Προς το περιεχόμενο

Έτοιμο Kit κατασκευής κιθάρας & μπάσσου


Thkioups

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης εχει εκτος απο το μπασο και κατι αλλο να πασουσιασει με επισης φωτογραφικο υλικο...εαν δεν απατωμαι...

 

Μμμμμμ.... Προστυχιά μυρίζει... Τι κάνατε πάλι τρελά αγόρια;;;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης εχει εκτος απο το μπασο και κατι αλλο να πασουσιασει με επισης φωτογραφικο υλικο...εαν δεν απατωμαι...

 

Μμμμμμ.... Προστυχιά μυρίζει... Τι κάνατε πάλι τρελά αγόρια;;;

 

Σορρυ...ξεχασα.....ποιος ειμαι......

Εννοω.....με το κατι αλλο....κατι απολυτα σχετικο με μουσικα οργανα..... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω.....με το κατι αλλο....κατι απολυτα σχετικο με μουσικα οργανα..... :D :D :D

 

Επειδή έχω κάτι κενά μνήμης τελευταία... η ηλικία, οι καταχρήσεις και όλα αυτά... ελπίζω να αναφέρεσαι στη Strat. Γιατί φωτογραφίες από άλλα 'project' δεν έχω... 8) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω.....με το κατι αλλο....κατι απολυτα σχετικο με μουσικα οργανα..... :D :D :D

 

Επειδή έχω κάτι κενά μνήμης τελευταία... η ηλικία' date=' οι καταχρήσεις και όλα αυτά... ελπίζω να αναφέρεσαι στη Strat. Γιατί φωτογραφίες από άλλα 'project' δεν έχω... 8) :D[/quote']

 

Nai βρε Κουκλε.... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι θα παρουσιάσεις φωτογραφικό υλικό του τελειωμένου οργάνου δεν μας φωτίζει και για τον τρόπο, τη μεθοδολογία, τα εργαλεία κ.λ.π.

Αλλά τεσπα θα κάνω υπομονή :( και ελπίζω να δωθούν τέτοιου είδους διευκρινίσεις μαζί με τις φώτο :) .

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μόλις μου ήρθε το Κιτ απο το Music Store και θα ξεκινήσω να φτιάξω μια "Strat".Η πρώτη εντύπωση ανοίγοντας το κουτί είναι πολύ καλή.Το σώμα και το μπράτσο είναι Αμερικάνικα φτιαγμένα απο την AXL Parts & Accessories Brisbane Callifornia USA.Το σώμα είναι τέλεια φινιρισμένο και περιμένει βάψιμο.To headstock θέλει κόψιμο γιατί είναι σαν κουπί.Τα ηλεκτρονικά είναι Κινέζικα αλλά οι μαγνήτες λέει made from EMG.Θα ξεκινήσω σιγά σιγά να την φτιάχνω και σε κάθε στάδιο θα βγάζω φωτογραφίες για να σας τις παρουσιάσω όταν ολοκληρωθεί η προσπάθεια.Εξ άλλου κάνει μόνο 78ευρώ δεν θα χάσω και πολλά εάν δεν πετύχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αναφερεται πουθενα τι ξύλο είναι το σώμα; Από πόσα κομματια είναι;

 

 

...περιμενουμε τις εξελιξεις και τις φωτόγραφίες

Καλή επιτυχία (θα ακολουθήσω μαλλόν!) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν αναφέρει πουθενά τι ξύλο είναι.Σίγουρα πάντως δεν είναι κόντρα πλακέ ή MDF.

 

AXL_body.jpg

 

Είναι 3 κομμάτια κολλημένα τέλεια μεταξύ τους και τα νερά του ξύλου έχουν την ίδια κατεύθυνση.Στην φωτογραφία 2 σου έχω βάλει βελάκια για να δεις που ενώνονται τα κομμάτια.

 

AXL_body_bottom.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το headstock το κόβεις μόνος σου; (πιστεύω όλοι θα το κόβουν στιλ fender).

Πως τη βάφεις;

Ρε παιδια ας βοηθησει ενας χριστιανος και εμας τους αγραματους

Ερωτηση

1η.Τι ειναι το headstok;

2η.Εχει βρει καποιος κανενα καλητερο σετακι (καλητερα ξυλα καλητερους μαγνητες) στο net;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου