Προς το περιεχόμενο

Mac mini ή Mac book για μίξη ήχου?


NEXT IN LINE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

 

Γιατί κάθε φορά σε ταινία όταν κάποιος ανοίγει ένα Mactop σκέφτομαι αυθόρμητα "ώπα και η διαφήμιση"; Δεν (μου) συμβαίνει όταν δείχνει ένα άλλο συμβατικό PCaptop.....

 

Καλά ρε πότε είδες ταινία που να έχει πλάνο pc;;

 

Νομίζω μόνο ο Wesley Snipes παίζει σε ταινίες που δείχνουν πισιά.  ;D ;D

 

Να μΕ έλεγες σε serials , ναι.

 

Κάτι CSI, κάτι Forensic…είναι τίγκα σε δαύτα.

Και παντού monitors, όλων των ιντσών, ούτε ο Κοτσόβολος ΔΕΝ έχει τόσα.   ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 284
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μωρέ εγώ το λέω εδώ και καιρό !!!!!!

Eπίσης...ως χρόνιος Apple User...δεν κατάλαβα ποτέ τη λέξη αναβάθμιση. Πάντα αγόραζα ένα μηχάνημα για τη δουλειά που ήθελα να κάνω, με τις προδιαγραφές που χρειαζόμουν από την αρχή. Σπάνια, χρειάστηκε να κάνω κάτι...άντε στα 25 χρόνια που δουλεύω σε Mac...σε 2-3 μηχανήματα να έβαλα έξτρα μνήμη. Όταν πάλιωνε το μηχάνημα (συνήθως κράταγε 3-4 χρόνια περισσότερο από τα pcιά που έτρεχαν δίπλα)...απλά έπαιρνα άλλο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε πότε είδες ταινία που να έχει πλάνο pc;;

 

Νομίζω μόνο ο Wesley Snipes παίζει σε ταινίες που δείχνουν πισιά.  ;D ;D

 

Να μΕ έλεγες σε serials , ναι.

 

Κάτι CSI, κάτι Forensic…είναι τίγκα σε δαύτα.

Και παντού monitors, όλων των ιντσών, ούτε ο Κοτσόβολος ΔΕΝ έχει τόσα.  ;D ;D ;D

 

Στο Αν του παπακαλιάτη η ταινία είναι γεμάτη mac ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να λέμε και την αλήθεια, και στα pc που είχα σπάνια έκανα αναβάθμιση... Πάλιωναν και έπαιρνα άλλο μετά... Τα γνωστά, τι να λέμε τώρα.. Έπαιρνες την καινούργια κάρτα γραφικών αλλά έπρεπε να αλλάξεις και την μητρική για να παίξει... τα γνωστά...

 

Πάρε ένα μηχάνημα να κάνεις την δουλειά σου ΧΩΡΙΣ προβλήματα για τα επόμενα αρκετά χρόνια και τα περί αναβάθμισης είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε εκτός αν μιλάμε για έξτρα μνήμη ή κάναν ssd δίσκο που είναι πάναπλες διαδικασίες...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στο Αν του παπακαλιάτη η ταινία είναι γεμάτη mac ...

 

Δεν το είδα, αλλά δεν νοιώθω έτοιμος ακόμα.... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είδα, αλλά δεν νοιώθω έτοιμος ακόμα.... ;D ;D ;D ;D

 

ε καλα και εσυ...μη πας αμεσως στον Παπακαλιατη...ξεκινα απο κατι απλο (ξερεις ΤΑΡΚΟΦΣΚΙ,ΚΙΣΛΟΦΣΚΙ,ΚΟΥΡΟΣΑΒΑ,ΟΖΟΥ) και μετα πας εκει.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είδα, αλλά δεν νοιώθω έτοιμος ακόμα.... ;D ;D ;D ;D

 

....να δώσεις αληθινά λεφτά για ταινία του....Παπακαλιάτη;  ;D ;D

 

"ευχαρίστως",όμως,να δώσω ένα (1)..."AC/DCoδόλλαρο" για να την δω.  ;D ;D

 

bigbill.jpg.393104cd79f70a55a3f670334b8cc8a3.jpg

acdc-monopoly.jpg.632c8c86d6dc61de93534bbbd5c27e18.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να λέμε και την αλήθεια, και στα pc που είχα σπάνια έκανα αναβάθμιση... Πάλιωναν και έπαιρνα άλλο μετά... Τα γνωστά, τι να λέμε τώρα.. Έπαιρνες την καινούργια κάρτα γραφικών αλλά έπρεπε να αλλάξεις και την μητρική για να παίξει... τα γνωστά...

 

Πάρε ένα μηχάνημα να κάνεις την δουλειά σου ΧΩΡΙΣ προβλήματα για τα επόμενα αρκετά χρόνια και τα περί αναβάθμισης είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε εκτός αν μιλάμε για έξτρα μνήμη ή κάναν ssd δίσκο που είναι πάναπλες διαδικασίες...

 

 

Συμφωνω απολυτα.

Εχω αφησει στην ησυχια του ενα pentium4 3Ghz me 2Gb RAM και μια Terratec Phase 88    που εχω εδω και μια δεκαετια με τα xp του,και συνεχιζει να κανει αυτα που εκανε με sonar 6 και plugins οχι τελευταιας γενιας.

Αν αρχιζα με εκεινο να κυνηγαω τα τελευταια software,αναγκαστικα θα πηγαινα σε αναβαθμισεις hardware,που  τελικα λογω ασυμβατοτητων θα εμενε μονο το κουτι (και αν...-οχι η ταινια του πολυταλαντου  ;D -) απ το αρχικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου