Προς το περιεχόμενο

D.I.Y help: 2 pedals into 1 enclosure


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154440.0

 

πόσο χώρο να πιάνει?

 

σε ό,τι κουτακι θες το βάζεις, ειδικά αμα δε θες να έχει τη μπαταρία μέσα και να παιρνει ρευμα απο τροφοδοτικο, μπορει να γινει ελάχιστο σε ογκο και βαρος

 

;)

 

Mπαταρία θέλεις μόνο για το led,προσωπικά αν δεν είχα(λόγο ανάγκης) led σε καθαρό-βρώμικο δεν θα είχα και πολύ πρόβλημα.

 

Αλλά είναι στο πως βολεύεται ο καθένας. :)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μονο για το λεντ θες, και το ανέφερα γιατί είναι κάτι που το θέλει το παιδι.

 

προσωπικά κ εγω βαριέμαι να βάζω, αλλά δειχνει πιο σένιο με λεντ και μπορει να χρησιευσει αν στη λουπα αντι για βρωμια εχεις κανα εφε που δε πολυακουγεται παντα, δε κοστιζει κατι να μπει, ενα 5λεπτο παραπανω δουλεια ειναι

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σου δωσω πληρες διαγραμα πρεπει :

 

α. να ξερω με πια σειρα θες να ειναι τα πεταλακια μεσα στο κουτι

β. αν εχεις desoldering tools (αν οχι θα σου πω τι πρεπει να παρεις)

γ. να περιμενεις μεχρι την πεμπτη που θα γυρισω στην αθηνα. Ειμαι στο πυλιο και δεν εχω το παραμικρο γραφιστικο προγραμμα εδω. ουτε καν draw.

 

επισης αν θες προσφερομαι να στη κανω δωρεαν τη δουλεια αν μου φερεις τα υλικα, 20 λεπτα περνει το πολυ, περισσοτερο θα κανω να ζωγραφισω στο illustrator  ;D

www.freqbox-pedals.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μονο για το λεντ θες, και το ανέφερα γιατί είναι κάτι που το θέλει το παιδι.

 

προσωπικά κ εγω βαριέμαι να βάζω, αλλά δειχνει πιο σένιο με λεντ και μπορει να χρησιευσει αν στη λουπα αντι για βρωμια εχεις κανα εφε που δε πολυακουγεται παντα, δε κοστιζει κατι να μπει, ενα 5λεπτο παραπανω δουλεια ειναι

 

Δείχνει πιο σένιο και αν μπορείς να το βάλεις καλό είναι να μπει,απλά το είπα γιατί το παιδί δεν θέλει καλώδια τροφοδοτηκού,αλλά δεν ήξερα ότι θέλει Led.  :D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freqbox,δεν ξέρω τι να πω.Ειλικρινά σ'ευχαριστώ για την πρότασή σου. Φυσικά και θα μου έλυνε τα χέρια αν το υλοποιούσες,ωστόσο επειδή έχω μερικούς μήνες να ασχοληθώ με οτιδήποτε diy θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια. Είμαι σε δίλημμα όπως κατάλαβες :D Για τα άλλα που ρώτησες : Πρώτο το bad monkey,δεύτερο το ds-1. Desoldering πάντα έκανα με αυτό το μαραφέτι http://www.banzaimusic.com/Desoldering-Pump-PRO-601.html.

 

Thanks και πάλι!!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freqbox,δεν ξέρω τι να πω.Ειλικρινά σ'ευχαριστώ για την πρότασή σου. Φυσικά και θα μου έλυνε τα χέρια αν το υλοποιούσες,ωστόσο επειδή έχω μερικούς μήνες να ασχοληθώ με οτιδήποτε diy θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια. Είμαι σε δίλημμα όπως κατάλαβες :D Για τα άλλα που ρώτησες : Πρώτο το bad monkey,δεύτερο το ds-1. Desoldering πάντα έκανα με αυτό το μαραφέτι http://www.banzaimusic.com/Desoldering-Pump-PRO-601.html.

 

Thanks και πάλι!!

Την Πέμπτη θα σου στείλω ένα σχεδιάγραμμα μαζί με μια λίστα πραγμάτων που θα χρειαστεί να πάρεις!

 

Καλά μπάνια!

www.freqbox-pedals.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου