Προς το περιεχόμενο

Έμμονο Γκρίζο - Τι κι αν αλλάξω (Official Video 2012)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι λοιπόν!

 

1. Έκανα headbanging ακόμη κι εγώ, ντάλα στις 12:00 το μεσημέρι!

2. Πότε και πού θα παίξεται παρακαλώ;

3. Το CD που να το αγοράσουμε (άντε μπας και βγεί και τίποτα ρε παιδιά).

4. Γιατί νιώθω ότι επαναλαμβάνω ότι λένε οι από πάνω;

 

Γαμώτα βίντεο και γαμώτα κομμάτια! Μπράβο και 0 σχόλια αρνητικά!

 

1. Απιστεύφταμπλ, εσύ ένας κλασσικός!! ;D (αν και δεν σε θεωρώ μονοδιάστατο, μουσικά ;))

2. Προγραμματισμένο αυτή τη στιγμή, 5 Αυγούστου Νεστόριο Καστοριάς, riverparty.

3. Mπορείς να το προμηθευτείς από εδώ http://www.musicpost.gr/mt/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5414&category_id=22&keyword=%CE%B5%CE%BC%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF+%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%BF&option=com_virtuemart&Itemid=1 αλλά αν υπάρξει οποιοδήποτε κόλλημα, μου στέλνεις διεύθυνση και θα λάβεις ένα! 8)

4. Καλό είναι αυτό γιατί η πολυφωνία θα με ....μπέρδευε ;D ;D ;D

 

Μπράβο παιδιά! Εύχομαι ολόψυχα κάθε επιτυχία.

Συγχαρητήρια!!!

 

Ολόψυχες και οι ευχαριστίες μου!! :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω, δεν είναι το ίδιο αλλά δεν ανεβάζεις και το mp3 για μας που δεν βλέπουμε τα βίντεα να harrούμε λίγο;  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κορίτσι με το περικάρπιο  τι το παιδεύεται παλιό ροκάδες  …φρικιά ... μπλιαχ   ;D

 

Ωραίο το Yamaha  ;)

 

 

Yamaha bb424χ rules!!

To κορίτσι δεν ρωτάς τι κουμάσι είναι που το φιλάει ο άλλος στο τέλος και αυτή την κάνει με ελαφρά και τον αφήνει σύξυλο? Αχ, γυναίκες >:( 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο σας και από εμένα παιδιά- γκάζι, ύφος, «αλητεία», παραγωγή- απ' όλα τα καλά έχει το κομμάτι.

 

Μπράβο και σε σένα haryy για τον massive ήχο- στο έχω ξαναπεί και παλιότερα- που είναι σούπερ και πάει γάντι σε ένα power τρίο.

 

Πάντως αν δεν το έβλεπα, άνετα θα έλεγα ότι έπαιζες με Rickenbacker  ;D 8) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χε ξεφύγει, σόρρυ.

 

Ωraw κομμάτι.

Power και τα μυαλά στα κάγκελα και πολύ μου αρέσει.

Η φωνή ότι πρέπει, όμορφες δυναμικές, γουστάρω ήχο ντραμς, ωραία η παραγωγή (καλά, ο Λάκης υπερβάλλει πάντα όταν του αρέσει κάτι), σωστή διάρκεια (hit & run) και καλοί και σφιχτοί οι παίχτες.

 

Πάμε στις προτιμήσεις μου (Ψύλλοι στ' άχυρα και άλλες ιστορίες ενός άμπαλου)

 

Ίσως να ήθελα λιγο πιο μπροστά τη φωνή (μιας και τη θεωρώ asset).

 

To μπάσο προσωπικά θα το ήθελα πιο διακριτό (όπως ας πούμε στο σχήμα το 1:22) και πενάτο-γκαν γκαν (όπως στη "Δίψα") για τέτοιο κομμάτι. Έχει ενσωματωθεί (αλοιφή) με τον ηχητικό τοίχο. (Στο 1:18 γιατί την κόβεις τη νότα σου; Έπρεπε να την αφήσεις να σβήσει την ώρα που μετράει το hi-hat).

 

Και εκείνο που θα θελα λίγο παραπάνω (now picture this): Είμαστε 1:54 και ο τραγουδιστής έχει πεί το τελικό ρεφραιν. Με τον τελευταίο στίχο, κραυγή-πάσα σε ένα σόλο με κατεστραμένο ήχο a la Young με λίγες νότες, ένταση και μικρή διάρκεια και το κομμάτι κλείνει με το σχήμα που παίζετε στο 1:54.

Stuff that legends are made of....  ;D

 

Μην ακούς όμως που παραμιλάω.

Παραμένει πολύ ωραιο κομμάτι που μ' έβαλε στη πρίζα να τσεκάρω το cd. Subito.....

 

Ευχαριστώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σας και από εμένα παιδιά- γκάζι, ύφος, «αλητεία», παραγωγή- απ' όλα τα καλά έχει το κομμάτι.

 

Μπράβο και σε σένα haryy για τον massive ήχο- στο έχω ξαναπεί και παλιότερα- που είναι σούπερ και πάει γάντι σε ένα power τρίο.

 

Πάντως αν δεν το έβλεπα, άνετα θα έλεγα ότι έπαιζες με Rickenbacker  ;D 8)   

 

Thanks for the compliments....E, λίγο πιο μοντέρνο (και φθηνότερο!) το γιαχάχα μου μαζί με το sansamp rbi που το ταίριαξα αλλά θα του αρέσει η σύγκριση! ;)

 

Μου χε ξεφύγει, σόρρυ.

 

Ωraw κομμάτι.

Power και τα μυαλά στα κάγκελα και πολύ μου αρέσει.

Η φωνή ότι πρέπει, όμορφες δυναμικές, γουστάρω ήχο ντραμς, ωραία η παραγωγή (καλά, ο Λάκης υπερβάλλει πάντα όταν του αρέσει κάτι), σωστή διάρκεια (hit & run) και καλοί και σφιχτοί οι παίχτες.

 

Πάμε στις προτιμήσεις μου (Ψύλλοι στ' άχυρα και άλλες ιστορίες ενός άμπαλου)

 

Ίσως να ήθελα λιγο πιο μπροστά τη φωνή (μιας και τη θεωρώ asset).

 

To μπάσο προσωπικά θα το ήθελα πιο διακριτό (όπως ας πούμε στο σχήμα το 1:22) και πενάτο-γκαν γκαν (όπως στη "Δίψα") για τέτοιο κομμάτι. Έχει ενσωματωθεί (αλοιφή) με τον ηχητικό τοίχο. (Στο 1:18 γιατί την κόβεις τη νότα σου; Έπρεπε να την αφήσεις να σβήσει την ώρα που μετράει το hi-hat).

 

Και εκείνο που θα θελα λίγο παραπάνω (now picture this): Είμαστε 1:54 και ο τραγουδιστής έχει πεί το τελικό ρεφραιν. Με τον τελευταίο στίχο, κραυγή-πάσα σε ένα σόλο με κατεστραμένο ήχο a la Young με λίγες νότες, ένταση και μικρή διάρκεια και το κομμάτι κλείνει με το σχήμα που παίζετε στο 1:54.

Stuff that legends are made of....  ;D

 

Μην ακούς όμως που παραμιλάω.

Παραμένει πολύ ωραιο κομμάτι που μ' έβαλε στη πρίζα να τσεκάρω το cd. Subito.....

 

Ευχαριστώ.

 

Το γκλαν γκλαν στην Δίψα είναι από το χέρι (αλά Steve Harris-βασικότατη επιρροή) αλλά καταλαβαίνω τι λες... ευτυχώς ή δυστυχώς είμαι οπαδός της Wall Of Sound λογικής και επίσης επειδή έχουμε 1 κιθάρα, κάνω και λίγο τον ..κιθαρομπασίστα ιδιαίτερα ηχητικά παρά τεχνικά και προσπαθώ να έχω αυτό το ιδιαίτερο ηχόχρωμα που να γεμίζει αλλά παράλληλα να ..μπασίζει, παίζω δηλαδή με τις δυναμικές μου...όταν χτυπάω ελαφρά τις χορδές έχω καθαρό ήχο, και όταν κοπανάω βρωμίζει μέχρι αηδίας ;D ;D. Στο συγκεκριμένο κυριαρχεί η αηδία δηλαδή κάργα overdrive από το sansamp και έτσι δεν ακούγονται οι πένες πολύ, αλλά πάντα προσπαθώ να διαφοροποιώ το παίξιμο παίζοντας άλλες νότες σε σχέση με την κιθάρα, όπως π.χ αν παρατηρήσεις κάποια ΡΕ που πέφτω πάνω του και σε άλλα παίζω ΦΑ ενώ παραμένει σε ΡΕ. Έτσι, σε ένα καθαρά ...overdriven περιβάλλον αισθητικά ακούγεται κάποια αλλαγή.

Στο τέλος ωραίο πράγμα προτείνεις but ..history is written! ;D

Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ! ;)

 

*Την νότα δεν την έκοψα εγώ...μου την έφαγε ο δαίμων του editing αλλά ΤΟΥΣ άρεσε και μου την ξαφρίσανε. ??? ;D

 

Μπράβο και ξανά

[move]Μπράβο [/move]

 

απλα γ@μ@το... :o μπραβο κι απο μενα ;)

 

Χίλια ευχαριστώ παιδιά, χαίρομαι πάρα πολύ που σας άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου