρτι οι μεν ειναι ολοι εξω καρδια και οι αλλοι μαμούχαλοι που δεν χορέυουν,οι έλληνες ΔΕΝ ειναι ξενερωτοι και οπου συναντάνε τετοιου είδους περιβάλλον του δινουν και καταλαβαίνει,διστυχώς για πολλους και διαφορους λόγους τετοια περιβαλλοντα πλεον σπανίζουν αλλα δεν εχουν εξαφανιστεί.

 

Για να μην παρεξηγηθώ:Δεν παροτρείνω την κατανάλλωση αλκοόλ και άλλων ουσιών.Προσωπικά ουτε τσιγάρο δεν κάνω,απλα τα αποτελεματα που έχω παρατηρήσει εγω καταθέτω.Να με συγχωρείτε και για τα ορθογραφικά= :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου