Προς το περιεχόμενο

Ακούστε τη μουσική μου κ πείτε την γνώμη σας...


konstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

www.soundclick.com/konstantine

φιλικά

Κώστας

 

Το τεχνικό το'χεις και μάλλον δε χρειάζεσαι τη γνώμη μας ιδιαίτερα.

Στο συνθετικό, μ'άρεσαν οι ιδέες σου. Αν έπρεπε να κάνω κάποιο σχόλιο, θα έλεγα πως τα keys θα τα ήθελα λίγο πιο δραστήρια, αλλά maybe it's just me.

Κιθαριστικά, ακούω πολλές επιρροές vai, οι οποίες δεν ακούγονται άσχημα, κάθε άλλο, απλά οτιδήποτε παραπέμπει σε vai είναι πολύ χαρακτηριστικό (στα αυτιά μου τουλάχιστον).

Στο θέμα της παραγωγής με κάλυψε ο jmone.

 

Θα κλείσω, όπως άρχισα: Τό'χεις τό'χεις!

 

για πες και τον εξοπλισμό σου

 

Από το κομμάτι "Interview":

My main guitar is a Tom Anderson Drop Top Classic, an amazing playing, gorgeous looking instrument with a wonderfull sweet & singing tone to it, I also have a Suhr Pro Series guitar which is an amazing instrument as well...

My amplifier of choice is a Mesa/Boogie Mark IVB, a real versatile amp with wonderful clean, crunch and lead channels able to cover a lot of ground from blues to fusion to metal.

For fullfiling my effect needs I recently found that the new TC electronic G-system in combination with a couple of Ernie Ball Volume Pedals and a few stmp boxes gives me anything I need for jamming and live performances...

My Personal Workspace Studio is based on an Echo Layla 3G audio interface and a Sebatron Mic Preamp which has a warm and round quality to its tone which I like a lot for.

I also have a few more guitars, amps and effects because I'm a true believer that man can never have enough gear..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόοος ο Κώστας!!!

Ειδικά το the breath of the wind (με το οποίο έχω φάει και κόλλημα) έχει πολύ ενέργεια μέσα του και είναι απίθανο και σαν σύνθεση και σαν εκτέλεση.

Συνέχα έτσι.

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολυ παιδια που ακούσατε τα τραγούδια μου και μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε!!! επισης τα σχόλια σας είναι πολύ ενθαρυντικά!!

 

να 'στε καλα!!

 

φιλικά

κωστας

www.soundclick.com/konstantine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραι δουλεια φιλαρακι.μου αρεσε ιδιαιτερα το κιθαριστικό μερος σε ολα τα κομματια σου.ενα σχολιο μονο οσο αναφορα την φωνη και το vibrato της,στο τελευταο κομματι ειδικοτερα θα ηθελα να το ακουω σε λιγοτερα σημεια του κομματιου και πιο συγκεκριμενα στα σημεια που κορυφωνει το κομματι,παντα φιλικα!κατα το υπολοιπο μερος των φωνητικων ειναι πολυ καλα και ωραία χροια.και το πιανο πολυ ωραιο.σε μελλοντικες δουλειες σου θα σου προτεινα να πειραματηστεις και με διαφορετικούς ηχους πληκτρων μιας και απο οτι καταλαβα εισαι ατμοσφαιρικος τυπος!!!περιμενουμε την επομενη δουλεια!το χεις!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Τα φωνητικά είναι όντως ιδιαίτερα, αλλά δεν χαλάνε το τελικό αποτέλεσμα, αλλά αντίθετα δίνουν μια λίγο "απόκοσμη" χροιά, που δεν βρίσκεται εύκολα. Οι κιθάρες καλοπαιγμένες, με αρκετά πρωτότυπες ιδέες και φράσεις. Προσωπικά μ' αρέσει πολύ που "ο θείος Steve" ξεπροβάλλει συχνά-πυκνά. Μόνο κάποια σημεία τονισμού της πένας θα άλλαζα στο Rainy Day imo.

 

Η παραγωγή πολύ καλή. Γενικά, keep up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια και τον χρόνο που αφιερώσατε για να ακούσετε την μουσική μου και να γράψετε εδω...

 

φιλικά

κώστας

www.soundclick.com/konstantine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου