Προς το περιεχόμενο

Mesa, Rivera, etc. on a budget!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ math2014, τελικά φαίνεται ο Λανευ φαίνεται μία απο τις στέρεες επιλογες.

 

""Επισης.. αν μπορουσες να βολευτεις με 1 καναλη ανοιγουν ακομα περισοτερο οι επιλογες σου στα 1000ευ ακομα και με χειροποιητα μπουτικ κομματια.""

Οπως? 8O Αν και θέλω σ'αυτη τη φάση να μέινω στην αρχική σκέψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πιο σωστό είναι να ακούσεις τι σου αρέσει εσένα πιο πολύ. Εγω άκουσα και Peavey και Ashdown και Randahll αλλά κατέλειξα στον LC30 II γιατί είχε ότι μου άρεσε σε αυτά τα λεφτά πάνω κάτω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά το τι αρέσει στον καθένα είναι άλλο θεμα

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σωστό είναι να ακούσεις τι σου αρέσει εσένα πιο πολύ. Εγω άκουσα και Peavey και Ashdown και Randahll αλλά κατέλειξα στον LC30 II γιατί είχε ότι μου άρεσε σε αυτά τα λεφτά πάνω κάτω και είμαι πολύ ευχαριστημένος' date=' αλλά το τι αρέσει στον καθένα είναι άλλο θεμα[/quote']

 

Ποιά μοντέλα ακριβώς δοκίμασες;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spyroid

"Το πιο σωστό είναι να ακούσεις τι σου αρέσει εσένα πιο πολύ. Εγω άκουσα και Peavey και Ashdown και Randahll αλλά κατέλειξα στον LC30 II γιατί είχε ότι μου άρεσε σε αυτά τα λεφτά πάνω κάτω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά το τι αρέσει στον καθένα είναι άλλο θεμα"

 

(πως στη ευχή το κάνεις αυτό με το πλαισιο... :twisted: )

 

Ποιόν Ashdown?

 

Οι LC30/50, σχετικά με αυτο που ψάχνω εγω, ειναι σιγουρα στην κορυφή της λιστας για ενισχυτή καθαρα κάτω από 1000 ευρω - ο 30 ειναι πολύ πιο κάτω, 600 ευρω). Δοκίμασα πριν κάποιο καιρό μια παρτίδα που φλερτάρει με το 'vintage' (Peavey Delta blues, Laney VC, Trainor YC, Fender Blues Junior/Hot Rod) και σταμάτησα γιατι θεωρησα οτι τα βρωμικα αυτα δεν μου κάνουν. Λίγο αργότερα βγήκα να ακούσω κάποιους σε πιο....νατους πω 'vintage plus'? Peavey classic 30/50, Engl Thunder, Laney LC, Framus Ruby Riot (πιο πολυ από περιέργια αυτόν γιατι ξεφεύγει στην τιμή), Μarshall 401. Μου αρεσαν τα βρώμικα μόνο του Laney, στους αλλους ακούω μόνιμα ένα ψαλλίδισμα στα πρίμα οταν ανεβαίνει το gain, κάτι σαν ενα fizzz να συνοδεύει μόνιμα τον ήχο, που όμως σε άλλους μπορεί να αρέσει. Μάλλον εχει να κάνει με τους φτηνούς output transformers που χρησιμοπούν. :evil:

 

Τώρα θέλω να ακούσω μιά παρτίδα στο ...κουβαρνταδικο 1000αρικο plus, και αν δεν βρώ αυτό που θέλω θα πάω πίσω στον Laney. Εξακολουθω να θέλω 2EQ, το θεωρώ πολυ πρακτικο γιατι τα πριμα που βάζω στα καθαρα σε σχέση με τα σχετικα brown βρώμικα που πολλές φορές χρησιμοποιώ δεν διορθώνονται από το tone της κιθάρας χωρίς να χαθέι το presence... :(

 

Αν κάποιος θέλει πιο λεπτομερείς εντυπωσεις για τους παραπάνω ενισχυτές που ανέφερα, go ahead! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guitars.gr/koch/koch_twintone.htm

1154 ευρώ.

 

 

Έπαιξα και μου άρεσε πάρα πολύ!!! icon_wink.gif

 

Μπορείς να το διευκρινίσεις αυτό λίγο περισσότερο? Είχα σκεφτεί τους Koch και είμαι ακόμη σε αναζήτηση ενισχυτή. Αλλά είχα διαβάσει κυρίως στο forum του harmony central ότι δεν λένε και πολλά.Ότι είναι κάπως άχρωμοι, dull το είπανε ακριβώς για τον ήχο τους.

 

Εγώ ζητάω κυρίως high gain. Για πές λοιπόν , πώς σου φάνηκε?

 

Btw , άκουσα έναν ενισχυτή Laney που δεν βγαίνει πιά , τον chrome o zone.Σπέρνει.Πολύ ωραία καθαρά, κλασσικά laney, ωραίο crunch και distortion να φάνε και οι κότες. Περισσότερο και από Engl Sreamer. Πλέον τον βρίσκεις μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου