Προς το περιεχόμενο

Σταχυολόγηση posts από το thread περί Berklee


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείς ότι ο Τέρρης....ΔΕΝ είναι εξαιρετικό ταλέντο? :P

 

Μόνο εσύ θα μπορούσες να εξάγεις αυτό το εμπρηστικό συμπέρασμα από τα γραφόμενά μου.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα η "μαρμίτα" δεν είναι το ταλέντο; Με μπερδεύεις Σπύρο...

 

Και τον Κυναίγειρο τον είχαν ρίξει από μικρό μέσα.......με το κεφάλι......αλλά ήταν άδεια και πλυμένη.

Τα σημάδια, εμφανή ακόμα. Εσωτερικά, όχι εξωτερικά.

:-*

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Και έπεσαν στη μαρμίτα (για την ακρίβεια γεννήθηκαν μέσα σε αυτή και είναι ακόμη μέσα) και έλιωσαν στη μελέτη. Κάποιοι από αυτούς δε, είναι και εξαιρετικά ταλέντα. Ο συνδυασμός αυτών, είναι νομίζω αξεπέραστος.

 

Ετσι ειναι. Και μη νομιζεις βεβαια οτι ειναι πολλοι αυτοι που φτανουν σε πραγματικα ψηλο επιπεδο, η οτι υπαρχουν και πολλοι σε καθε οργανο στο berklee που ξεχωριζουν. Ειναι μαλλον μετρημενοι στα δαχτυλα. Ειναι λογικο ενα σχολειο με το μεγεθος και το visability του berklee να προσελκυει τετοια ταλεντα (ειδικα μιας και συνηθως - σε αντιθεση με τα σχολεια της νεας υορκης - τους δινει μεχρι και φουλ υποτροφια). Αλλα αυτο το παιχτικο επιπεδο (οπως και αυτο που δε φαινεται σε ενα βιντεο ευκολα: η γνωση της μουσικης) αποτελει προυποθεση για να προσπαθησει κανεις εκει να ασχοληθει βιοποριστικα με παιξιμο, μιας και η αμερικη ειναι δυσκολη χωρα και δε σε παιρνει να κανεις τα πραγματα στο περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και η αμερικη ειναι δυσκολη χωρα και δε σε παιρνει να κανεις τα πραγματα στο περιπου

 

ασε μας ρε φιλε με τους βρωμιαρηδες τους καπιταλιστες.... ;D

 

σε λιγο θα μας πεις οτι πρεπει και να αξιζεις για να βρεις δουλεια...

 

φονια των λαων...ε φονια των λαων... ;D

 

δηλ. εγω που με διορισε ο μπαρμπας μου ο..αγωνιστης της αριστερας στη φιλαρμονικη του δήμου και παίρνω 4000 ευρω το μηνα για να βαρω 2 πιατινια 3 φορες το χρονο (εκτος κι αν απεργω βεβαια) λαλακας ειμαι? ;D

 

Berklee,Μερκλυ και πρασινα αλογα,σιγουρα βαλτοι απο τη Μερκελ ειναι να μας χαλασουν τον τιμιο αγωνα μας....  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα νομιμοποιείστε να γκρινιάζετε σε μένα ή τους λοιπούς λαντζέρηδες ότι 2 - 3 τύποι φέρνουν με τα posts τους λάσπες σε ένα μέρος που αποδεδειγμένα το προτιμάτε καθαρό. :)

 

Φαντάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνω ποιους εννοείς, αλλά αν το δούμε κάπως πιο αφηρημένα, υπάρχουν δύο είδη καθαριότητας: το να μην αφήνεις να μπαίνουν μέσα τα παιδάκια με τα λερωμένα παπούτσια, και το να γίνεις δεξιοτέχνης της σφουγγαρίστρας.

 

Η Διοίκηση έχει πάρει τις αποφάσεις της, οπότε η μόνη μας ελπίδα / άμυνα (εκτός από το να μην ξαναπατήσουμε) είναι να αυτοδιαχειριζόμαστε τα θέματα που μας αφορούν. Καλά πάει.

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εκτός από το να μην ξαναπατήσουμε)

έτσι από περιέργεια (σαν να είναι Παρασκευή...), πρέπει να πατάτε σε ΟΛΑ τα θέματα?

 

Α ρε Καβάφη... ;D

Επιτέλους και ένας που αναγνωρίζει το περιεχόμενο της μαρμίτας ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλοίμονο σε αυτούς που στη ζωή τους...δεν εμφανιστηκε ποτε η μαρμίτα... :)...έστω και άδεια 8)

Αν υποεννοείς εμένα ζηλοφθονε, μάθε ότι, όχι απλώς έχω πέσει αλλά και διατηρώ την ευφυία να μην βγαίνω από αυτήν (ειδικά τέτοιες εποχές) εφόσον είναι ακόμα γεμάτη.

Αντε για κανα live και καμιά μπυροποσία. Μερικοί έχετε εκμεταλλευτεί αυτές τις ευκαιρίες.

 

Θα λεγα κι άλλα αλλά μέσα στη μαρμίτα δεν έχει καλό σήμα απ το wifi του μάγειρα....

 

Επιμένω ότι η "μαρμίτα", αναλύοντάς το με βάση την αρχική έννοια της Οβελιξιακής Ύπαρξης μέσα στην Γαλατική Μαρμίτα με την μέθοδο του διαλεκτικού υλισμού, είναι το διαφοροποιούν ταλέντο και ουχί όπως λανθασμένα χρησιμοποιείται ο (μάλλον ασαφής) οικογενειακός περίγυρος στον οποίο ούτως ή άλλως (βεβαίως, βεβαίως) έχει εκτεθεί όλο το Γαλατικό χωριό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα στην Γαλατική Μαρμίτα...

προηγούνται λοιπόν...οι έχοντες τη γαλατική παιδεία και γευσιγνωσία ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι από περιέργεια (σαν να είναι Παρασκευή...), πρέπει να πατάτε σε ΟΛΑ τα θέματα?

 

Τα 13189 μηνύματα που έχεις ποστάρει, ήταν αποτέλεσμα αυστηρών επιλογών για τα thread στα οποία συμμετέχεις;

 

Μήπως πρέπει να ξαναδιαβάσουμε Καβάφη; Μήπως κάτι δεν καταλάβαμε; (Για εσάς το λέω...)

 

Όπως και αν έχει, οι όροι συμμετοχής στο φόρουμ έχουν καθορισθεί από άλλους. Δεν είδα πουθενά να λέει ότι υπάρχουν περιορισμοί στο σε ποια threads συμμετέχουμε. Το παρόν άλλωστε δεν είναι καν "θέμα". Ένα βίντεο έβαλε ο άνθρωπος για την ανταλλαγή απόψεων, δεν φταίω εγώ για το ότι κάποιοι θυμούνται το χρόνο που έχασαν σε ελληνικά πανεπιστήμια και στενοχωρήθηκαν για το υποδεέστερο των αναμνήσεών τους.

 

Έτσι είναι φίλως.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου