Προς το περιεχόμενο

Summertime in Prague Nansy - Nikolas


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Καιρό έχω να ανεβάσω κάτι τις... Οπότε... κάτι σχετικά παλίο...

 

Το άκουσα πρόσφατα και μου άρεσε... απλό, λιτο και... καλό!

 

Καλή ακρόαση!

 

ΥΓ. Προφανώς: Φωνή: Νάνσυ Παπακωνσταντίνου, Πιάνο: Νικόλας Σιδερής

summertime_in_prague.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα καλή ως εκτέλεση αλλά δεν του πάει του τραγουδιού η φωνή της κοπέλας. Είναι λάθος τοποθετημένη για το τραγούδι και αυτό την κάνει λίγο διαπεραστική / ενοχλητική. Ιδίως αν λάβεις υπόψη το πρωτότυπο.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημένο τραγούδι.Το έχω περάσει από τα χέρια μου με γυναικεία φωνή.

Μου άρεσε και το δικό σας αποτέλεσμα.Έχει ψυχή η κοπελιά.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ray: Μπορεί οι ικανότητές μου στο mixing (και reverbing) να μην είναι πολύ καλές, αλλιώς η φωνή της Νάνσυ πάει πολύ με το συγκεκριμένο τραγούδι (και προσωπικά μου αρέσει το close micing για τέτοια τραγούδια)...

 

geodimitri: Σε περίπτωση: Δεν είναι δικό μου το τραγούδι. Είναι (νομίζω) από κάποια ταινία και τραγουδαέι (νομίζω πάλι) η Πασπαλλά...

 

Υπόλοιποι: Ευχαριστώ για τα σχόλια. Το θυμήθηκα εχτές και είπα να το ποστάρω... :) Ετσι απλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα, νομίζω ότι το αποδίδετε πολύ καλά και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η φωνή της κοπέλας πάει πολύ εδώ.

 

Το κομμάτι αυτό καθεαυτό (το έχει γράψει ο Παναγιώτης Καλαντζόπουλος παρεμπιπτόντως) ουδέποτε μου είπε κάτι και μάλλον το βαριέμαι για να είμαι ειλικρινής.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι πρώτη φορά το ακούω αλλά η φωνή της κοπέλας (πρέπει να έχει κάνει κλασσικό τραγούδι νομίζω;) ειναι ΔΙΑΜΑΝΤΙ και το παίξιμο του Νικόλα έχει πολύ ωραίο feeling απλά γιατί παίζει ΑΠΛΑ.Που ειναι και το πιο δύσκολο .(όχι για τον Νικόλα αυτός το έχει)

Ίσως το κομμάτι με μια έξυπνη ενορχήστρωση και παιγμένο από μια μίνιμουμ μπάντα να ανέβει στις εκτιμήσεις πολλών.Άσε που ειναι και δύσκολο (γιατί ειναι απλό και πρέπει να το φτιάξεις αρκετά)

Πάντως το ντουέτο Νικόλας -Νάνση ειναι άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geodimitri: Σε περίπτωση: Δεν είναι δικό μου το τραγούδι. Είναι (νομίζω) από κάποια ταινία και τραγουδαέι (νομίζω πάλι) η Πασπαλλά...

Όντως δεν το γνώριζα... :-[

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου