Προς το περιεχόμενο

Red Hot Chili Peppers στο ΟΑΚΑ, Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου 2012


yannis37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά τα έπαιξαν στουντιακά και κοπανιόντουσαν την περισσότερη ώρα.

Επίσης όπως επισημάνθηκε ο Kiedis δεν φάλτσαρε καθόλου.Ένα κοκκοράκι πρόσεξα μόνο.

 

Ο Flea μίλησε και για την κρίση λίγο μετα την μέση αν ακούσατε.Και στο τέλος είπε να μην κάνουμε τα μουσικά είδη μόδα και ακούμε σαν αυτιτιστικοί ένα πράγμα και μόνο.

 

Μια χαρά ενέργεια μετέδωσαν....τι θέλατε να προκαλέσουν mosh pit;Ε όχι!Για χορό και πάνω κάτω πας εκεί ...αν ήθελες να ξεσπάσεις να πας lamb of god.  ::)

 

Ο ήχος είχε προβλήματα αλλά στην μπάντα δεν τα ρίχνω σίγουρα.Ίσως και οι ηχολήπτες βαρέθηκαν να μελετήσουν τον χώρο για να σώσουν λίγο τα ηχητικά προβλήματικα που προέκυπταν από την δομή του.

 

 

 

Αν εξαιρέσουμε λοιπόν τις διοργανωτικές παπαριές είδαμε ένα κλασσικό καγκούρικο τσαχπίνικο live peppers  ;D

 

YΓ: Το χθεσινοβραδινό setlist... http://www.setlist.fm/setlist/red-hot-chili-peppers/2012/stadium-oaka-athens-greece-13dc4dc5.html

 

Πχ τα δικά μου παράπονα είναι για αυτό....ήθελα τα πρόσφατα ποπάκια να μείνουν έξω και να βάλουν κανένα χαρντ ροκ/φανκ .Οκ όμως πάντα κάποιοι θα έχουν παράπονα για τις επιλογές των κομματιών.

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ίσως και οι ηχολήπτες βαρέθηκαν να μελετήσουν τον χώρο για να σώσουν λίγο τα ηχητικά προβλήματικα που προέκυπταν από την δομή του.
???

Και τοτε τι κανουν στα lives? Βολτα εχουν παει για παρεα στο γκρουπ?? :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως αποψε εχουν live οι vomvos στο μπαρακι της γειτονιας και θα παρω το αιμα μου πισω.

μπααα....έχουμε δεί και τους Pink Floyd εκεί μέσα.... ;) Ατυχής η συγκριση, έτσι? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε ενδιαφέρον να ακούσουμε τη γνώμη ενός ειδικού (μηχανικου ήχου δηλαδή) που ήταν παρών στον χώρο.

 

(Μια γνωστή μου,όταν την ρώτησα σήμερα πως ήταν,μου είπε πως ήταν..."όλα σούπερ".  ;D)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω με τη σειρα μου την εμπειρια μου! Ειχα μια απ της καλυτερες θεσεις στα καγκελα αριστερα στην αρενα και εβλεπα/ακουγα σουπερ! Ο ηχος οντως θα μπορουσε να ειναι και καλυτερος! Αγαπησα ακομη περισσοτερο τον frontman,πλεον, Flea ,θαυμασα τον απιστευτο Chad ,συμπαθησα τον "κουJosh" που δεν του το 'χα στα τζαμαρισματα και με εξεπληξε και τελος χαιρομαι που ο Anthony δεν φαλτσαρε,αν και ηταν λιγο diva ολη τη βραδια!  ;D      Overall view: 8/10    Ηταν σιγουρα μια απιστευτη και μοναδικη εμπειρια....

Punk Rock means Freedom! ~Kurt Cobain~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???

Και τοτε τι κανουν στα lives? Βολτα εχουν παει για παρεα στο γκρουπ?? :P

 

Έχεις δίκιο.Και μένα μου την έσπασε αυτό.Επειδή τους κοίταζα νομίζω ότι ήταν λίγο ''δεν πειράζει αδερφέ''.

 

Θα είχε ενδιαφέρον να ακούσουμε τη γνώμη ενός ειδικού (μηχανικου ήχου δηλαδή) που ήταν παρών στον χώρο.

 

+1

 

 

Επαναλαμβάνω το ότι παικτικά έχαναν είναι αστείο.Μπορείται να την κατεβάσετε την συναυλία από το site τους έναντι μικρού αντίτιμου να το διαπιστώσετε και μόνοι σας.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Ίσως και οι ηχολήπτες βαρέθηκαν να μελετήσουν τον χώρο για να σώσουν λίγο τα ηχητικά προβλήματικα που προέκυπταν από την δομή του.

 

 

 

 

 

 

Δεν ημουν παρων στο συγκεκριμενο,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και στο χερι τους,ουτε των τεχνικων του συστηματος.

Οσα live ειδα εκει μετα την τοποθετηση των στεγαστρων του καλατραβα,ηταν απο μετρια εως χαλια ηχητικα,ειδικα στο low mid φασμα,και δεν νομιζω οτι ολοι αυτοι που περασαν απο εκει (καποιοι απο τους καλυτερους επαγγελματιες του κοσμου) βαριοταν ή δεν ηξεραν τι να κανουν.

Προσωπικα εδω και ενα χρονο (η τελευταια επισκεψη ηταν στον Bon Jovi) εκοψα τις "εκδρομες" στον συγκεκριμενο χωρο για συναυλιες και προτιμω γειτονικες χωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπααα....έχουμε δεί και τους Pink Floyd εκεί μέσα.... ;) Ατυχής η συγκριση, έτσι? ;D

Ειναι προφανες οτι κανω χιουμορ,απλα μου κανει εντυπωση ολη αυτη η αρνητικη  κριτικη,οχι μονο εδω στο noiz αλλα γενικοτερα σε διαφορα forum που διαβαζω απο το πρωι και αναφερομαι καθαρα στο μουσικο κομματι και οχι στο τεχνικο.Παντως σε οτι με αφορα χθες περασα παρα πολυ καλα, ηταν απο τα πιο καλα live που εχω δει ισως γιατι εξ΄αρχης δεν πηγα με κριτικη διαθεση αλλα με σκοπο να περασω ωραια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Stoner Jackass

να "βαριούνται" να ανεβάσουν την κιθάρα όταν είναι χαμηλά, πες....να βαριούνται...αλλά να βαρέθηκαν να κάνουν μελέτη του χώρου ώστε να έχουν αξιοπρεπή ήχο στο λάιβ...ε αυτή είναι η δουλειά τους! ;D

όχι πως το αποτέλεσμα ήταν τρομερό....αλλά δε νομίζω να μη ρίξαν δουλειά....

 

και μάλλον ο μηχανικός ήχου θα πει για το στήσιμο του ήχου...όχι το παίξιμο :P

 

@210billy

με όποια διάθεση κι αν πηγαίνει κάποιος σε μια συναυλία άλλες θα τις χαρακτηρίσει θετικά,άλλες αρνητικά...αν τις χαρακτηρίζει όλες αρνητικά τότε δεν έχει νόημα η γνώμη του....

αυτό που κάνεις είναι και το καλύτερο αλλά όταν ξέρεις 5 πράγματα παραπάνω περί ήχου τα κρίνεις θες δεν θες....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως αποψε εχουν live οι vomvos στο μπαρακι της γειτονιας και θα παρω το αιμα μου πισω.

μπααα....έχουμε δεί και τους Pink Floyd εκεί μέσα....  Ατυχής η συγκριση, έτσι?

 

Δεν ήθελα να πάρω μέρος , γιατι τελικα ο καθένας τα βλέπει αλλιώς τα πράγματα......αλλα τους Floyd τους είδες πριν τον καλατραβα , και επίσης νομίζω πως είναι γεγονός ότι το στάδιο δεν προσφέρεται πλέον για συναυλίες..... Εντελώς πληροφοριακά να ξέρετε ότι το PA ήταν το τελευταίο σύστημα της L acoustics νομίζω είναι το k1 , το οποιο το φέρανε οι peppers παρέα με ότι είχε να κάνει με τον ήχο...... στην Ελλάδα δεν υπάρχει αυτο το PA.

Εγω απο την αρένα άκουγα σχετικα καλα , μαζι με τα γνωστά προβλήματα του σταδίου στα μπάσομεσσαια...... Εμένα μου άρεσε ......αλλα στην τελική περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..... :)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου