Προς το περιεχόμενο

Επιλογη midi keyboard.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ axtarmas

 

Ωραια, οποτε το κοιταω και το keystation 88es μιας και η τιμη ειναι πολυ καλη αλλα δεν εχει ποντεσιομετρα που θα ηθελα να εχει οτι παρω. Το βλεπουμε λοιπον...

 

Οσον αφορα τωρα το oxygen, το εχεις δουλεψει? Αν ναι, πως σου φανηκε? Εχει μεγαλυτερη ευαισθησια απο το psr? Η πλακετα πως και βρεθηκε? Μηπως εχουν κανα θεμα?

 

@foxxx

 

Οκ, θα το εχω υπ'οψην και φυσικα θα δοκιμασω πριν παρω κατι.

 

Ευχαριστω πολυ και τους 2 σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@ axtarmas

 

Ωραια, οποτε το κοιταω και το keystation 88es μιας και η τιμη ειναι πολυ καλη αλλα δεν εχει ποντεσιομετρα που θα ηθελα να εχει οτι παρω. Το βλεπουμε λοιπον...

 

Οσον αφορα τωρα το oxygen, το εχεις δουλεψει? Αν ναι, πως σου φανηκε? Εχει μεγαλυτερη ευαισθησια απο το psr? Η πλακετα πως και βρεθηκε? Μηπως εχουν κανα θεμα?

 

@foxxx

 

Οκ, θα το εχω υπ'οψην και φυσικα θα δοκιμασω πριν παρω κατι.

 

Ευχαριστω πολυ και τους 2 σας.

 

Δεν έχω ιδέα για το oxygen,δεν το έπιασα ποτέ στα χέρια μου,απλώς έγινε το εξής.Έχω το keystation 88es,είναι από τα παλιά κομμάτια που βγήκαν και πολλά από εκείνα τα παλιά είχαν πρόβλημα στη μητρική πλάκα και δεν δούλευε σωστά το midi out.Ήταν εργοστασιακό το πρόβλημα.Ψάχνοντας τελικά λύση έστειλα στην m-audio σε φορουμ μήνυμα και ήταν να μου στείλουν δωρεάν την μητρική πλάκα του keystation.Αλλά έκαναν λάθος και μου έστειλαν τη μητρική του oxygen 61 !!! ΛΟΛ.

Μετά τους είπα για το λάθος και μου ξαναέστειλαν αλλά πλέον τη σωστή μητρική πλάκα.Και έτσι μου έμεινε και του oxygen 61 !!

Οπότε να ξέρεις,σε περίπτωση που αγοράσεις από το κατάστημα το keystation 88es να ρωτήσεις πότε κυκλοφόρησε το μοντέλο που θα σου δώσει και να επισημάνεις ότι τα παλιά μοντέλα είχαν προβληματική μητρική και προβλήματα με το Midi out.Και αν γίνεται να τους πείς να το δοκιμάσεις επιτόπου,να το συνδέσουν με κάποιο σύνθ μέσω Midi και να το παίξεις για μισή ώρα.Αν σου πετάει-χάνει νότες μέσω Midi,έχει πρόβλημα η μητρική του !  :)

 

Το πλήκτρο του psr είναι εντελώς ψεύτικο ειδικά αν το συγκρίνεις με το keystation 88es.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A καταλαβα. Εχουν θεματακι λοιπον...οταν λες παλιο? Ποια χρονολογια περιπου εννοεις? Δηλαδη αμα μου πει οτι το μοντελο ειναι του 2008 πχ?

 

Α τοσο ψευτικο το psr...

 

Να εισαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A καταλαβα. Εχουν θεματακι λοιπον...οταν λες παλιο? Ποια χρονολογια περιπου εννοεις? Δηλαδη αμα μου πει οτι το μοντελο ειναι του 2008 πχ?

 

Α τοσο ψευτικο το psr...

 

Να εισαι καλα.

 

Αν είναι μοντέλο του 2008 δεν νομίζω να έχει πρόβλημα.Αν θυμάμαι καλά αυτά πρωτοβγήκαν το 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα στα:

 

M-audio - Axiom 61 στα 350 ευρω. (ετοιμοπαραδοτο) μπορω να το βρω ισως και μεταχειρισμενο..

 

Cme - Uf60 classic στα 250 ευρω. (ετοιμοπαραδοτο).

 

Roland - A800 pro στα 340 ευρω. ( δεν ξερω διαθεσιμοτητα).

 

Novation - Impulse 61 στα 325 (δεν ξερω διαθεσιμοτητα).

 

Mετα απο αυτο το βιντεο σκεφτομαι σοβαρα να μην ξανακοιταξω το Αxiom.

 

 

Mετα απο αυτο το βιντεο, κοιταω σοβαρα το Impulse.

 

 

Eσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αγοράζεις μηχανήματα βασισμένος στο τι σου λέει ο καθένας ή στα βίντεο του youtube ?

Πήγαινε άκουσέ τα και δοκίμασέ τα από κοντά. Εσύ θα παίζεις με αυτά κι όχι εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικα και θα δοκιμασω πρωτα οτι ειναι πριν το παρω, απλα κοιταω να καταληξω καπου και μιας και βλεπω και αυτο το βιντεο με το axiom παραπανω, το παραθετω μηπως και καποιος αλλος χρηστης του φορουμ εχει ιδια ή διαφορετικη αποψη με αυτο που δειχνει, ωστε να βγαλω μια ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι και εγώ με αυτή την "λογική" κατέληξα στο roland...αλλά δεν είναι και πολύ σοβαρό κριτήριο το τι λέει ο καθένας ή αν τύχει κάτι σε 1 στους 2098537. Για αυτό καλύτερα λίγο στατιστικά και μέχρι εκει  ;)

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου