Προς το περιεχόμενο

Θέλω ακριβή κάρτα ήχου για εξωτερικό προενισχυτή;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

... χμμμ ...  ::)

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, οι αυτόνομοι AD/DA μετατροπείς (και ακριβοί) έχουν θέση σε καλά (και επίσης ακριβά) καρα-επαγγελματικά studios [πχ παραγωγή ταινιών, mastering] ...

Για τα δικά μας μέτρα και σταθμά, δεν έχω ακούσει κάποιον να παραπονιέται για τους AD/DA μετατροπείς μιας καλής (ή και μέτριας) κάρτας ήχου ...

(Οι δουλειές της κάρτας ήχου δεν περιορίζονται μόνο στην ηχογράφηση ... υπάρχει και η αναπαραγωγή, υπάρχει και το MIDI υποσύστημα, υπάρχει και η συνεργασία με τους sequensers ... μην τα αγνοείς, και προς θεού, ΜΗ χρησιμοποιείς την On-Board κάρτα για pro audio ... δεν είναι η δουλειά της αυτή ... ::) )

 

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ή έναν ακόμα καλύτερο προενισχυτή (της τάξεως των 2Κ EUR) και αυτή την κάρτα (http://www.thomann.de/gr/rme_digi_9632_hdsp_pcikarte.htm)

ή τον ίδιο προενισχυτή, την παραπάνω κάρτα, και ένα μικρόφωνο των 1000 EUR ... (εκτός αν ήδη έχεις ένα σ' αυτή την κατηγορία τιμής)

 

Αυτά ...

/Πέτροc  8)

 

 

 

Πέτροc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου