Προς το περιεχόμενο

Αναγεννηση ενος σπανιου Fender rhodes stage 73 -1970 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Αφιερωμενο σε ολα τα παιδια που με στηριζουν με το να μου εμπιστευονται τα πιανα τους.

Και μια εκπληξη (για μενα τουλαχιστον) ο δευτερος πληκτρας στην μπαντα του George Duke ειναι Ελληνας λεγεται Ανδρεας Παπαστεφανου .Απολαυστε τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας από τους λόγους που αγαπώ το Rhodes από πάντα, είναι αυτός ο κύριος...Ο αμέσως επόμενος λέγεται Max Middleton

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας από τους λόγους που αγαπώ το Rhodes από πάντα, είναι αυτός ο κύριος...Ο αμέσως επόμενος λέγεται Max Middleton

Μη ξεχνας τον Corea, απιστευτος στο Rhodes. 8)

@Περικλη, super το βιντεο. ;)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνας τον Corea, απιστευτος στο Rhodes. 8)

Δεν τον ξεχνώ...αλλά τον Duke είχα τη τύχη να τον δώ live στα 80's μαζί με τον Clarke...και ο MIddleton έπαιζε στο "καταραμένο" Blow by Blow. :'(..

O Corea ήρθς μετά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι "καταραμενο" το αλμπουμ?

Γιατί το άκουσα γύρω στα 75-76...και με έπεισε ότι δεν θα γίνω ποτέ επαγγελματίας μουσικός... ;) :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα... ;D

Ελα μη κανεις ετσι, "επαγγελματιας μουσικος" δεν σημαινει οτι πρεπει να παιζεις και σαν τους παραπανω. Ολο και καποιο κουτουκι/ταβερνα θα εβρισκες να παιξεις μερικα ρεμπετικα αν το προσπαθουσες λιγακι...

Δεν ειναι κακο. ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φυσικα. Αλλα και παλι μου φαινονται τραγικα λιγα. To 1987 αγοραζες ενα Emulator III με 15.000$.

Και ενα Fairlight CMI III κοστιζε περιπου 80.000$! Το ιστορικο Rhodes brand name κοστιζε λιγο πιο πανω απο ενα sampler? ::)

Μάλλον δεν το έπιασες. Brand name (logo), δικαίωμα χρήσης του ονόματός του, αέρα αγόρασε από κάποιον που ήταν πρακτικά "πεθαμένος". Από την άλλη, ήξεραν που το πουλούσαν και είχαν τους λόγους τους. Τίποτα δεν έγινε τυχαία.

 

Τι κριμα που δεν το πηρα χαμπαρι τοτε να το αγορασω εγω.... ;D ;D

Εάν αγόραζες εσύ για παράδειγμα το όποιο brand name, εάν σου το πουλούσαν βέβαια, δεν θα τους σύμφερε, διότι πολύ απλά δεν έχεις κάτι να τους προσφέρεις. Για παράδειγμα εργοστάσιο που να κατασκευάσεις κάτι και να βάλεις πάνω το επίσημο πρώην logo τους και να δώσεις μία συνέχεια - παραμονή - επιμήκυνση του ονόματος. Τόσο απλά.

 

Αυτο ελειπε να αγορασει και το εργοστασιο με 20.000$ :P

Αυτός που το αγόρασε είχε ήδη και εργοστάσια και πάνω απ'όλα το know how αλλά και άλλα πράγματα...

 

Ακομα και για το brand name μονο τα λεφτα ειναι τραγικα λιγα.

Σαν ποσό ίσως, το ξέρω αλλά... όπως το δει κανείς.

 

Shame on you Roland!! που εκμεταλλευεσαι τις μικρες-πτωχες πλην τιμιες μουσικες εταιρειες! >:( >:(

Αυτή είναι η μία πλευρά, και για να είμαστε ειλικρινείς, αυτή είναι η συναισθηματική πλευρά του χρήστη. Η άλλη πλευρά είναι η καθαρά εμπορική πλευρά. Άλλωστε όταν πουλάς κάτι, ξέρεις πάρα πολύ καλά γιατί το πουλάς, έχεις τους λόγους σου. Από την άλλη και οι δύο πλευρές παίρνουν τα π.χ. εμπορικά - επενδυτικά ρίσκα τους.

 

Ειπαμε Μανωλη δεν αποκαλυπτω ονοματα και προσωπα παρα μονον οταν δω το χρημα στο λογαριασμο μου. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Τέλος μα όχι τελευταίο, νομίζω ότι κάνουμε κακή κατάχρηση στο θέμα του Περικλή. Γι'αυτό καλό είναι να μην συνεχίσουμε, νομίζω. Sorry Περικλή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμενο σε ολα τα παιδια που με στηριζουν με το να μου εμπιστευονται τα πιανα τους.

Και μια εκπληξη (για μενα τουλαχιστον) ο δευτερος πληκτρας στην μπαντα του George Duke ειναι Ελληνας λεγεται Ανδρεας Παπαστεφανου .

Bιντεάρα!!!!

Και έγραψες και για τον Παπαστεφάνου.

Αρχίζεις να με εντυπωσιάζεις. :-*

 

2 Motif 8 o Γιώργος ο Δούκας.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου