Προς το περιεχόμενο

Jojo Mayer Perfect Balance Pedal


After_Hours

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δοκίμασα εγώ. Μου το έδειξε ο Jojo στο Musikmesse!

Το καλύτερο ήταν ότι μου μιλούσε ο κύριος Jojo Mayer... το pedal όμως δεν μου έκατσε εμένα. Πολύ καλή κατασκευή, αλλά δεν είναι για 'μενα.

Αν δεν το δοκιμάσεις ο ίδιος, μην το πάρεις/παραγγείλεις.

Εξαρτάται από το πόδι σου, την τεχνική σου, σε τί έχεις συνηθίσει κλπ. Μπορεί το καλύτερο για 'σένα να είναι κάποιο φτηνό αγνώστου ταυτότητας, δεν έχει σημασία. Καλό πετάλι είναι αυτό που θα δοκιμάσεις και θα το νοιώσεις καλό.

 

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα εγώ. Μου το έδειξε ο Jojo στο Musikmesse!

Το καλύτερο ήταν ότι μου μιλούσε ο κύριος Jojo Mayer... το pedal όμως δεν μου έκατσε εμένα. Πολύ καλή κατασκευή, αλλά δεν είναι για 'μενα.

 

Δε χρειαζόταν να πας στη Γερμανία να το δοκιμάσεις, το έχει σίγουρα το Drumstore και πιθανότατα Νάκας κτλ. Βέβαια δε τα πλασάρει ο Mayer εδώ αλλά τι να κάνουμε...:P Απλά είμαι μακρυά απ' το κέντρο και λέω μήπως το τσέκαρε κανείς ντόπιος του Noiz.. 

 

 

Αν δεν το δοκιμάσεις ο ίδιος, μην το πάρεις/παραγγείλεις.

Εξαρτάται από το πόδι σου, την τεχνική σου, σε τί έχεις συνηθίσει κλπ. Μπορεί το καλύτερο για 'σένα να είναι κάποιο φτηνό αγνώστου ταυτότητας, δεν έχει σημασία. Καλό πετάλι είναι αυτό που θα δοκιμάσεις και θα το νοιώσεις καλό.

 

Δεν είχα σκοπό να πάρω γουρούνι στο σακί καλέ μου άνθρωπε, συζήτηση κάνουμε. Αλλά φαίνεται καλό και εύχρηστο, με πρώτη ευκαιρία θα το τσεκάρω απο κοντά.

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα after_hours .To πεταλι ειναι SONOR αν δεν κανω λαθος (απλα ειναι με την υπογραφη του Mayer ) εμενα μου φανηκε ελαφρια κατασκευη και κανει μαλλον για παιχτες με ελαφρυ ποδι αλλα ταυτοχρονα και προχωρημενη τεχνικη.Ετσι λοιπον θα προτιμουσα να το δοκιμασω καπου.Το  Drumstore  δεν ξερω αν το εχει αλλα θα το επισκεφθω για κατι αλλο τελος της εβδομαδας και αν το εχει θα το δοκιμασω .AYTA .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα after_hours .To πεταλι ειναι SONOR αν δεν κανω λαθος (απλα ειναι με την υπογραφη του Mayer ) εμενα μου φανηκε ελαφρια κατασκευη και κανει μαλλον για παιχτες με ελαφρυ ποδι αλλα ταυτοχρονα και προχωρημενη τεχνικη.Ετσι λοιπον θα προτιμουσα να το δοκιμασω καπου.Το  Drumstore  δεν ξερω αν το εχει αλλα θα το επισκεφθω για κατι αλλο τελος της εβδομαδας και αν το εχει θα το δοκιμασω .AYTA .

 

Γεια χαρά Περικλή. Ναι ίσως να μην κάνει για τους βαρυπόδαρους μιας και όπως λέει και στο βίντεο η ''μπόμπα'' του πεταλιού επιστρέφει στη αρχική της θέση, χωρίς να ωθείται προς τα εμπρός, κάτι που μειώνει προφανώς τη δύναμη του χτυπήματος (κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με τις μπακέτες, μπροσθόβαρες=δυνατό χτύπημα+δύσκολη επιστροφή και το ανάποδο).

 

Στο σαιτ του drumstore φαίνεται να υπάρχει, άρα αν το δοκιμάσεις κάνε τον κόπο να μας πεις τις εντυπώσεις σου. Από βδομάδα πιθανώς να το έχω τσεκάρει κι εγώ.

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζόταν να πας στη Γερμανία να το δοκιμάσεις, το έχει σίγουρα το Drumstore και πιθανότατα Νάκας κτλ. Βέβαια δε τα πλασάρει ο Mayer εδώ αλλά τι να κάνουμε...:P Απλά είμαι μακρυά απ' το κέντρο και λέω μήπως το τσέκαρε κανείς ντόπιος του Noiz.. 

 

 

Δεν είχα σκοπό να πάρω γουρούνι στο σακί καλέ μου άνθρωπε, συζήτηση κάνουμε. Αλλά φαίνεται καλό και εύχρηστο, με πρώτη ευκαιρία θα το τσεκάρω απο κοντά.

 

ok man... sorry! Είπα και γω αυτό που ξέρω.

Ναι είναι πολύ καλή κατασκευή εύχομαι να σου κάνει  :)

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου