Προς το περιεχόμενο

SM Pro Audio M-Patch 2


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

LK, η κατάσταση έχει ως εξής : το μηχάνημα που είδες ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι φτιάχτηκε για 'σένα. Ενώ το μηχάνημα που ΟΝΤΩΣ φτιάχτηκε για 'σένα είναι το εξής :

 

http://www.elina.gr/0050000524/2control.html

 

Ως άνθρωπος που έχει περάσει από το ίδιο τούνελ σκέψεων με αυτές που παρέθεσες, σε ενθαρρύνω (και το πράττω σπανίως) να αγοράσεις χωρίς καν να σκεφτείς. Ευτυχώς, και αυτό που σκεπτόσουν, αντιπροσωπεύεται από την ίδια εταιρεία, οπότε αποφεύγουμε την πιθανή μομφή για κίτρινη διαφήμιση.

 

:) :)

 

 

 

Το οποίο είναι επίσης, «μη διαθέσιμο» σαν αυτό που νόμισα ότι φτιάχτηκε για εμένα.  ;D ;D ;D

( Γι’ αυτό και έβαλα το link του θωμά, αν και στο site της ΕΛΙΝΑ το είδα και εγώ για πρώτη φορά.  )

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το info, η (βασική) διαφορά τους λοιπόν είναι ότι «το δικό» μου είναι «passive», ενώ αυτό “active”, αν κατάλαβα καλά;

 

Αν και σε εμπιστεύομαι 100%, αυτή η extra ενίσχυση (από αυτό που μου προτείνεις) , δεν δημιουργεί θέμα π.χ  παραμόρφωση (μιλάμε πάντα για αυτό-ενισχυόμενα monitors);

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και σε εμπιστεύομαι 100%, αυτή η extra ενίσχυση (από αυτό που μου προτείνεις) , δεν δημιουργεί θέμα π.χ  παραμόρφωση (μιλάμε πάντα για αυτό-ενισχυόμενα monitors);

 

Υπάρχουν επιχειρήματα ΥΠΕΡ του μη-παθητικής σχεδίασης, επίσης. Θα τα βρεις στη μπροσούρα του προϊόντος (φαντάζομαι την έχει ακόμη η κατασκευάστρια εταιρεία, σαν PDF). Επίσης, μην υποτιμήσεις αυτά που θα διαβάσεις για το τι κάνει η συσκευή με τα ακουστικά.

 

Θα με θυμηθείς.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες μπορώ να σου δανείσω ένα mpatch2 που έχω και κάθεται για μερικές μέρες για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Στείλε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@trolley & @pkole

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

Ήσασταν σαφείς και πολύ κατατοπιστικοί.

Το εκτιμώ.

 

Από εδώ και πέρα, πρέπει να το ψάξω και εγώ βαθύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επίσης, μην υποτιμήσεις αυτά που θα διαβάσεις για το τι κάνει η συσκευή με τα ακουστικά.

 

Θα με θυμηθείς.

 

 

 

Δεν διάβασα τι κάνει, αλλά άκουσα!

Εδώ, με ακουστικά όπως προτείνει το video.

Αν όντως το κάνει αυτό..........τι να πώ. :o

Πάντως από τιμή δαγκώνει λίγο το μηχάνημα  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες κι αυτα:

 

http://www.elina.gr/0050000528/nanopatch.html

 

Εδώ στο Amazon γράφει σχετικά καλές κριτικές, αλλά κάτι με το mute δεν παέι πολύ καλά και δεν υποστηρίζει Α/Β. Από τιμή, όμως, σκίζει!

 

αν θες και για Α/Β/C/D  ;D:

http://www.thomann.de/gr/art_splitmix4.htm

Κάτι τέτοιο θα σου πρότεινα εξαρχής, (αν και δεν το έχω δοκιμάσει), αλλά δεν έχει τόσο αναλυτικό volume control και οι είσοδοι και έξοδοι είναι stereo 1/4" TRS. Τιμή καλούτσικη

 

και τα δύο μαζί αν πάρεις πιο φτηνά θα σου βγεί. ;)

 

ΥΓ:

Αυτό με τα ακουστικά παραπάνω είναι καλή φάση, αλλά κατά πόσο μπορείς να το εμπιστευτείς στην πιστότητα απόδοσης του φαινομένου; Πως θα σιγουρευτείς για την ακρίβεια του αλγόριθμου; Νομίζω οτι η ύπαρξη μόνιτορ είναι αναπόφευκτη για την σωστή απόδοση της στερεοφωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Apaleftos

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις προτάσεις.

 

Το nanopatch το ήξερα, δεν με έπεισε.

To spliter δεν το ξερα.

 

 

 

Για ένα περίεργο λόγο ο trolley με έβαλε φιτίλια….αλλά ναι, διστάζω στην τιμή…

 

Δηλαδή ένας πιο λογικός θα σκεφτόταν σε αυτά τα λεφτά να πάρει μια μονοκάναλη προενίσχυση…ως αναβάθμιση.

 

Από την άλλη αυτό κάνει άλλο πράγμα…και δεν το λες αναβάθμιση, αλλά αγορά συσκευής που δεν έχεις….(μιλάω για εμένα).

Το αιώνιο πρόβλημα….τα λεφτά…..μάλλον θα πάω να πάρω κάνα κοστούμι καλλίτερα….. ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

…..μάλλον θα πάω να πάρω κάνα κοστούμι καλλίτερα….. ;D ;D ;D ;D

Αυτό ακριβώς να κάνεις! :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου