Προς το περιεχόμενο

Σταχυολόγηση posts από το thread περί Berklee


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ λυπάμαι πολύ που μάλλον σε έφερα σε δύσκολη θέση .

Θα με χαροποιούσε να παραδεκτείς ότι η αρχική σου φράση είναι  μια  τραγική γενίκευση.

 

Να προσεχες και ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ εχω γραψει καλα θα ητανε.... ;D

 

Αλλά μάλλον ή δική σου γενιά θεωρεί ακόμη τον πόλεμο κατόρθωμα .

 

οχι ρε συ,σιγα το..κατορθωμα που εκαναν αυτοι οι καπιταλιστες που σκοτωθηκαν στην Αλβανια για να τους κρινεις εσυ και να μπουρδολογεις ασυστολως...(χωρις γελακι αυτο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πίστεψε με θα θελα πολύ να συμφωνήσουμε αλλά εδώ έρχεται αυτό που λέμε χάσμα γενεών.Από σεβασμό θα σταματήσω εδώ.

Για άλλη μια φορά θα με με χαροποιούσε πολύ  αν επεξεργαζόσουν λίγο περισσότερο την αρχική απαξιωτική σου γενίκευση.¨οχι επειδή είμαι φοιτητής ,ούτε επειδή μ αρέσει η κατάληψη ,αλλά γιατί τέτοιες φράσεις λειτουργούν αποσχιστικά και στην εποχή που διανύουμε πρέπει να πασχίζουμε να είμαστε ενωμένοι.

Αυτά έιχα στο νου μου από την αρχή .Λυπάμαι αν παραφέρθηκα κάπου.

και για να μην παρεξηγηθώ πάλι δεν είμαι αριστερός ούτε δεξιός ούτε αναρχικός.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αναφέρω ένα πρόσφατο γεγονός που έλαβε μέρος στο ένδοξο ελληνικό πανεπιστήμιο:

Οι φοιτητές κλήθηκαν να αξιολογήσουν το διδακτικό έργο καθηγητή και το περιεχόμενο του μαθήματος που διδάσκει.Η προσπάθεια αυτή, εντάσεται στην διαδικασία της εσωτερικής αξιολόγησης του τμήματος και περιλαμβάνει κάθε μάθημα και διδάσκοντα.Τότε λοιπόν είδα όλους τους αγωνιστές και υπέρμαχους της δημόσιας παιδείας, να φεύγουν μη θέλοντας να συμμετάσχουν και μάλιστα με ύφος αλλαζονικό.Επέλεξαν, σε ένα από τα ελάχιστα μέσα που διαθέτουν οι φοιτητές για την βελτίωση της εκπαίδευσης τους, να απέχουν.(Η αξιολόγηση είναι ανώνυμη).Όσοι παρέμειναν στιγματίστηκαν με απαξιωτικόυς χαρακτηρισμούς από τους εν λόγω φοιτητές.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αναφέρω ένα πρόσφατο γεγονός που έλαβε μέρος στο ένδοξο ελληνικό πανεπιστήμιο:

Οι φοιτητές κλήθηκαν να αξιολογήσουν το διδακτικό έργο καθηγητή και το περιεχόμενο του μαθήματος που διδάσκει.Η προσπάθεια αυτή, εντάσεται στην διαδικασία της εσωτερικής αξιολόγησης του τμήματος και περιλαμβάνει κάθε μάθημα και διδάσκοντα.Τότε λοιπόν είδα όλους τους αγωνιστές και υπέρμαχους της δημόσιας παιδείας, να φεύγουν μη θέλοντας να συμμετάσχουν και μάλιστα με ύφος αλλαζονικό.Επέλεξαν, σε ένα από τα ελάχιστα μέσα που διαθέτουν οι φοιτητές για την βελτίωση της εκπαίδευσης τους, να απέχουν.(Η αξιολόγηση είναι ανώνυμη).Όσοι παρέμειναν στιγματίστηκαν με απαξιωτικόυς χαρακτηρισμούς από τους εν λόγω φοιτητές.

 

Επρόκειτο για καθαρά συστημική κίνηση και συνεπώς απορριπτέα. Ή κάποια τέτοια προσχηματική άρνηση.

 

Πάντως δεν το λες και κακό που αποχώρησαν, μακάρι να αποχωρούσαν γενικώτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θέλουμε να βρούμε λόγους για να σταυρώσουμε μια ομάδα ανθρώπων μπορούμε να το κάνουμε για πλάκα.Και οι πακιστανοί στα φανάρια που καπιλεύονται τον ελληνικό πλούτο μαζί με τους αλβανούς που μας πήραν τις δουλειές  και οι δημοσιοι υπαλληλοι που είναι άχρηστοι και οι γιατροί που πέρνουν φακελάκια μας οδηγήσανε στην κρίση.Είδες πόσο εύκολο είναι ?Η γενίκευση  μπορεί να σκοτώσει.Ζητείστε βοήθεια για να τη σταματήσετε  από το γιατρό ή το φαρμακοποιό σας!!! ;)

 

ΜΗΝ ΞΕΣΠΑΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ .ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΟΛΟΙ ΠΟΝΑΜΕ .ΜΗΝ ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φοιτητές κλήθηκαν να αξιολογήσουν το διδακτικό έργο καθηγητή και το περιεχόμενο του μαθήματος που διδάσκει.

Τι εγινε τελικα? Τον...περασαν τον καθηγητη οι φοιτητες ή τον αφησαν μετεξεταστεο? ;D ;D ;D

(αθανατη Ελλαδα...)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος,τι σχεση εχει το 8ωρο με τους 30 κοπριτες εργατοπατερες που απεργουν και τα διορισμενα κομματοσκυλα ?

 

αναφερομαι σε αυτο με τους απεργους και τους απεργοπαστες που ειναι μπαρουφες. Δεν στροφαρεις...

 

@trolley

Ξαναδιαβαζοντας λιγο την συζητηση θα ηθελα πραγματικα να μου πεις πως εβγαλες το συμπερασμα για το μορφωτικο επιπεδο, πολλω δε μαλλον οτι ειναι ολοφανερο.

Εχεις εναν ανθρωπο ο οποιος απο το 2-3 ποστ και μετα ξεκινησε τους χαρακτηρισμους (ρασταφαρι, καλοπαιδα κλπ) κατι που δειχνει ελλειψη επιχειρηματολογιας και ανικανοτητα για διαλογο.

Και εναν που σου λεει ο ορος "νικηφορα απεργια" ειναι οξυμωρος, κατι που φανερωνει αγνοια. Και για να του αποδειξω το λαθος του, εφερα το τρανο παραδειγμα της 1ης του Μαη. Το αποτελεσμα της οποιας βιωναμε μεχρι προσφατα. 

 

:-*

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ, σου πέρασε απ'το μυαλό να έχουμε ξαναμιλήσει με τον trolley;

 

Αα, και κάτι που ίσχυε στο παρελθόν δεν πάει να πεί ότι θα ισχύει και στο μέλλον. Αυτό για το οξύμωρο του "νικηφορα απεργια". Πρίν μάθεις ιστορία, μάθε να αναγνωρίζεις τις συνθήκες του σήμερα. Η Ιστορία δεν είναι manual.

 

Πάντως για αλτρουιστής πολύ τσαντίλας είσαι ρε παιδί μου. Όχι ότι μου κάνει εντύπωση, γνωστή ιστορία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα, και κάτι που ίσχυε στο παρελθόν δεν πάει να πεί ότι θα ισχύει και στο μέλλον. Αυτό για το οξύμωρο του "νικηφορα απεργια". Πρίν μάθεις ιστορία, μάθε να αναγνωρίζεις τις συνθήκες του σήμερα. Η Ιστορία δεν είναι manual.

 

 

 

Amen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως μου περασε απο το μυαλο, οπως μου περασε απο το μυαλο το οτι δεν εχει μιλησει ποτε μαζι μου ωστε να κανει τις συγκρισεις που εκανε.  ;) Αδερφε

 

Προφανως ειναι διαφορετικες οι συνθηκες, οχι σε μεγαλο βαθμο βεβαια, αλλα ο τροπος για να καταφερεις κατι ειναι ενας, τι να κανουμε. Οταν θα ξεκινησουν οι γυναικες να κατουρανε ορθιες, θα το δεχθω αυτο που μου λες.

Τι λενε οι συνθηκες του σημερα? Οτι καθε αντιδραση ειναι καταδικασμενη?

Νομιζεις οτι π.χ το 1886 οι συνθηκες ηταν ευνοικες για απεργιες? Χυθηκε αιμα καμαρι μου.

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου