Προς το περιεχόμενο

Κάτου Στα Ρόδα - ΠΑΡΑΔΟΞΟΝ - Νέο Videoclip


paradoxologos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι, το βίντεοκλιπ (HD) του τραγουδιού Κάτου Στα Ρόδα είναι έτοιμο! Σας παρακαλώ κοινοποιήστε το, ώστε να ταξιδέψει πολύ!

Ευχαριστώ πολύ την Δανάη, την Γιωργίτσα, τον Κλάους, την Άννα, τον Ηλία, τις χορεύτριες και τους χορευτές της “Αμαλίας”. Έπίσης ευχαριστώ τους γονείς των παιδιών, που βοήθησαν στα γυρίσματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μας δίνει κουράγιο κάθε θετική ανταπόκριση γιατί είναι δύσκολος ο δρόμος μας, ειδικά τώρα, ειδικά εδώ στην Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μπράβο σε όλους σας...

είθε το μεράκι σας να παραμείνει αστείρευτο και να μας χαρίζει όμορφα ακούσματα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολλή ενδιαφέρουσα δουλειά, άποψη, επιλογή. Μπράβο!

 

Μας δίνει κουράγιο κάθε θετική ανταπόκριση γιατί είναι δύσκολος ο δρόμος μας, ειδικά τώρα, ειδικά εδώ στην Γερμανία.

Θέλεις να πεις πως... το εξάγετε; Ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε αν απευθύνεστε στην Ευρωπαϊκή αγορά ή στους μετανάστες. Ποιός ο λόγος δηλαδή που βρίσκεστε στη Γερμανία.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλή ενδιαφέρουσα δουλειά, άποψη, επιλογή. Μπράβο!

Θέλεις να πεις πως... το εξάγετε; Ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε αν απευθύνεστε στην Ευρωπαϊκή αγορά ή στους μετανάστες. Ποιός ο λόγος δηλαδή που βρίσκεστε στη Γερμανία.

 

Ζούμε στην Γερμανία. Εγώ είμαι μετανάστης (από το ΄93), η γυναίκα μου έχει γεννηθεί εδώ (Ελληνογερμανίδα), όπως και η Γιωργία με τον τζουρά (Έλληνες γονείς)... Ο Κλάους είναι γερμανός. Αυτή είναι η βάση του σχήματος μαζί με την αφεντιά μου, που το οργανώνει από το 1999.

Σε μεγάλες παραστάσεις, συνεργάζομαι με περισσότερους μουσικούς.

Θέλω να πω λοιπόν, πως το είδος που παίζουμε δεν είναι εμπορικό. Η μάζα των Ελλήνων και των φιλελλήνων προτιμά άλλου είδους μουσική. Για να επιβιώσει το σχήμα χρειάστηκαν πολλές θυσίες και μάχες.

Οι λόγοι που βρίσκομαι στην Γερμανία... είναι μεγάλη κουβέντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζούμε στην Γερμανία. Εγώ είμαι μετανάστης (από το ΄93), η γυναίκα μου έχει γεννηθεί εδώ (Ελληνογερμανίδα), όπως και η Γιωργία με τον τζουρά (Έλληνες γονείς)... Ο Κλάους είναι γερμανός. Αυτή είναι η βάση του σχήματος μαζί με την αφεντιά μου, που το οργανώνει από το 1999.

Σε μεγάλες παραστάσεις, συνεργάζομαι με περισσότερους μουσικούς.

Θέλω να πω λοιπόν, πως το είδος που παίζουμε δεν είναι εμπορικό. Η μάζα των Ελλήνων και των φιλελλήνων προτιμά άλλου είδους μουσική. Για να επιβιώσει το σχήμα χρειάστηκαν πολλές θυσίες και μάχες.

Οι λόγοι που βρίσκομαι στην Γερμανία... είναι μεγάλη κουβέντα  :)

 

Αν και δεν είμαι λάτρης του είδους, το βρίσκω ενδιαφέρον και πρωτότυπο σ αυτήν την κατηγορία του παραδοσιακού τραγουδιού.Ως επίσης βλέπω κάτι σύγχρονο να αναδύεται πράγμα που είναι πολύ θετικό.Μπράβο και καλή συνέχεια ή Ελλάδα πιστεύω ότι χρειάζεται τέτοιου είδους εκπρόσωπους. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι λάτρης του είδους, το βρίσκω ενδιαφέρον και πρωτότυπο σ αυτήν την κατηγορία του παραδοσιακού τραγουδιού.Ως επίσης βλέπω κάτι σύγχρονο να αναδύεται πράγμα που είναι πολύ θετικό.Μπράβο και καλή συνέχεια ή Ελλάδα πιστεύω ότι χρειάζεται τέτοιου είδους εκπρόσωπους. :)

 

Στον ευρύτερο συγγενικό μου χώρο, υπάρχει γυναίκα που ως νεανίς στο χωριό της, δέχθηκε πρόταση να μεταναστεύσει στη Γερμανία, την αποδέχθηκε, έβγαλε τα εισιτήρια... αλλά δεν έφυγε ποτέ, υπακούοντας στον ΤΡΟΜΟ που της προκάλεσε η φήμη ότι.. στη Γερμανία δεν πίνουν οι άνθρωποι νερό !!!!

 

Η κόρη του τραγουδιού, κατ' αντιστοιχία, μάλλον ανησυχεί ότι ο "ξένος άντρας" έχει τέσσερα πέη, ή ίσως ότι αρέσκεται να πνίγει αράχνες, ή ότι δεν πίνει ποτέ νερό ή.. κάτι τέλος πάντων που θα καθιστούσε την ένωσή τους ανίερη, μολύνοντας το αγνό ελληνικό αίμα της και σπέρνοντας απογόνους που μακροπρόθεσμα θα λατρέψουν τον Αντίχριστο.

 

Υπερβάλλω; Μόνο αν δεν διαβάσει κανείς την πέρα-για-πέρα αληθινή πρώτη μου παράγραφο, η αν δεν ξέρει το πόσο η αδικαιολόγητη ξενοφοβία έχει συμβάλλει στον πολιτισμικό αποκλεισμό ολόκληρων περιοχών στην ελληνική επικράτεια.

 

Το τραγούδι ενθαρρύνει ακριβώς σε αυτή τη κατεύθυνση σκέψης και το φτύνω με συνοπτικές διαδικασίες, όχι τώρα βέβαια άλλα τότε που το πρωτοάκουσα σε μία συλλογή με παραδοσιακά ελληνικά τραγούδια (σε αυτή την - καλύτερη - εκτέλεση):

 

 

Ο μόνος "ελληνισμός" που - κατά τη γνώμη μου - χρήζει εκπροσώπησης στην αλλοδαπή, διέπεται από την ικανότητα να κατανοεί και να αγκαλιάζει τους άλλους πολιτισμούς, και δεν υποστηρίζει την ξενοφοβία σε καμία μορφή της.

 

Συμβουλή προς τον Κλάους : αράζεις, λιώνεις να ακούς Neubauten και ξυρίζεις το μούσι. Συμβουλή προς τους υπόλοιπους : όταν βγει ο Κλάους από το δωμάτιο, φτιάχνετε νέα μπάντα, με τα ίδια όργανα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου