Προς το περιεχόμενο

Έτοιμο Kit κατασκευής κιθάρας & μπάσσου


Thkioups

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε παιδιά, εσας που σας αρέσει να ασχολειστε με την κατασκευή κιθαρων και μπάσσων, αυτό το είδατε?

http://www.musicstore.de/en/Guitars/3_2_GZUB_0_GIT0009003-000/0/0/0/detail/musicstore.html

http://www.musicstore.de/en/Bass/7_2_BZUB_0_BAS0002430-000/0/0/0/detail/musicstore.html

Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή και οικονομική περίπτωση για αυτούς που θέλουν να πειραματιστούν χωρίς να καταστρέψουν ή να βλάψουν κάποιο άλλο όργανο .

Τα έχει δοκιμάσει κανείς (αυτά ή παρόμοια) ?

Και που ξέρεις, το αποτέλεσμα μπορεί να είναι εντυπωσιακό.

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω φτιάξει ήδη ένα μπάσσο από το κιτ αυτό (είναι το ίδιο που πουλάει ο Τόμαν), το οποίο σκοπεύω να παρουσιάσω με πλήρες φωτογραφικό υλικό (και καλά... τι ποζεράς που είμαι ρε π.... :P :P ) λίαν συντόμως.

 

Πολύ συνοπτικά, για όποιον ενδιαφέρεται: προχωρήστε άφοβα!

 

Το αποτέλεσμα θα είναι ένα πολύ αξιοπρεπές όργανο, μάλλον καλύτερο από διάφορα φτηνά Squier κλπ και με την ικανοποίηση της προσωπικής εργασίας. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το headstock το κόβεις μόνος σου;

 

Ναι

 

(πιστεύω όλοι θα το κόβουν στιλ fender).

 

Εχμμμ... όχι! :P

 

Πως τη βάφεις;

 

Με πολυεστερικό ή ακρυλικό χρώμα σε σπρεϋ, αυτή είναι η πλέον ανέξοδη και απλή λύση.

 

Υπομονή λίγες μέρες για λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε λεπτομέριες. Έχει πολύ ενδιαφέρον.

Ειδικά οι δύο ερωτήσεις 1) Πως κόβεις κ.λ.π. το headstock kai 2)Βάψιμο με σπρέι απλό, αυτό που πουλάν στα χρωματοπολεία? Δεν θέλει προεργασία?

Πόσο χέρια? Τρίψιμο μεταξύ των στρωμάτων?

Για λέγε, για λέγε :roll: :)

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σώμα από αυτά τα κιτάκια και με ένα μπρατσάκι Rockinger + hardweare και μαγνίτες της επιλογής μου σκεύτομαι να φτιάξω μία strat και να γουστάρω!

Πιστεύω πως θα βγεί καλό αποτέλεσμα! Νομίζω κιόλας αν δεν κάνω λαθος ο Superfunk είχε πει αυτή την λύση σαν λύση για απόκτιση φτυνής και καλής tele ή strat!

Και αργότερα σε άλο κιτ γιατί όχι να μπουν και τρεμολάρες και lock!

Βρίκαμε πάλι δουλιά για τον χειμώνα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε λεπτομέριες. Έχει πολύ ενδιαφέρον.

Ειδικά οι δύο ερωτήσεις 1) Πως κόβεις κ.λ.π. το headstock kai 2)Βάψιμο με σπρέι απλό' date=' αυτό που πουλάν στα χρωματοπολεία? Δεν θέλει προεργασία?

Πόσο χέρια? Τρίψιμο μεταξύ των στρωμάτων?

Για λέγε, για λέγε :roll: :)[/quote']

 

Ψυχραιμία και υπομονή. Τσκ τσκ.. τα σημερινά παιδια... :P

 

Έτσι κι'αλλιώς, για να το κάνεις σωστά, θα σου πάρει ένα μήνα. :wink:

 

Κιτ Τέλε δεν έχω δει, έχω βρει κάτι σώματα+λαιμούς πάντως. σε χαμηλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτιάξει ήδη ένα μπάσσο από το κιτ αυτό (είναι το ίδιο που πουλάει ο Τόμαν)' date=' το οποίο σκοπεύω να παρουσιάσω με πλήρες φωτογραφικό υλικό (και καλά... τι ποζεράς που είμαι ρε π.... :P :P ) λίαν συντόμως.

 

Πολύ συνοπτικά, για όποιον ενδιαφέρεται: [b']προχωρήστε άφοβα![/b]

 

Το αποτέλεσμα θα είναι ένα πολύ αξιοπρεπές όργανο, μάλλον καλύτερο από διάφορα φτηνά Squier κλπ και με την ικανοποίηση της προσωπικής εργασίας. :wink:

 

Kαι το οποιο ειναι απλα...καταπληκτικο...φτιαγμενο με πολυ μερακι και γουστο...πραγματι ο Βασιλης εκανε πολυ ωραια και προσεγμενη δουλεια.

Επισης εχει εκτος απο το μπασο και κατι αλλο να πασουσιασει με επισης φωτογραφικο υλικο...εαν δεν απατωμαι...

Αγορινα...περιμενουμε.... :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου