Προς το περιεχόμενο

Έχετε κατοικίδια;Αν ναι παρουσιάστε τα!



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ρόζα η φουριόζα.

12 ετών μακρύτριχη γάτα (πολύ τρίχα ρε γαμώτο) που περιφέρεται την ημέρα στα... γραφεία του Noiz, απο καναπέ σε καναπέ (βάρδα να μη φοράς μαύρο). Το βράδυ με ζεσταίνει στον ύπνο (χαρά... τώρα το καλοκαιράκι).  ;D

 

Οταν ήταν μικρή μοίραζε γρατζουνιές στον πιτσιρίκο μου και τον έβαζε στη θέση του όταν παραφερόταν. Υπήρχε κόντρα όμως γιατί ο γιός μου έκανε κολεγιά με την Πόπη (γνωστή και ως Ανοιχτήρι) και την παίρνανε στο κυνήγι όταν δεν είχαν τι να κάνουν. Τώρα η Πόπη δεν υπάρχει πλέον (σνιφ) και ο μικρός μεγάλωσε, οπότε η Ρόζα πήρε την θέση της. Ο συνταξιούχος του σπιτιού! 

roza.jpg.70a150394d8c6a3d35522e645a78c50e.jpg

popi.jpg.4e40d5694fabdb4b14b8945a4b51694f.jpg

popiyawn.thumb.JPG.af7ffef808c5efc7017c84c72bde6aee.JPG

stam.jpg.6910c2354a4034ae165b56a172956e4e.jpg

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δυστυχως χτες στην βραδυνη βολτα μας η μαγκυ, η μικρη που σας ειχα δειξει στην φωτογραφια δαγκωθηκε απο ενα λυκοσκυλο και της ξεσκισε την γλωσσα (εφυγε και ενα κομματι). τωρα την ταιζω με συριγκα  :'(

 

Την πήγες σε κτηνίατρο;Ελπίζω να καταφέρει να τρώει ξανά κανονικά.Η δικιά μου είναι πολύ αθώα και πάει κάθε φορά να παίζει με όποιο γομάρι βλέπει.Μια φορά έπεσε πάνω της ένα γερμανικό ποιμενικό και αν δεν την προστάτευα εγκαίρως θα την έτρωγε...έφαγε εμένα βέβαια  :-\

Από τότε φοβερίζει ότι τέτοιο σκύλο δει.

 

 

Δυστυχως δηλητηριάστηκε από γείτονα του ζευγαριου που την υιοθετησε, μαζί με όλα τα άλλα γατιά :( Εζησε μονο το ενα της γατάκι, που της μοιαζει απίστευτα...

 

 

Τον ξέρετε και δεν του έχετε κάνει κανένα ντου ακόμα;

 

Προσωπικά από τέτοια καθάρματα, έχω χάσει 6 πολυαγαπημένα γατιά. >:(

Αν σου τύχει ένας τέτοιος...απλά ενημέρωσε κι έρχομαι άμεσα !

 

Me too..το ένα μάλιστα έφυγε στα χέρια μου προσπαθόντας να το επαναφέρω..η φόλα ήταν πολύ δυνατή αλλά έδωσε μεγάλη προσπάθεια για να φτάσει μέχρι την πόρτα του σπιτιού και να νιαουρίσει  :'(

 

Δέν θα πετύχω επ' αυτοφώρω κάποιον να ρίχνει φόλες??? Δεν θα τον πετύχω..???? >:( >:( >:(

 

Την ίδια αγωνία μοιραζόμαστε...ειλικρινά θα τους χτυπούσα ανεξαρτήτως ηλικίας.Υποψιάζομαι μια κωλόγρια και έναν γεροπαράξενο που μένουν κοντά μου...έκαναν σκατά την μίζερη ζωή τους και βγάζουν το θυμό τους στα ζώα.Στοιχηματίζω ότι αυτοί τα φολιάζουν..δυστυχώς χωρίς αποδείξεις δεν κάνεις τίποτα,διαφορετικά τους πας ειρηνοδικείο...τα κατοικίδια θεωρούνται περιουσιακό στοιχείο.Κάποια πρωινά τους πετάω κάτι σπόντες τύπου ''Ήθελα να ξέρω ποιος σκατόψυχος σκοτώνει πλάσματα του θεού...δεν πιστεύω να 'ναι από την γειτονιά μας'' ..είναι και θρήσκοι,την υποκρισία τους μέσα  >:(

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγκινήσατε και μπήκα στον HDD να βρω μερικά παλιά ντοκουμέντα.Πλέον λόγω γηρατειών και φολών μόνο η Σίλβη ζει (κλώνος του Σιλβέστερ των κινουμένων σχεδίων) και ο Πάππος και το πρώτο παιδί της Mπιζού, ο ΦοΜπιζου o οποίος έιναι ολόιδιος η μάνα του (ευτυχώς) αλλά δεν τον έχω σε .jpg.

Η Νταίζη έζησε 18 ανθρώπινα χρόνια  :-*

Τις απλοουντάρω λοιπόν.

1003883768_Dirty_.thumb.jpg.a32577e63f2e0894c88b543880b98d55.jpg

309329833_.thumb.jpg.f6b38ea38e9965c148700a88181a9786.jpg

845379688_.thumb.jpg.c62c8f84222030c021f84057007efa2b.jpg

1320172359_.jpg.b8d9c5fe8da110fba40d18450eecda0e.jpg

444462266_.thumb.jpg.3ae09b464cbfe35a3bee408c0f10b7eb.jpg

1603049080_.thumb.jpg.19e63199903d6a861f1260c566506986.jpg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ξέρετε και δεν του έχετε κάνει κανένα ντου ακόμα;

Ειχε κινηθεί νομικά το ζευγάρι, εγώ λόγω στρατου το εμαθα αρκετούς μήνες μετά. Δε ρωτησα λεπτομερειες για τις ποινες κτλ, δε θα με βοηθούσε καθόλου. Στη γειτονιά ακουγοταν ότι εκδικασαν πρόστιμο σε 2 άτομα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήγες σε κτηνίατρο;Ελπίζω να καταφέρει να τρώει ξανά κανονικά.

ναι την πηγα την ιδια στιγμη, μεχρι τις 12 το βραδυ καναμε ραματα. της δινω χαπια τωρα, το καλο ειναι οτι μπορει και τρωει, και μαλιστα αγριευει και δεν αφηνει τον κεφάλα τον bruno να φαει. τσαμπουκας η μικρη. το θεμα ειναι οτι εγω τα εχω μεγαλωσει ωστε να ειναι κοινωνικα, και να τα χτυπησεις, απλα θα κατσουν να σε κοιτανε αν ειμαι και εγω μπροστα, ποτε δεν κανουν επιθεση. γιάυτο τον λογο και την πατησε, δεν ηξερε τι την περιμενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς σκυλόδουλους:Παραθέτω το κανάλι ενός τρομερού εκπαιδευτή του youtube.Ξεκινά από εύκολες εντολές μέχρι και οδηγίες να σου μαγειρεύει  ;D

 

Να φανταστείτε η δικιά που δεν τα παίρνει πολύ εύκολα(ότι βλέπει να κάνει το αφεντικό!) μαθαίνει μέσα σε λίγες ώρες να υπακούει σε διάφορα..φάση έχει.

 

Το κλίκερ δεν είναι απαραίτητο...πήρα και γω ένα αλλά όταν το πατάω χάνω τον εκπαιδευόμενο  ;D  

 

http://www.youtube.com/user/tab289

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

ναι την πηγα την ιδια στιγμη, μεχρι τις 12 το βραδυ καναμε ραματα. της δινω χαπια τωρα, το καλο ειναι οτι μπορει και τρωει, και μαλιστα αγριευει και δεν αφηνει τον κεφάλα τον bruno να φαει. τσαμπουκας η μικρη. το θεμα ειναι οτι εγω τα εχω μεγαλωσει ωστε να ειναι κοινωνικα, και να τα χτυπησεις, απλα θα κατσουν να σε κοιτανε αν ειμαι και εγω μπροστα, ποτε δεν κανουν επιθεση. γιάυτο τον λογο και την πατησε, δεν ηξερε τι την περιμενε.

Είσαι φιλόζωος και νοσοκόμος φοβερός. Η παρέα σου είναι όλα τα λεφτά αν και δύσκολη στη... συντήρηση ε; Ξεπερνά κατα πολύ τις βόλτες και τα τυπικά νταντέματα. Χαρά στο κουράγιο σου! Μπράβο και περαστικά!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αγορασα τον bruno απο pet shop, ηταν αρρωστος και τον πηγα σε νοσοκομειο (1500 ευρω το νοσοκομειο+800 η αγορα). ασε, κοιμομασταν παρεα για να τον προσεχω το βραδυ. πραγματικα αυτη την ρατσα αν αποφασισει κανεις να ζησει μαζι της θα πρεπει να εχει στο μυαλο του οτι θα χρειαστει πολλα παραπανω απο μια βολτα. ειναι ευαισθητα, παθαινουν δερματιτιδες, προβληματα στην αναπνοη, το καλοκαιρι προσοχη στη ζεστη αλλιως ...ασε. παντως για ανθρωπους που ειναι ετοιμοι για ενα bulldog, εχουν πολλα να παρουν απο το ζωο. παρα την άσχημη-κακια μουρη τους ειναι αγγαλιτσες, τρελαινονται για χαδια και παιχνιδια και δενονται τρελα με το αφεντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα 5 λυκόσκυλα που είχα, η Gilda ηταν μακράν το καλύτερο. Την χάσαμε με καρκίνο. Απο τότε δεν ξαναπήρα σκύλο. Ισως στο μέλλον αλλα όχι λυκόσκυλο.

gilda2.thumb.jpg.a1b8f4d6a0144bfd2bb7b99977737c15.jpg

gilda1.thumb.jpg.08cf123d775283c94d2ca0e5cfadc168.jpg

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου