Προς το περιεχόμενο

"Πικαρει"..Τι μπορει να φταιει?


pastelius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κομμάτι είναι ωραίο και το μπάσο είναι μια χαρά.. δεν πικάρει τουλάχιστον. Αν σου φαίνεται έντονο το μπασο (εμένα μάρεσε :) ) μπορείς να το χαμηλώσεις λίγο.. το τρίξημο δεν νομίζω πως είναι λόγο έντασης αλλά στη χρειά του μπάσου.

Σίγουρα με μια παρεμβασούλα στο master μπορείς να κομπρεσάρεις λίγο τις συχνότητες.

Θα ήθελα λίγο πιο έντονα τα drums.

Εγώ για να το ακούω καλλύτερα το πείραξα λίγο, και το έκανα έτσι:

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/x_pap/as_the_bell_rings_2x.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι ωραίο και το μπάσο είναι μια χαρά.. δεν πικάρει τουλάχιστον. Αν σου φαίνεται έντονο το μπασο (εμένα μάρεσε :) ) μπορείς να το χαμηλώσεις λίγο.. το τρίξημο δεν νομίζω πως είναι λόγο έντασης αλλά στη χρειά του μπάσου.

Σίγουρα με μια παρεμβασούλα στο master μπορείς να κομπρεσάρεις λίγο τις συχνότητες.

Θα ήθελα λίγο πιο έντονα τα drums.

Εγώ για να το ακούω καλλύτερα το πείραξα λίγο' date=' και το έκανα έτσι:

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/x_pap/as_the_bell_rings_2x.mp3[/quote']

Ακουσα μια ελαφρια διαφορα(προς το καλυτερο)οφειλω να ομολογησω.

ΟΜΟΛΟΓΩ! :lol: Σα να "εδεσε "περισσοτερο το μπασσακι με το συνολο.Ξαναλεω ομως οτι το αποτελεσμα ηταν απευθειας απο το reason..Κανενα ιχνος mastering,απλα πειραζα λιγο τις εντασεις-εν διαμεσω του κομματιου..

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που σάρεσε :) Μικρή αλλαγή βέβαια.

Βασικά έβαλα limiter και κομπρεσάρισα λίγο τις συχνότητες από 0-300hz μια και έλεγες πως σε ενοχλέι λίγο το μπάσο και λίγο αυξησα το eq (-2db) στις 9000-15000hz. Κάτι σαν πρόχειρο mastering μπορείς να το πείς.

Έτσι καθόταν καλύτερα στο hifi μου και αφού μου άρεσε και θα το ακούω είπα να το πειράξω λίγο :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παιδια ολους,-x_pap κατι τετοιο ηθελα να κανω(ηθελα να

αποφυγω το χαμηλωμα του μπασσου γιατι εδινε ωραια),αλλα να κοψω

καποιες συχνοτητες,πραγμα που δυστυχως με τον μηδαμινο εξοπλισμο

μου που δεν διαθετω δεν μπορω να κανω...Eιναιi minimal drum'n'bass :lol:

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου