Προς το περιεχόμενο

Εχει ξεπεραστει η Gibson?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχθές στη Κερατσίνι που πέρναγα να πάω για Κυψέλη μέσω Δομοκού, είδα μια PRS μια Gibson και μια Fender που ταν στημένες για παράνομη κόντρα. Πήγαιναν τον kώλo τους και οι τρεις αλλά επειδή μ ειχε πιάσει κόψιμο δεν έκατσα να δω ποιά είναι η αξεπέραστη.

Μαν εγώ είχα δει ΑΟΟΑ μια κόντρα για Καρέα που θα μου μείνει αξέχαστη. Είναι στο φανάρι μια strat custom shop, μια LP VOS και μια Schecter 7άρα. Ανάβει το πράσινο και βλέπεις τη fender να τα δίνει όλα,  να ξεκινάει με χαστούκια, τη Gibson να φτύνει πίσω άκαφτη και τη Schecter να μην ξεκινάει επειδή ΓΡΑΦΕΙ.

 

H Gibson ως προσθιοκίνητη τουρμπίσια έφυγε μπροστά στην αρχή (είχε κρύο εκείνη τη μέρα και φόρτωνε καλύτερα το τούρμπο), αλλά μετά από 300-400 μέτρα η Fender την πήγαινε προφυλακτήρες. Γυρνάω πίσω να δω τη Schecter και βλέπω οτι 1η, 2α και μισή 3η τις έχει αφήσει κάτω! Μέχρι να τελειώσει η ευθεία όμως (πριν την έξοδο για Αττική) τους είχε ρίξει ΗΔΗ 2 κολώνες... Άρα μήπως οι δύο μεγάλες μάρκες δεν είναι αξεπέραστες?

Είσαστε απίστευτοι  ;D  ;D ;D ;D ;D

 

Είχα μπλέξει κι εγώ σε μια τέτοια κόντρα με τη strat μου την 57άρα και εκεί που πήγαινα να χάσω, έβαλα φωτιά στο σώμα... Μόλις αρπάξανε τα νίτρα, τους έριξα 14 μανίκια φίλος...

 

By the way σας λινκάρω το αγαπημένο μου μιούζικαλ:

http://www.jdmchat.com/daniel/tokyo_drift.jpg

 

Άβε Σαντιάγο Burn-abeu! Φωτιά το θεματάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να σου πω εγώ για να μην υποφέρεις γιατί οι άλλοι κοροδεβουν.

 

Υπάρχουν και μερικές Κορεάτικες/Κινέζικες απομιμήσεις που αν και φθηνότερες, ποιοτικά είναι εφάμιλλες και ενίοτε καλύτερες της Gibson.

 

 

μετα απο αυτη τη δηλωση ΑΠΟΧΩΡΩ ....παω στη κιν..ετα .

 

;D

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαν εγώ είχα δει ΑΟΟΑ μια κόντρα για Καρέα που θα μου μείνει αξέχαστη. Είναι στο φανάρι μια strat custom shop, μια LP VOS και μια Schecter 7άρα. Ανάβει το πράσινο και βλέπεις τη fender να τα δίνει όλα,  να ξεκινάει με χαστούκια, τη Gibson να φτύνει πίσω άκαφτη και τη Schecter να μην ξεκινάει επειδή ΓΡΑΦΕΙ.

 

H Gibson ως προσθιοκίνητη τουρμπίσια έφυγε μπροστά στην αρχή (είχε κρύο εκείνη τη μέρα και φόρτωνε καλύτερα το τούρμπο), αλλά μετά από 300-400 μέτρα η Fender την πήγαινε προφυλακτήρες. Γυρνάω πίσω να δω τη Schecter και βλέπω οτι 1η, 2α και μισή 3η τις έχει αφήσει κάτω! Μέχρι να τελειώσει η ευθεία όμως (πριν την έξοδο για Αττική) τους είχε ρίξει ΗΔΗ 2 κολώνες... Άρα μήπως οι δύο μεγάλες μάρκες δεν είναι αξεπέραστες?

 

 

Σε αυτό το σημείο θέλω να παραθέσω μια φωτο ντοκουμέντο που αποδεικνύει την ανωτερότητα των sqier στις στροφές .

 

541226_424508560945256_644833609_n.jpg

 

Μόνο με ξύστρες μπορούσα να παίξω ..... φέτες λέμε έμπαινε το εργαλείο .

( και έπαιζα και τις κάλτσες μου όπως φαίνεται )

;D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D

Τς, τς, λάθος, μέγα λάθος, όλα είναι λάθος...

Νομίζω ότι ο Λάκης μπορεί και πρέπει να σε φέρει στην στυλιστική τάξη.

;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχετε να πείτε για την διατριβή Beckenbauer και Poulowski σχετικά με τους Ούγγρους τροβαδούρους?

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε αυτό το σημείο θέλω να παραθέσω μια φωτο ντοκουμέντο που αποδεικνύει την ανωτερότητα των sqier στις στροφές .

 

Τς, τς, λάθος, μέγα λάθος, όλα είναι λάθος...

Νομίζω ότι ο Λάκης μπορεί και πρέπει να σε φέρει στην στυλιστική τάξη.

 

Θεέ μου , με Dainese κυκλοφορείς;;;

Να πάρεις Alpinestars.

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D

Τς, τς, λάθος, μέγα λάθος, όλα είναι λάθος...

Νομίζω ότι ο Λάκης μπορεί και πρέπει να σε φέρει στην στυλιστική τάξη.

;D

Θεέ μου , με Dainese κυκλοφορείς;;;

Να πάρεις Alpinestars.

;D ;D ;D ;D ;D

 

Ναι αυτό μας πείραξε  :P ...... με κόβουν στον καβάλο Λάκη  >:(

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, νομίζω ο νηματοθέτης δεν το διατύπωσε σωστά.. έχω την αίσθηση ότι δεν εννοούσε αν ξεπεράστηκε με βάση τις πωλήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρωί που μου κουνιόταν μία LP στη Συγγρού πάντως, όταν φτάσαμε στο εσάκι στην Πύλη του Αδριανού, πήρε τις χορδές στο χέρι.

Άρα μόνο αξεπέραστες δεν είναι. Φτάνει να χεις τα χέρια.

 

Στα απαντημένα παρακαλώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, νομίζω ο νηματοθέτης δεν το διατύπωσε σωστά.. έχω την αίσθηση ότι δεν εννοούσε αν ξεπεράστηκε με βάση τις πωλήσεις..

Και εγώ θα το υπερτονίσω αυτό με αυτό

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου