Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτίστως  πρέπει να βρούμε τρόπο να αλλάξουμε μυαλά (αποκτώντας   τα βασικά  χαρακτηριστικά   που  διέπουν τις σχέσεις των ατόμων- μελών σε μια  κοινωνία )και μετά να φτιάξουμε τους θεσμούς που θα εξυπηρετούν  ή αν θες θα επιβάλλουν και κάνονες  για  τις ανάγκες μας

 

Μέχρι να τον ΒΡΕΙΣ τον τρόπο, είναι ευχολόγια.  ;)

 

Βέβαια όταν μου γράφεις το παρακάτω χάνεται καθε δυνατότητα συνεννόησης:

 

Όσο  για την μπουλντόζα ... αν έρθει να μου γκρεμίσει το αυθαίρετο θα την φάει την πέτρα

 

Αν πρωτα δεν μου εξηγήσεις  με τον σωστό τρόπο,  εμένα τον φτωχό στο μυαλό αγράμματο πασόκο,  Νεοέλληνα  οτι καπηλεύτηκα και έσφαλα

 

Άνθρωπος είμαι και γω

 

Τι να σου πω, αν πιστεύεις πως έχεις δικαίωμα ως "άνθρωπος" να χτίζεις αυθαίρετο, πολύ απλά, ΑΠΟΤΕΛΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΩΣ ΕΔΩ, λυπάμαι.  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όσο  για την μπουλντόζα ... αν έρθει να μου γκρεμίσει το αυθαίρετο θα την φάει την πέτρα

...και θα στο γκρεμίσει! Γιατί ΜΟΝΟ έτσι θα

να βρούμε τρόπο να αλλάξουμε μυαλά

και θα μάθει και ο δίπλα ότι ο χθεσινός "μάγκας" τελικά δεν ήταν τόσο...και θα το σκεφτεί διπλά να κάνει το ίδιο.

 

Αν πρωτα δεν μου εξηγήσεις  με τον σωστό τρόπο,  εμένα τον φτωχό στο μυαλό αγράμματο πασόκο,  Νεοέλληνα  οτι καπηλεύτηκα και έσφαλα

και να στο εξηγήσει -εάν είσαι όλα αυτά- δεν θα το καταλάβεις. Είπαμε, δεν ελπίζουμε γι αυτή τη γενιά, θα πληρώσουμε για την επόμενη.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να τον ΒΡΕΙΣ τον τρόπο, είναι ευχολόγια.   ;)

 

Βέβαια όταν μου γράφεις το παρακάτω χάνεται καθε δυνατότητα συνεννόησης:

 

Τι να σου πω, αν πιστεύεις πως έχεις δικαίωμα ως "άνθρωπος" να χτίζεις αυθαίρετο, πολύ απλά, ΑΠΟΤΕΛΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΩΣ ΕΔΩ, λυπάμαι.  :-X

 

Δεν κατάλαβες  το σκεπτικό μου (αν διαβάσεις πιο προσεκτικά θα καταλάβεις )  και δεν αποτελώ μέρος του προβλήματος που μας έφερε ως εδώ.

 

Δεν λυπάμαι

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτίστως  πρέπει να βρούμε τρόπο να αλλάξουμε μυαλά (αποκτώντας   τα βασικά  χαρακτηριστικά   που  διέπουν τις σχέσεις των ατόμων- μελών σε μια  κοινωνία )και μετά να φτιάξουμε τους θεσμούς που θα εξυπηρετούν  ή αν θες θα επιβάλλουν και κάνονες  για  τις ανάγκες μας  

 

Ωραίο για εκθέσεις ιδεών, εντελώς άχρηστο στην πράξη!! Δεν έχω εμπιστοσύνη στο φιλότιμο του καθενός και γαι αυτό πρέπει να υπάρχουν αρχές, απαράβατες !!!!

Και αν υποθέσουμε ότι η συντριπτική πλειοψηφία αλλάζει μυαλά, βελτιώνει το πνευματικό του επίπεδο και την κρίση του, παρόλα αυτά αρκεί μια μικρή μειοψηφία να τα κάνει όλα μπάχαλο!!! Για τον λόγο αυτό, χρειάζονται απαράβατες αρχές που δεν αφήνουν περιθώρια...

 

 

Όσο  για την μπουλντόζα ... αν έρθει να μου γκρεμίσει το αυθαίρετο θα την φάει την πέτρα

 

Αν πρωτα δεν μου εξηγήσεις  με τον σωστό τρόπο,  εμένα τον φτωχό στο μυαλό αγράμματο πασόκο,  Νεοέλληνα  οτι καπηλεύτηκα και έσφαλα

 

Άνθρωπος είμαι και γω

 

Απαράδεκτη σκέψη!!!! Τραγικός τελείως !!!!!!  

 

Και να σου πω και κάτι, όχι δεν θα το συζητήσουμε ρε φίλε... Είσαι παράνομος και θα γκρεμιστεί το ρημάδι! Να μην το έφτιαχνες !!!!

 

Αλλά, φυσικά να ισχύσει αυτό για όλα τα λαθραία!!! Όχι μόνο στο δικό σου. Γιατί τότε , διαπράτουμε το ακόμη σημαντικότερο έγκλημα της αδικίας όπως έλεγα και στο προηγούμενο post μου !!

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κι ο marathon, το ίδιο καταλάβαμε. Και να το ξαναδιαβάσω, το ίδιο θα καταλάβω, δεν έγραψες κάτι περίπλοκο.

 

Αν άλλο εννοούσες και άλλο έγραψες, δεν ξέρω, εσύ θα μας πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε lgbesios, μόνο εγώ σε 'πιασα  ;D. Το 'χω

 

Ο άνθρωπος λέει ότι στον "φτωχό στο μυαλό αγράμματο πασόκο,  Νεοέλληνα" πρέπει να εξηγήσεις με "τον σωστό τρόπο" ότι "καπηλεύτηκε και έσφαλε" αλλιώς θα την ρίξει την πέτρα.

 

Καλά τα λέω;

 

Βέβαια αν θα το καταλάβει είναι άλλη ιστορία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις  γαλουχήσει λάθος ολόκληρες γενιές(εσύ μου είπες να χτίσω εδώ για να χτίσεις εσυ παραπερα) δεν μπορείς  να ρθείς  με κάνονες και με νομούς να αλλάξεις μυαλά και νοοτροπίες .....αφού εσυ τα έφτιαξες  έτσι.

 

Το μονο που θα πετύχεις είναι νεκρανάσταση εμείς θέλουμε αναγέννηση

 

Άσε lgbesios, μόνο εγώ σε 'πιασα  ;D. Το 'χω

 

Ο άνθρωπος λέει ότι στον "φτωχό στο μυαλό αγράμματο πασόκο,  Νεοέλληνα" πρέπει να εξηγήσεις με "τον σωστό τρόπο" ότι "καπηλεύτηκε και έσφαλε" αλλιώς θα την ρίξει την πέτρα.

 

Καλά τα λέω;

 

Βέβαια αν θα το καταλάβει είναι άλλη ιστορία.

 

το χεις μαγκα  ;D

 

Για να  το καταλάβει πρέπει να παλέψουμε

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή είναι επιχείρημα αυτό, ρε μάγκες? Οκ,. δεν είναι ο Lgbesios o πασόκος με το λαθραίο που θέλει εξηγήσεις πριν το γκρέμισμα, είναι κάποιος αλλος και ο Lgbesios τον περιγράφει. 

 

Ξαναρωτάω ..... Είναι επιχείρημα αυτό?  Για μένα, με τίποτα!!!! Πολύ αδύναμο επιχείρημα που με αφήνει αδιάφορο.. Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις  γαλουχήσει λάθος ολόκληρες γενιές(εσύ μου είπες να χτίσω εδώ για να χτίσεις εσυ παραπερα) δεν μπορείς  να ρθείς  με κάνονες και με νομούς να αλλάξεις μυαλά και νοοτροπίες .....αφού εσυ τα έφτιαξες  έτσι.

 

Εντάξει, κλασσικό παράδειγμα "δεν φταίω ΠΟΤΕ εγώ!!!"

 

Αν δηλαδή εγώ πάω και χτίσω αυθαίρετο, δεν φταίω κυρ' αστυνόμε, φταίει  κάποιος άλλος  (ποιος άραγε;), που "μου είπε να χτίσω εδώ για να χτίσει αυτός παραπέρα". Εγώ δε φέρω ευθύνη, δεν ξέρω τι είναι σωστό και τι λάθος...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις  γαλουχήσει λάθος ολόκληρες γενιές(εσύ μου είπες να χτίσω εδώ για να χτίσεις εσυ παραπερα) δεν μπορείς  να ρθείς  με κάνονες και με νομούς να αλλάξεις μυαλά και νοοτροπίες .....αφού εσυ τα έφτιαξες  έτσι.

 

Μα δεν θα ερθεις....ΕΣΥ (ελληνα πολιτικε,που ετσι κι αλλοιως you won't grow balls οτι και να γινει..) ....ο Γερμανος θα ερθει...και θα σου δειξει πως γινονται οι σωστες αλλαγες... ;) (και αργοτερα αυτες οι αλλαγες θα περασουν στη συλλογικη συνειδηση και στο μυαλο του Ελληνα,ακριβως οπως περασανε οι...αλλαγες που εφερε ο..Παπαντρεας το 81.....,και εγιναν η νορμα για τη συντριπτικη πλειοψηφια των Ελληνων,αν και αυτες ηταν οντως πιο βολικες για.....καταποση...)

 

Να ακομα δεν μπηκε ο χρονος και πηγε ο αρχηγος να την φερει...μπας και γινει καμμια δουλεια σωστα σ'αυτον τον τοπο  ;D

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231229053

 

κοιτα πως τον κοιταει... ;D...σα λουκανικο Φρανκφουρτης με διπλη μουσταρδα ;D

 

αυτη ρε τρωει δεκα Φωτοπουλους στη καθισια της σου λεω..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου