Προς το περιεχόμενο

Wifi Router συχνή αποσύνδεση


Costas Siachamis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενώ μέσω ethernet μου λειτουργεί άψογα η γραμμή και το internet, όταν το έχω ασύρματα συχνά κολλάει,πέφτει η σύνδεση και πρέπει να το κάνω αποσύνδεση και σύνδεση ξανά. Μπορώ να το διορθώσω;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μακρυά Στα 3-4 μέτρα.

 

Μάλλον φταίει η wifi θύρα του υπολογιστή σου. Έχεις αναβαθμίσει ποτέ drivers;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον φταίει η wifi θύρα του υπολογιστή σου. Έχεις αναβαθμίσει ποτέ drivers;

Το έχω τσεκάρει.

Δεν βρήκα κάποια αναβάθμιση.

Λές να έχω γκρέμλινς στο σπίτι; :P ::)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συχνό φαινόμενο αυτό στα φθηνά router/modem που δίνουν οι εταιρίες (το έχω δει πιό συχνά σε modem της CYTA).

 

Μια καλή αρχή είναι να κάνεις ένα reset στο modem (δες το manual του) αφού πρώτα βεβαιωθείς ότι έχεις όλα τα απαραίτητα στοιχεία για να ξανακάνεις τη σύνδεση.

 

Επόμενο βήμα είναι να επικοινωνήσεις με τον πάροχό σου μήπως και καταφέρεις να το αλλάξεις.

 

Τέλος, απλά μπορείς να περιμένεις να χαλάσει εντελώς (πράγμα πολύ πιθανό) για να στο αντικαταστήσουν χωρίς κόστος.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή αρχή είναι να κάνεις ένα reset στο modem (δες το manual του) αφού πρώτα βεβαιωθείς ότι έχεις όλα τα απαραίτητα στοιχεία για να ξανακάνεις τη σύνδεση.

 

Επόμενο βήμα είναι να επικοινωνήσεις με τον πάροχό σου μήπως και καταφέρεις να το αλλάξεις.

 

Τέλος, απλά μπορείς να περιμένεις να χαλάσει εντελώς (πράγμα πολύ πιθανό) για να στο αντικαταστήσουν χωρίς κόστος.

 

Υπάρχει και η λύση να αγοράσει ένα "αληθινό" router και να ξεμπερδεύει.  ;)

Ή έστω να βάλει ένα καλώδιο.Τσάμπα την ακτινοβολία που τρώς για 4 μέτρα απόσταση.  ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου