Προς το περιεχόμενο

Αναγεννηση ενος σπανιου Fender rhodes stage 73 -1970 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Μarathon :υπολογιζω 180-200 κομματια.Αυτο ειναι λιγο αυθαιρετο αλλα αν σκεφτεις οτι οι πλειοψηφια των πληκτραδων τις δεκαετιες 70 -80 δουλευαν με rhodes-hammond -clavinete Hohner & μετα προσεθεσαν διαφορα strings δεν πρεπει να υπαρχει μεγαλη αποκλιση απο αυτα που υποστηριζω.Μετα την εμφανιση του mark 7 πολλοι παικτες και εδω αλλα και στο εξωτερικο αλλαξαν γνωμη και τα εβγαλαν απο αποθηκες και σαλονια επαναφεροντας τα στην μαχη για το μεροκαματο η την αυθεντικοτητα του ηχου .Το Rhodes και το Hammond ειναι μια φιλοσοφια μονα τους .

@SIACHAMIS εσυ απιστε Θωμα το πουλησες στην Κυπρο και τωρα απότι εχω καταλαβει σε γαργαλαει η τσεπη σου ;D.Ελα λοιπον αμεσα να ακουσεις το suitcase με τον stereo ενισχυτη πριν φυγει  8)

@ΜANΩΛΗΣ :Εσυ φιλε ποτε θα μου φερεις το δικο σου ;;;; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε μου αγαπητέ...δεν με γαργαλάει η τσέπη μου.

Ο λαιμός μου με γαργαλάει και έχω ίωση.  8)

 

Το έδωσα...γιατί...δεν χρειαζόταν να έχω και ένα έπιπλο στο πατρικό μου.Λάιβ παίζω...και μουσικές παραγωγές κάνω.

Πλέον ήταν αχρείαστο.

Από ότι έμαθα πωλήθηκε.  ;D

Τούρκος το πήρε για μια ταβέρνα..(δεν κάνω πλάκα).

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το Rhodes και το Hammond ειναι μια φιλοσοφια μονα τους .

+1000

 

@SIACHAMIS εσυ απιστε Θωμα το πουλησες στην Κυπρο και τωρα απότι εχω καταλαβει σε γαργαλαει η τσεπη σου ;D.

Όχι τίποτα, αλλά για να μην λέει (ο Costas) ότι τον κατηγορούν που είναι συνέχεια σε αγοροπωλησίες  ;D

 

Ελα λοιπον αμεσα να ακουσεις το suitcase με τον stereo ενισχυτη πριν φυγει  8)

Costas να ευκαιρία που ψάχνεις για όργανο  ;)

 

@ΜANΩΛΗΣ :Εσυ φιλε ποτε θα μου φερεις το δικο σου ;;;; ;D

Μείνε ήσυχος. Όταν σε χρειαστώ θα σε ενοχλήσω.

 

Ο λαιμός μου με γαργαλάει και έχω ίωση.  8)
Περαστικά.

 

Τούρκος το πήρε για μια ταβέρνα..(δεν κάνω πλάκα).
Πως το είπες αυτό;  ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το πηρε τοτε ο Κυπριος ;ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΠΡΑΤΣΑ.Αντε να σου βρω ενα stage αφιυ θα παιζεις και jazz που μου σφυριξε ενα πουλακι, ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Not long after the product line came to an end, the Rhodes brand name was sold to Roland by Fender in 1987 for $20,000."

Αυτο ειναι που λεμε "Μπιρ Παρά". :P

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιό απ'όλα, το τσίου;  ;D ;D ;D

 

youtube.com/watch?v=6mumG5C_jWs

 

Μπα το εμαθα απο εγκυρο κιθαριστα του forum. ;DΟνομα και μη χωριο και δεν το αποκαλυπτω παρα μετα απο μεγαλη αμοιβη. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπα το εμαθα απο εγκυρο κιθαριστα του forum. ;DΟνομα και μη χωριο και δεν το αποκαλυπτω παρα μετα απο μεγαλη αμοιβη. ;D ;D

Και το είχα υποψιαστεί ότι κάτι τέτοιο παίζει και με μεγάλη αμοιβή βεβαίως βεβαίως...

Να δεις που είναι αυτός ο κσυλοκόπος από την λίμνη αυτή πως την λένε... μαζί με τον άλλον που το παίζει φίλως με το μούσι ο πως τον λένε...

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

"Not long after the product line came to an end, the Rhodes brand name was sold to Roland by Fender in 1987 for $20,000."

Αυτο ειναι που λεμε "Μπιρ Παρά". :P

Εντελώς off the record.

1. Αυτά τα χρήματα το 1987 (πριν 25 χρόνια) είχαν διαφορετική αξία.

2. Απ'ότι θυμάμαι, με αυτά τα χρήματα αγόρασε μόνο το brand name (logo), δεν αγόρασε ούτε εξοπλισμό ούτε κανένα εργοστάσιο. Για να ξέρουμε τι λέμε.

3. Όταν δίνεις σε έναν "πεθαμένο" αυτά τα χρήματα (τότε) για να σου πουλήσει - παραχωρήσει το brand name του, όπου στη συνέχεια εξακολουθεί να υπάρχει σε προϊόντα και δεν σου το θάβει, μάλλον... λουκούμι είναι. Εντελώς προσωπική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αυτά τα χρήματα το 1987 (πριν 25 χρόνια) είχαν διαφορετική αξία.

Φυσικα. Αλλα και παλι μου φαινονται τραγικα λιγα. To 1987 αγοραζες ενα Emulator III με 15.000$.

Και ενα Fairlight CMI III κοστιζε περιπου 80.000$! Το ιστορικο Rhodes brand name κοστιζε λιγο πιο πανω απο ενα sampler? ::)

Τι κριμα που δεν το πηρα χαμπαρι τοτε να το αγορασω εγω.... ;D ;D

 

2. Απ'ότι θυμάμαι, με αυτά τα χρήματα αγόρασε μόνο το brand name (logo), δεν αγόρασε ούτε εξοπλισμό ούτε κανένα εργοστάσιο.

Αυτο ελειπε να αγορασει και το εργοστασιο με 20.000$ :P

Ακομα και για το brand name μονο τα λεφτα ειναι τραγικα λιγα. 

Shame on you Roland!! που εκμεταλλευεσαι τις μικρες-πτωχες πλην τιμιες μουσικες εταιρειες! >:( >:(

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου