Προς το περιεχόμενο

To LimeWire στο στόχαστρο της δισκογραφικής βιομηχανίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Arpegios, δεν είναι προσωπική επίθεση να καταδεικνύω φραστικά το επιπόλαιο της προσέγγισής σου. Έχεις γνώμη για τα πάντα: για τη μουσική βιομηχανία, τις αμοιβές των συνεργαζομένων με τις δισκογραφικές εταιρείες, την ποιότητα ήχου των mp3 και πως αυτή συγκρίνεται με το cd κλπ κλπ.

 

Λίγο μετά μας αποκαλύπτεις ότι δεν έχεις καν σοβαρή κάρτα ήχου στο PC σου, το οποίο μας λες ότι το χρησιμοποιείς ως κύριο μέσο ακροάσεων.

 

Είσαι σοβαρός; Ε, δεν είσαι. Όπως ακριβώς μιλάς δύο ώρες τώρα και μας λες τι γνώμη σου για τα mp3 ενώ δεν έχεις ακούσει καλό ήχο ποτέ σου, έτσι υποπτεύομαι ότι εξίσου άσχετες και κουραστικές είναι και οι υπόλοιπες απόψεις σου.

 

Και εγώ κάποτε δεν είχα αρκετά χρήματα, και εγώ κάποτε άκουγα από μονοφωνικό κασετόφωνο αλλά δεν έκανα τον έξυπνο και τον επαίοντα όπως εσύ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι δεν το έχω κάνει για όλους' date=' και ούτε είναι τοσο έυκολο χωρις πιστωτική... αλλα δεν το κάνω καν για να τους υποστηρίξω, τι είναι θύματα πολέμου??Το κάνω αν μου αρέσει η δουλειά τους.-[/quote']

 

Ε, η γελοιοποίηση έχει και τα όριά της. Τώρα μαθαίνουμε ότι οι καλλιτέχνες δεν χρήζουν υποστήριξης.

 

Μπράβο όμως. Δεν αγοράζεις δίσκους και ακούς πειρατικά mp3 για να σου περισέψουν λεφτά να μπορείς να υποστηρίζεις τα θύματα πολέμου....

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι δεν είναι σωστό. Μήπως να βγει μια λίστα με προτεινόμενες κάρτες ήχου, η απόκτηση των οποίων θα εξασφαλίζει δικαίωμα λόγου;

 

Κάποιοι δυστυχώς κρίνουν γενικευμένα σύμφωνα με τις δικές τους δυνατότητες, αλλά αυτό οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα. Δεν πλουτίσαμε όλοι μεγαλώνοντας...

 

Επίσης, με την κυρία έχω διακόψει από δεκαπενταετίας. :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι δεν είναι σωστό. Μήπως να βγει μια λίστα με προτεινόμενες κάρτες ήχου' date=' η απόκτηση των οποίων θα εξασφαλίζει δικαίωμα λόγου;[/quote']

 

Όχι δικαίωμα λόγου. Εγκυρότητα λόγου. Το δικαίωμα δεν είναι ποτέ υπό αμφισβήτηση.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ διαφωνώ με την αρνητικότητα που δείχνετε στον arpegios.

Και τα επιχειρήματά του είναι λογικά και έχει αποδείξει πολλές φορές και σε άλλα θέματα οτι είναι σοβαρός και διαβασμένος.Σόρι για την παρέμβαση,αλλά δεν μου αρέσουν χαρακτηρισμοί,απλά και μόνο επειδή υπάρχουν διαφωνίες σε σημεία.

 

Αντιθέτως

Τέλος' date=' όντως πρέπει να μπει μια τάξη. Και η Aστυνόμευση είναι η μόνη λύση και φυσικά μονόδρομος. Πρέπει η Αστυνομία να αρχίσει να εισβάλει σε καταστήματα και σπίτια κατόπιν εισαγγελικής εντολής και να κάνει έλεγχο για τυχόν χρήση σπασμένων μουσικών προγραμμάτων ή παράνομων Cds και οι κλέφτες να συλλαμβάνονται επι τόπου και να οδηγούνται στο αυτόφωρο. Ούτως ή άλλως κάτι τέτοιο θα γίνει μελλοντικά, όταν η κατάσταση θα έχει φτάσει στο απροχώρητο, μακάρι να γίνει πολύ σύντομα και εντελώς απροειδοποίητα...[/quote']

 

τέτοιες δηλώσεις και γενικά οποιαδήποτε λαγνεία προς την αστυνόμευση με τρομάζουν.Να βάλουμε κάμερες ρε στα δωμάτιά μας για να αποτραπεί η πειρατία... :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν βλέπω τι γίνεται, απλώς άμα έχετε ώρα, διαβάστε όλη τη συζήτηση απο την αρχή και τσεκάρετε ποστ ποστ για επιχειρήματα πάνω στο θέμα και μόνο. Αυτό φτάνει, τα υπόλοιπα είναι περιττά, μην ασχολείστε γιατι το θέμα ξέφυγε και πάλι, και δεν προστίθεται πληροφορία.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοιες δηλώσεις και γενικά οποιαδήποτε λαγνεία προς την αστυνόμευση με τρομάζουν.Να βάλουμε κάμερες ρε στα δωμάτιά μας για να αποτραπεί η πειρατία... :evil:

 

Μισό λεπτό... εγώ δεν ταυτίζομαι με τις απόψεις του sakis_music. Είμαι κατά της πειρατείας αλλά δεν πιστεύω στην αστυνόμευση. Πιστεύω στη καλή κουβέντα και αν είχα να διαλέξω ανάμεσα στην αστυνόμευση του τύπου που προτείνει ο sakis_music και στις απόψεις του arpegios θα ήμουν με τον arpegios.

 

Ευτυχώς αυτό το δίλλημα δεν υπάρχει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ρωτήσω και πάλι τον sakis_music γιατί δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Ρε παλικάρι μου, γιατί τα έχεις πάρει τόσο στο κρανίο; Μπας και έχεις βγάλει κανένα δίσκο που πήγε άπατος αλλά φιγουράρει πρώτη μούρη σε όλα τα torrent trackers; Μπας και έχεις εταιρία software που της έχουν κρακάρει όλα τα προγράμματα; Τι να πω, μου έχεις κάνει εντύπωση!

 

Όλοι καταλαβαίνουμε την παρανομία του πειρατικού υλικού αλλά ας μην το πάμε στο φασισμό (αστυνόμευση, εισαγγελικές εντολές και λοιπά) για να πάψει η πειρατική δραστηριότητα. Προτιμάς να διακινείται παράνομο υλικό στα κρυφά όπως οι προκυρήξεις επί χούντας; Αν είναι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο, ας αφήσουμε και από ένα μουστακάκι (αλά Φύρερ) και ας ελπίσουμε στην επάνοδο του βασιλέως!

 

Δεν φταίει η έλλειψη βούρδουλα, η νοοτροπία μας φταίει. Πιστεύω να ξέρεις ότι στις περισσότερες χώρες του εξωτερικού τα πράγματα δεν είναι όπως εδώ. Νοοτροπία μεγάλε...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοιες δηλώσεις και γενικά οποιαδήποτε λαγνεία προς την αστυνόμευση με τρομάζουν.Να βάλουμε κάμερες ρε στα δωμάτιά μας για να αποτραπεί η πειρατία... :evil:

 

Μισό λεπτό... εγώ δεν ταυτίζομαι με τις απόψεις του sakis_music. Είμαι κατά της πειρατείας αλλά δεν πιστεύω στην αστυνόμευση. Πιστεύω στη καλή κουβέντα και αν είχα να διαλέξω ανάμεσα στην αστυνόμευση του τύπου που προτείνει ο sakis_music και στις απόψεις του arpegios θα ήμουν με τον arpegios.

 

Ευτυχώς αυτό το δίλλημα δεν υπάρχει.

 

Δεν πίστεψα ΠΟΤΕ οτι ταυτίζεσαι με αυτές τις απόψεις. :wink:

 

Αλλά κανείς δεν καταδίκασε αυτό το κομμάτι,το οποίο ειπώθηκε 3-4 σελίδες πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοιες δηλώσεις και γενικά οποιαδήποτε λαγνεία προς την αστυνόμευση με τρομάζουν.Να βάλουμε κάμερες ρε στα δωμάτιά μας για να αποτραπεί η πειρατία... :evil:

 

Μισό λεπτό... εγώ δεν ταυτίζομαι με τις απόψεις του sakis_music. Είμαι κατά της πειρατείας αλλά δεν πιστεύω στην αστυνόμευση. Πιστεύω στη καλή κουβέντα και αν είχα να διαλέξω ανάμεσα στην αστυνόμευση του τύπου που προτείνει ο sakis_music και στις απόψεις του arpegios θα ήμουν με τον arpegios.

 

Ευτυχώς αυτό το δίλλημα δεν υπάρχει.

 

 

Όταν μερικοί από εμάς ( ξέρουν πολύ καλά ποιοι είναι αυτοί ) πάψουν να συμπεριφέρονται σαν ανεγκέφαλα όντα - κοινώς σαν ζώα - και καταλάβουν ότι τίποτα δεν γίνεται χωρίς χρήματα και για όλες τις υπηρεσίες που μας παρέχονται θα πρέπει να πληρώνουμε, τότε και μόνο τότε η αστυνόμευση θα είναι περιττή.

Προς το παρόν κρίνεται άκρως απαραίτητη η αστυνόμευση για τον Έλληνα, που δυστυχώς - και ντρέπομαι που το λέω - προς το παρόν δεν έχει συνείδηση. Ας ελπίσουμε η νέα γενιά των Ελλήνων να είναι διαφορετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου