Προς το περιεχόμενο

Νέα Squier Vintage Modified Telecaster Basses!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραία  ακούγονται , όπως το φανταζόμασταν ,ωπότε  νομίζω είναι καλή περίπτωση,  ένα  vintage  εμφανισιακά και ηχητικά μπάσο,  με low buget και καλή κατασκευή που σου δίνει την δυνατότητα  να ευχαριστηθείς  τα μαστορέματα  8)

 

όσο για το πεύκο που λέει ο συνονόματος ,μια χαρά!!!  είναι ελαφρό και μοσχοβολιτό ;D

 

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Papalampraina δεν νομιζω να επελεγες basswood σωμα απο την wormoth??(βεβαια basswood απο basswood εχει διαφορα βλεπε:Music Man-Bongo).Συμφωνω και εγω σαν κατοχος 70'ς....80ς και 90'ς οτι τωρα ποια η fender βγαζει και παλι οργανα ισαξια του ονοματος της και ηχητικα σαφως ποιο ανωτερα (χωρις μοντες!!) απο το κουτι τους!!.Οσον αφορα τα Squier ειναι οντως φτηνα οργανα,με εξαιρετικο value for money!!...αλλα μην ξεχνατε....οτι πληρωνεις παιρνεις!!Ειχα ενα Fender Squier 60s Classic Vibe P το οποιο μπορω να πω ηταν αποκαλυψη και με σχεδον 100ευρω επιπλεον "φυσαγε"...αλλα δεν εφτασε ποτε τον "βαθυ" τονο του alder...και χρηματικα ειχα ηδη φτασει στα mexico!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμμμμ.... ::)

Ποιό από τα 2???

 

Ψήνεσαι ... ;D  εγώ  θα έλεγα το δεύτερο,  πιο ευέλικτο  και ας  είναι  λάσπη  ο wide range , με έναν  μονοπήνιο  πισω  να  δαγκάει  θα το φέρεις  βόλτα

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνεσαι ... ;D  εγώ  θα έλεγα το δεύτερο,  πιο ευέλικτο  και ας  είναι  λάσπη  ο wide range , με έναν  μονοπήνιο  πισω   να   δαγκάει  θα το φέρεις  βόλτα

Και γω ρε φίλε αλλά στα βίντεο ο ήχος δεν παλεύεται*. Αντίθετα με το λειψό που είναι one trick pony but the pony does the trick well.  ;D

Το baritonoειδές που χει στον τριθέσιο, είναι μάλλον μαρκετινγκ τρυκ (για να μην πω τίποτε άλλο).

Η δε γέφυρα, καλή ήταν το 1725 π.x. που έψαχνε cost saving τρόπους ο Λίος ή για κιθαρομπασονοσταλγίες αλλά για 2012 είναι μάλλον θλιβερή (αν και μεταξύ μας, έχει τη "μούρη" της). Του αλλουνού είναι καλύτερη.........λέμε τώρα.

Πάντως θα μπορούσαν αντί για blonde να χουν το butterscotch με μαύρο pickguard.

 

Τελικά μάλλον θα έπαιρνα αυτό με τον μονό και θα το σκαβα για ένα Μ ή J στη γέφυρα.

 

Αν και υπάρχουν καλύτερες λύσεις για 32άρια...... (http://www.noiz.gr/index.php?topic=192029.0 ;D ) μάλλον δεν υπάρχουν (εμπορικά και επώνυμα) φθηνότερες. Και σίγουρα όχι για Tele.

 

* και με χαλάει γιατί αυτή τη διάταξη έχει και ένα από τα πιο όμορφα (για μένα) Fender, το ΤΝΒ-110SPL έχει την ίδια διάταξη.

Fender_TNB-110_Spl_Dream_Bass.thumb.jpg.3af2fd0997b81bb51d212c167b4e11d9.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ο ήχος στα βίντεο και ειδικά το παίξιμο του "εύσωμου" δεν βοηθάν ιδιαίτερα σε ασφαλή συμπεράσματα (λίγο κιθαρίστας μου έκανε ;D). Σαν ducati στο ζέσταμα κάτι... :D

Το one trick pony (The bass whisperer??) είναι πιο straight και το δείχνει και εμφανισιακά.

Το 2ο λίγο glamourίζει αλλά και εγώ λίγο πιο "ανοιχτό" σε ήχους το κόβω.

Αν η τιμή κάτσει σε λογικά επίπεδα θα είναι κουτί για το σαλόνι και για κάτι "κουρασμένες" βραδυνές πρόβες.

Αν εντοπιστεί σε κατάστημα ή e-κατάστημα παρακαλώ σφυρίξτε.......πάλι φαγούρα στο χέρι... :P

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ο ήχος στα βίντεο και ειδικά το παίξιμο του "εύσωμου" δεν βοηθάν ιδιαίτερα σε ασφαλή συμπεράσματα (λίγο κιθαρίστας μου έκανε ;D). Σαν ducati στο ζέσταμα κάτι... :D

Το one trick pony (The bass whisperer??) είναι πιο straight και το δείχνει και εμφανισιακά.

Το 2ο λίγο glamourίζει αλλά και εγώ λίγο πιο "ανοιχτό" σε ήχους το κόβω.

Αν η τιμή κάτσει σε λογικά επίπεδα θα είναι κουτί για το σαλόνι και για κάτι "κουρασμένες" βραδυνές πρόβες.

Αν εντοπιστεί σε κατάστημα ή e-κατάστημα παρακαλώ σφυρίξτε.......πάλι φαγούρα στο χέρι... :P

 

Μπήκανε στου Θωμά το μαγαζί στα 333.  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου