Προς το περιεχόμενο

Πανόραμα μαγνητών κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα τους παρακάτω, γιατί είχα την τύχη να τους παίξω(το μη aged ίδιο σετ) σε 2 διαφορετικές κιθάρες και επίσης διάβασα πολύ καλά πράγματα

https://www.thomann.de/de/mojotone_59_clone_humbucker_set_an.htm

 

Πιστεύω σε κανά μήνα θα τους έχω

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τους συγκεκριμένους. Όταν με το καλό τους βάλεις, τους δοκιμάσεις και έχεις feedback, κάνε μια βόλτα κι από δω αν θες να μοιραστείς εντυπώσεις (ακόμα καλύτερα κι αν έχεις παίξει με Lollar Imperials για σύγκριση :)).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Στις 2/9/2023 στις 7:58 ΜΜ, fusionakis είπε

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τους συγκεκριμένους. Όταν με το καλό τους βάλεις, τους δοκιμάσεις και έχεις feedback, κάνε μια βόλτα κι από δω αν θες να μοιραστείς εντυπώσεις (ακόμα καλύτερα κι αν έχεις παίξει με Lollar Imperials για σύγκριση :)).

 

Απλά να πω ότι τους παρήγγειλα 31.08 από Thomann με ημερομηνία παράδοσης τότε 3-4 βδομάδες

και ενώ φτάσαμε στις 1-2 βδομάδες και 2-5 ημέρες, η ημερομηνία παράδοσης ξαναπήγε στις 3-4 βδομάδες.

https://www.thomann.de/de/mojotone_59_clone_humbucker_set_an.htm

 

Πήρα τηλέφωνο στον Thomann και μου είπαν ότι ο κατασκευαστής έχει αλλάξει την ημερομηνία παράδοσης.

Δεν πρόκειται να ακυρώσω την παραγγελία, απλά αν κάποιος παραγγείλει, κάποια μοντέλα μπορεί να καθυστερήσουν αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω έχει τύχει να χρησιμοποιήσετε τους μαγνήτες από τα έτοιμα προς συναρμολόγηση  Strato ΚΙΤ του Τόμαν .

Φυσιολογικά αγοράζεις το ΚΙΤ το συναρμολογείς και παίζεις  μέχρι να ανακαλύψεις μετά από μερικές ώρες πως θέλουν αλλαγή οι μαγνήτες τα κλειδιά και τα ηλεκτρικά   😄.

Αν είσαι τυχερός, γιατί μου έχει τύχει να θέλει μέχρι και ΤΖΑΚΙ μια κιθάρα που έδεσα πρόπερσι.  😇

 

Στο θέμα μας. Μου περίσσεψε ένα ολόκληρο σετ από  ηλεκτρικά και είπα να χρησιμοποιήσω προσωρινά τους μαγνήτες bridge + neck για ένα προτζεκτάκι , μέχρι να αξιωθώ να παραγγείλω τους Bill Lawrence.

 

Σε εντάσεις δωματίου φλατ.

Μόλις τσίμπησα το volume , ανάσταση.

 

Αν έχετε κανένα ΚΙΤ Thomann δοκιμάστε για πλάκα. Είναι τόσο low output που στα χαμηλά είναι πλαδαροί. Αν αρχίσουν να περνάνε τα ηλεκτρόνια ...................... σαν να έχεις άλλη κιθάρα.

 

 

Άρα στο Πανόραμα μαγνητών κιθάρας προτείνω και το ΚΙΤ Strat του Thomann . Στην τιμή άλλων μαγνητών παίρνεις ολόκληρη κιθάρα   😋  . Κρατάς όλο το σετ pickguard και παίζεις στο 11.

Επεξεργασμένο από bouzoukleri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου