Προς το περιεχόμενο

Nord factory tour


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες (3/10) το ανεβασαν και το βρηκα κατα τυχη. Ουτε εγω ηξερα οτι εχουν hand-made συναρμολογηση, αν και επρεπε να το φανταστω, η Clavia δεν ειναι καμια τεραστια εταιρεια τυπου Korg, Yamaha ή Roland να εχει αυτοματοποιημενα εργοστασια παραγωγης.

Ωραια synths παντως, αλλα αυτο το κοκκινο χρωμα εδω μου καθεται. Βαλτε και κανα αλλο χρωμα ρε παλικαρια.... :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι χρωματα περα του μαυρου, ή σκουρου μπλε, δημιουργουν προβλήματα σε σκηνογράφους ή φωτιστές.

 

Το ασημι fantom μου ειδικα δεν ηθελαν ούτε να το βλέπουν ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασημι...Αλλο "μισητο" χρωμα για synths. :-X

Κοκκικο ασημι και γκρι πρεπει να απαγορευτουν να μπαινουν πανω σε synths. Θα εκανα μια μικρη εξαιρεση βεβαια αν ειχα ενα Emulator II... 8) 

Μαυρο κατραμι ειναι η πρωτη επιλογη για ενα "σοβαρο" synth και μετα ολα τ'αλλα.

Ακομα μου τι δινει στα νευρα που στο παρα πεντε εχασα ενα κιτρινο Μ50. Τελικα το πηρα σε σκουρο πρασινο βεβαια που ειναι παλι κουκλακι αλλα αυτο το κιτρινο ηταν το κατι αλλο. ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...Ουτε εγω ηξερα οτι εχουν hand-made συναρμολογηση, αν και επρεπε να το φανταστω, η Clavia δεν ειναι καμια τεραστια εταιρεια τυπου Korg, Yamaha ή Roland να εχει αυτοματοποιημενα εργοστασια παραγωγης...

Ποιός σου είπε ότι δεν έχουν hand-made συναρμολόγηση;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα nord μου θυμίζουν την apple στους υπολογιστές.Αυτό που κάνουν το κάνουν καλά με σχετικά περιορισμένες δυνατότητες έναντι των ανταγωνιστών(εξακολουθούν όμως να τα καταφέρνουν καλά) ενώ παράλληλα διαθέτουν ένα ξεχωριστό στυλ (κόκκινο χρώμα) και η τιμή τους είναι αρκετά πιο πάνω από εκεί που θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός σου είπε ότι δεν έχουν hand-made συναρμολόγηση;

 

Αλήθεια? Και σε όλα τα μοντέλα? Πχ, ακόμα και στα lucina? (που θεωρητικά είναι πιο "φθηνά"?

 

Εντωμεταξύ αυτοι που τα συναρμολογουν, παιζει στην ιδιωτική τους ζωή να παιζουν με οτιδηποτε εκτος απο αυτά που φτιάχνουν ;D Θα τα εχει σιχαθεί η ψυχή τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου