Προς το περιεχόμενο

Επιλογη midi keyboard.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιχε μεσα και δωρο το vst Bass Station (μια καρτα δηλαδη με το serial number και οδηγιες να το κατεβασω απο το site της novation και πως να το κανω εγκατασταση και ενεργοποιηση με τον κωδικο).

 

Ποσο το πηρες τελικα και απο που?

 

Το πηρα στα 325 ευρω απο Toney's keyboards που το ειχε ετοιμοπαραδοτο.

 

καλοπαιχτο φιλε να μας πεις εντυπωσεις σαν midi controller τι λεει.

 

Να εισαι καλα. Ναι, θα ενημερωσω. Λιγο το επαιξα πριν και ειδα μεγαλη διαφορα απο το psr. Εχει πολυ λεπτομερεια στο πατημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eστειλα μυνημα στην novation για να ρωτησω για το αν οντως εχουν μονο ενα χρονο εγγυηση οπως μου ειπαν στο καταστημα που το πηρα ή παραπανω και μου απαντησαν το εξης:

 

 

The warranty is for one year on Novation products in Europe. The only exception I know of is Thomann in Germany.

Please make sure you register your product on our website to validate your warranty.

 

Δεν ειναι περιεργο ρε παιδια, να δινουν μονο ενα χρονο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναγραφω τωρα που το εχω δει πιο πολυ το keyboard. Λοιπον, το clavie του με εχει βολεψει μια χαρα. Ηρθε και το πιανο της Alicia Keys σημερα (απο την Native Instruments) και μια χαρα το θεμα velocity που λεγαμε. Με το fl studio βρηκα πως να συγχρονιζω τα faders, knobs κλπ για τους διαφορους αυτοματισμους και ολα πανε ρολοι. Αυτο που ηθελα να κανω, πλεον το κανω. Χωρις να μπλεκω τοσο με mouse κλπ. Ψαχνω τωρα να δω τι γινεται με το transpose γιατι στο psr που ειχα ειχε να κανει transpose ανα ημιτονιο ενω αυτο εχει μονο ανα οκταβα (εως 3 πανω - κατω) και με ξενερωνει καπως. Βεβαια μπορεις να αλλαζεις αυτο στο καθε vst γενικα αλλα καλυτερα θα ηταν να το εκανε απο μονο του.

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος παιδια και ευχαριστω για τις συμβουλες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Παρόλο που είναι παλιό το θέμα, σε περίπτωση που κάποιος το διαβάζει τώρα να σημειώσω ότι το fatar vmk 88 είναι διαφορετικό απ' το fatar vmk 188. Το πρώτο ειναι ημιβαρυκεντρισμένο. Είναι απ' τα λίγα 88αρια ημιβαρυκετρισμένα, και αν δεν είχες αγοράσει ήδη το novation  θα ήταν ιδανικό για σένα πιστεύω. Ελαφρύ πλήκτρο αλλά πάρα πολύ καλό για να παίξεις ακόμα και πιανιστικά μέρη. Κρίμα που βλέπω ότι το αποσύρουν απ' την αγορά.. εγώ το είχα πάρει όταν το είχε ο θωμάς ακόμα..νομίζω 289.. με πολλά knobs,faders κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου