Προς το περιεχόμενο

Jammin on ACDC Back in Black by Spyros Delta


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι οχι?

Με fender και μονους δεν παιζουμε drive δηλαδης?

 

:) Χαιρετω και παλι μετα απο την απουσια μου λογω εργασιας και καμενων μητρικων σταδιακα σε ολα τα πισι και λαπτοπ, και ποσταρω στην αγαπημενη μου κατηγορια του φορουμ, ενα φρεσκο βραδινο σπιτισιο onetake τζαμαρισματακι με το φεντερονι μου για τον εορτασμο της νεκραναστασης  του παλαιολιθικου μου desktop.

(Βλεπω πολυ πραμα στην κατηγορια. Θα εχω υλικο να ακουω για πολυ καιρο)

 

audio : fender strat 1977 (van zandt single coils) > pod xt > soundblaster 5.1 > cool edit pro

video: web camera logitech c270

 

 

Εχει και κατι πρασινες στη γεφυρα στο 2.55 οπου αργω λιγο να γυρισω το ριφ σε D

Μη δινετε σημασια :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με fender και μονους δεν παιζουμε drive δηλαδης?

 

Φυσικά και παίζουμε. Να μη σου πω και καλύτερα.  ;D

 

audio : fender strat 1977 (van zandt single coils) > pod xt > soundblaster 5.1 > cool edit pro

video: web camera logitech c270

 

Με ένα "ταπεινό" ψηφιοπολυεφέ και μια κάρτα ήχου προορισμένη για home entertainment, έβγαλες ζηλευτό ήχο.

 

Πολύ ωραίος!

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τεχνική παρατήρηση που έκανα.

Πολλές φορές τις συγχορδίες και κάποιες νότες τις παίζεις αρκετά πιο μέσα απο το τάστο και συνήθως αυτό δεν είναι καλό.

Βέβαια δεν ακούω να έχει κάποια αρνητική επίδραση στον ήχο σου,αλλά σε άλλη κιθάρα θα μπορούσε να φαλτσάρει η νότα.

 

Ps.Απ'ότι είδα είσαι και δάσκαλος κιθάρας οπότε προφανώς θα ξέρεις παραπάνω,και περιμένω διόρθωση αν κάνω λάθος.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τεχνική παρατήρηση που έκανα.

Πολλές φορές τις συγχορδίες και κάποιες νότες τις παίζεις αρκετά πιο μέσα απο το τάστο και συνήθως αυτό δεν είναι καλό.

Βέβαια δεν ακούω να έχει κάποια αρνητική επίδραση στον ήχο σου,αλλά σε άλλη κιθάρα θα μπορούσε να φαλτσάρει η νότα.

 

Ps.Απ'ότι είδα είσαι και δάσκαλος κιθάρας οπότε προφανώς θα ξέρεις παραπάνω,και περιμένω διόρθωση αν κάνω λάθος.  ;)

TNX για τo σχολιο.

Δεν παιζει ρολο που πατας, αρκει να βγαινει αυτο που θελεις.

Η κιθαρα συγκεκριμενα εδω ειναι ψιλοξεκουρδιστη, ενα ντρουμ εκανα και με το αυτι ψιλοδιορθωσα οποια χορδη ξεφευγε πολυ.

Κουρδισμα δλδ κανω με τα δαχτυλα την ωρα που παιζω.

Αν τη παρει καποιος αλλος να παιξει μπορει να ακουγεται ξεκουρδιστος, οπως συμβαινει και συχνα.

 

TNX Jazzjoker, ετσιιιιιι μονοι κι αγιος ο θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Ώραιο και μερακλίδικο το jam.  :)  ;)

 

Νομίζω όμως ότι παρα-έχει distortion για το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

Επίσης κούκλα η κιθάρα σου....αλλά πραγματικά με οποιαδήποτε κιθάρα να έπαιζες εγώ δεν θα καταλάβαινα την διαφορά. Λίγο το πολύ distortion, λίγο το pod, λίγο η logitech, ούτε στο συμπέρασμα αν παίζουμε drive με την strat κατέληξα, ούτε κατάλαβα πώς ακριβώς ακούγονται οι van zant single coils.

 

Συγνώμη για την όποια γκρίνια (και δεν είναι καν δευτέρα  ;D ), το jam μου άρεσε!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Ώραιο και μερακλίδικο το jam.  :)  ;)

 

Νομίζω όμως ότι παρα-έχει distortion για το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

Επίσης κούκλα η κιθάρα σου....αλλά πραγματικά με οποιαδήποτε κιθάρα να έπαιζες εγώ δεν θα καταλάβαινα την διαφορά. Λίγο το πολύ distortion, λίγο το pod, λίγο η logitech, ούτε στο συμπέρασμα αν παίζουμε drive με την strat κατέληξα, ούτε κατάλαβα πώς ακριβώς ακούγονται οι van zant single coils.

 

Συγνώμη για την όποια γκρίνια (και δεν είναι καν δευτέρα  ;D ), το jam μου άρεσε!!

 

 

 

Δεν εχεις καθολου αδικο.

Η καμερα παντως μονο εικονα πηρε, ηχογραφηση εγινε μεσω της καρτας.

Θα κοιταξω να γραψω καμια μερα με το jcm800 (στο 0.1 το volume ομως) και μικροφωνο μπας και καταλαβεις καλυτερα   :)

 

ΥΓ η διαφορα παντως εδω στο σπιτι ακουγεται οταν παιζω με την prs στο pod ιδιο ηχο. Οταν βαζω τη fender με τα 11αρια και τους van zandt καθαριζει αλλα και χοντραινει το υλικο ;) (και φαντασου, οπως φαινεται και στο βιντεο, την εχω στο πισω μαγνητη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα κοιταξω να γραψω καμια μερα με το jcm800 (στο 0.1 το volume ομως) και μικροφωνο μπας και καταλαβεις καλυτερα   :)

 

 

Deal.  ;D  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου