Προς το περιεχόμενο

Σπασμενο μικροφωνο σε ZOOM H4 RECORDER!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!

Ψαχνω το αριστερο μικροφωνο του Η4 σαν ανταλλακτικο γιατι μου επεσε κατω κ εσπασε στην περιστρεφομενη βαση του.το μικροφωνο λειτουργει αλλα κρεμεται απο τα καλωδια του κ δεν ξερω για ποσο ακομα θα κρατησει!!! Εκανα προσπαθεια να το κολλησω με κολλα 2 συστατικων αλλα ηταν προχειρη συγγκοληση κ δεν κρατησε! Πηρα τον Νακα που ειναι η επισημη αντ/πια της ΖΟΟΜ αλλα με πηγαινουν απο εβδομαδα σε εβδομαδα χωρις απαντηση για τιμη κ διαθεσιμοτητα!

Ξερει κανεις να μου πει που θα βρω ανταλλακτικο μικροφωνο μαζι με την περιστρεφομενη βαση του???(Εκτος του Νακα φυσικα γιατι η υπομονη μου εξαντλειται με τα χασομερια τους!!!)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα ένα πρόχειρο googlάρισμα και δεν βρήκα κάτι.

 

Στη θέση σου θα έβαζα αγγελία ζήτησης για χαλασμένο zoom h4 ώστε να πάρω το μικρόφωνό του ή θα αγόραζα ένα εξωτερικό : http://www.solidstatesound.co.uk/Mics%20-%20Stereo.htm

 

Δες και την ιστορία αυτού του τύπου : http://journal.goingslowly.com/2011/02/samson-zoom-h4n-review-repair/

 

Σε κάθε περίπτωση είμαι 99,9% βέβαιος οτι δεν θα αξίζει η επισκευή με τον κλασικό τρόπο από τη στιγμή που δεν μπορείς να βρεις το ανταλλακτικό στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα σε ολους!!!

Τελικα ελυσα το προβλημα μου με τον πατροπαραδοτο τροπο!!! Πηρα μια παχυρευστη κολλα για πλακιδια κ εφτιαξα ενα παχυ στρωμα στα σημεια που ειχε σπασει με προσοχη βεβαια να μην τρεχει παντου η κολλα κ το κανω ακομα χειροτερα απο οτι ηταν!!.Εδεσα μετα ενα λαστιχακι να το πιεζει στην βαση για γινει καλυτερα η συγγκοληση κ το αφησα 3 μερες να στεγνωσει καλα η κολλα.

Σαν "καινουργιο" εγινε κ χωρις τον φοβο να σπασει περιστρεφοντας το στην βαση του για την αλλαγη των μοιρων εγγραφης!

 

Υ.Γ. Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας κ για τον χρονο σας!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου