Προς το περιεχόμενο

συνδεση me guitar rig


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

εχω συνδεσει τη κιθαρα στο line in της apogee one αυτη με τον υπολογιστη .ωστοσο ο ηχος που βγαινει απο το guitar rig ειναι χαλια .τι κανω λαθος και τι πρεπει να κανω για να χω καλο ηχο συμφωνα με αυτα που  διαβαζω οτι μπορει να δωσει το guitar rig?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιπου εννοω αρκετα πριμος, ψευτικος ,σφυριχτος ,με πολυ θορυβο ειδικα σε ηχους με παραμορφωση .το latency το εφτιαξα αρκετα .σκεφτομαι μηπως χρειαζεται καποιο DI ή κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγατεστησε τους asio drivers αν δεν το χεις κανει ηδη.Επισης κατεβασε ενα demo απο αλλο παρομοιο προγραμμα (π.χ. amplitube) και δοκιμασε απο κει,σου κανει το ιδιο?Δεν το ξέρω το apogee one αλλα απ οτι διαβασα εχει instrument input,βεβαιώσου οτι ειναι εκει συνδεδεμένο και όχι σε καποια αλλη είσοδο.Γκουντ λακ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγατεστησε τους asio drivers αν δεν το χεις κανει ηδη.Επισης κατεβασε ενα demo απο αλλο παρομοιο προγραμμα (π.χ. amplitube) και δοκιμασε απο κει,σου κανει το ιδιο?Δεν το ξέρω το apogee one αλλα απ οτι διαβασα εχει instrument input,βεβαιώσου οτι ειναι εκει συνδεδεμένο και όχι σε καποια αλλη είσοδο.Γκουντ λακ ;D

 

Αδερφέ τι δουλειά κάνει αυτό το asio drivers?

Αν υπάρχει κάπου να το δούμε τι κάνει και πως δουλεύει?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asio drivers?δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο .χρησιμποιω macbook

Και πολύ καλά κάνεις...και δεν χρειάζεται να δείς ποτέ τους asio drivers. Τώρα με το Guitar Rig...εξήγησε τι εννοείς "Χάλια ήχο"...γιατί παίζει και να είσαι ο μοναδικός στο πλανήτη που να το ΄χει καταφέρει με Μac, Apogee και Guitar Rig ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asio drivers?δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο .χρησιμποιω macbook . συνηθως δε χρειαζεται nα κaτεβασω drivers .παω να δω

Ουτε εγω είμαι σίγουρος τι παίζει σε mac,περισσότερο προληπτικά το ειπα γιατι θεωρειται στανταρ συμβουλη για windows+καρτα ήχου παρολες τις μπηχτες του marathon.Παντως στη θέση σου θα εγκαθιστουσα για αρχή τα downloads της εταιρίας:

http://www.apogeedigital.com/downloads.php#ONE

Και μετα θα εβαζα το amplitube να δω αμα ειναι στο guitar rig to προβλημα η πιο γενικο.

 

 

basili:

Απ οτι είχω καταλάβει χοντρικά παρακάμπτει καποια στάδια επεξεργασίας μεταξυ κάρτας ήχου και λειτουργικού το οποιο μεταξύ αλλων μειώνει το latency.Για περισσότερα ριξε μια ματια εδω

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Stream_Input/Output η googlare

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα θα εβαζα το amplitube να δω αμα ειναι στο guitar rig to προβλημα η πιο γενικο.

και ούτε καν...μπές στο Garageband και δοκίμασε τους δικούς του ενισχυτές πρώτα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω είμαι σίγουρος τι παίζει σε mac,περισσότερο προληπτικά το ειπα γιατι θεωρειται στανταρ συμβουλη για windows+καρτα ήχου παρολες τις μπηχτες του marathon.Παντως στη θέση σου θα εγκαθιστουσα για αρχή τα downloads της εταιρίας:

http://www.apogeedigital.com/downloads.php#ONE

Και μετα θα εβαζα το amplitube να δω αμα ειναι στο guitar rig to προβλημα η πιο γενικο.

 

 

basili:

Απ οτι είχω καταλάβει χοντρικά παρακάμπτει καποια στάδια επεξεργασίας μεταξυ κάρτας ήχου και λειτουργικού το οποιο μεταξύ αλλων μειώνει το latency.Για περισσότερα ριξε μια ματια εδω

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Stream_Input/Output η googlare

 

 

Εγώ δουλεύω με το amplitube 11 θα έχω καλύτερη ποιότητα ήχου αν υπάρχει αυτό το asio driver?

Σε ρωτάω πρακτικά πως πάει γιατί από υπολογιστές δεν τα πάω και που καλά.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου