Προς το περιεχόμενο

Μια ηλίθια ερώτηση περι Octavier (αν το γράφω σωστα...)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑλημέρα ladies (ναι λοιπόν έχουμε και γύναίκες στην παρέα) and gentlemen...

 

Ξανάρχισα να παίζω με την παρέα μου μουσική....και παρουσιαστικο ένα μικρό πρόβλημα...

 

Αποφάσισαμε να παίζουμε μόνο οι κολλητοί αλλά εγώ παίζω πλήκτρα και Drums και οι άλλοι 3 κιθάρα.....Σκεφτηκαμε ο ένας να παίζει μπάσο ( γιατι τα καταφέρνει )...Αλλά δεν εχουμε λεφτά να αγοράσουμε....

 

Είναι εφικτό προσωρινά να κουρδίσουμε την μια κιθάρα σε τόνο μπάσσο μέσο ενος octavier?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που θα σου κανει το octaver ειναι να σου παχηνει την νοτα και τον ηχο προς μπασσο αν το ρυθμισεις καταλληλα μπορει και να μην σ'αρεσει αυτο ομως.με τι θα το κανεις πεταλι,πεταλιερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οποτε θελω κατι τετοιο το κανω με το oc2 boss και κλεινω και το tone της κιθαρας και γινεται καπως σαν μπασσο,με πεταλιερες δεν εχω ψαχτει δεν ξερω πως θα βγει,try it παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι κάτι σαν προσωρινή λύση; Δηλαδη μέχρι να βρεί ο τύπος τα γκαφρά να πάρει μπάσο+ενισχυτή; Πάντως θα απογοητευτείτε με τον ήχο, καμία σχέση με ήχο μπάσου! Καλύτερα να πάρει ένα φτηνό (από το μαγαζάκι του θωμά...) ή ένα μεταχειρισμένο όργανο...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης με την πεταλιέρα κατά 80% θα έχει σημαντική καθυστέρηση... (δηλαδή θα χτυπάει τη νότα και θα ακούγεται με καθυστέρηση)

url=http://www.echidna-band.com]Echidna

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου