Προς το περιεχόμενο

Blues στα χιόνια


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρα πολυ καλο jazzrocker from texas/chicago και anywhere in between.

Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο, τα ειπαν οι αλλοι.

 

Μου αρεσει πολυ ο ηχος σου (ναι, εχω ακουσει και αλλα) - με τι ενισχυτη επαιξες στο tic-tac-toe? Κελαηδαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ και τους υπολοίπους για τα ΚΑΛΑ σχόλια.  ;D Κι εσείς προφανώς έχετε φοβερά εξαιρετικό γούστο.

 

Στράτε μου, τις ξέρω τις ενστάσεις σου. Ακούς 5 του 5 και σκέφτεσαι τι ωραία θα ήταν αντί γι' αυτό να έχει minmaj7b5#9#13.  ;D.

 

Μου αρεσει πολυ ο ηχος σου (ναι, εχω ακουσει και αλλα) - με τι ενισχυτη επαιξες στο tic-tac-toe? Κελαηδαει...

 

Είναι ο Laney VC30 αγαπητέ μαρμελάκι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο Laney VC30 αγαπητέ μαρμελάκι.

 

Wow. Περιμενα να μου πεις καποιον Fender... Και απ' οτι ειδα ειναι αρκετα οικονομικος, ακομα και ο 212.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow. Περιμενα να μου πεις καποιον Fender... Και απ' οτι ειδα ειναι αρκετα οικονομικος, ακομα και ο 212.

[/quote

Χέχέ... μην ψάχνετε για ενισχυτές,πετάλια, κλπ,ψάξτε για δάχτυλα,μελέτη,πάθος,ψυχή,ταλέντο,ευφυία,και άλλα ασήμαντα πράγματα,χέχέ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow. Περιμενα να μου πεις καποιον Fender... Και απ' οτι ειδα ειναι αρκετα οικονομικος, ακομα και ο 212.

 

Μην μπερδεύεσαι που δεν λέει Fender και δεν κάνει 2000 ευρώ. Είναι ένας καταπληκτικός ενισχυτής, σε τιμή έκπληξη. Προσωπικά τον έχω αγαπήσει τόσο που μου έρχεται να τον ξαναπάρω.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο παιξιμο.....θα ηθελα ισωw λιγο πιο μπροστα την κιθαρα. Oχι απαραιτητα σαν ενταση αλλα ισως μαλλον με ενα αλλο eq με τονισμενα περισσοτερο τα πριμα-υπψηλομεσσαια που θα  εβγαζαν την κιθαρα πιο μπροστα. Ξερω....matter of personal preference.  ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο παιξιμο.....θα ηθελα ισωw λιγο πιο μπροστα την κιθαρα. Oχι απαραιτητα σαν ενταση αλλα ισως μαλλον με ενα αλλο eq με τονισμενα περισσοτερο τα πριμα-υπψηλομεσσαια που θα  εβγαζαν την κιθαρα πιο μπροστα. Ξερω....matter of personal preference.  ;D ;D

 

Συμφωνούμε. Δεν πολυασχολήθηκα με τον ήχο στο συγκεκριμένο κλιπ. Απλώς κούμπωσα και έπαιξα. Συνήθως περνάω κανένα 24ωρο μέχρι να ακούσω κάτι που να μου αρέσει και μετά γράφω.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στράτε μου, τις ξέρω τις ενστάσεις σου. Ακούς 5 του 5 και σκέφτεσαι τι ωραία θα ήταν αντί γι' αυτό να έχει minmaj7b5#9#13.  ;D.

Βρε δεν είναι ενστάσεις. Απλές προτάσεις είναι.

Όσο για το minmaj7b5#9#13, καλό θα ήταν να έχει και την #5 στο μπάσο άρα minmaj7#9#11#13/#5. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεσαι που δεν λέει Fender και δεν κάνει 2000 ευρώ. Είναι ένας καταπληκτικός ενισχυτής, σε τιμή έκπληξη. Προσωπικά τον έχω αγαπήσει τόσο που μου έρχεται να τον ξαναπάρω.  ;D

 

Κι ομως, μπερδευτικα παρα πολυ, με την καλη εννοια.

Αν αποφασισεις να παρεις καινουργιο και να πουλησεις τον "παλιο", let me know ;-)

Ψαχνω για εναν οικονομικο καλο ενισχυτη για live και αυτος μαλλον θα μου κανει. Βεβαια, το πιο πιθανο ειναι να μην ακουγεται το ιδιο στα δικα μου χερακια (μπορει να ακουγεται ακομα καλυτερα  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μ άρεσε πιο πολύ αυτό που σταματάει και μετά σκάει με την  9ης αν δεν κάνω λάθος καθότι μουσικά αναλφάβητος σαν αυτό που κάνουν deep οι purple στο παράξενο είδος γυναίκας. Κατα τάλλα  θα γούσταρα πολύ να πάταγες ένα φρένο μεγαλύτερης διάρκειας σε κάποια φάση και νά ριχνες μια κραυγή σε φάση yeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah all the way from texas . ΚΑτα τάλλα δεν έχω κάτι να προσθέσω, αλλά ΟΧΙ ΑΛΛΟΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ προτιμώ το σκηνικό του φίλτατου lgbesios  που το δωσε πολύ σωστα και με ευχαρίστησε.

 

 

Σύμφωνω! :D   τι άλλο  να πω  ….αλλά  δεν είναι του χιονιά,  δεν είναι για κρύες νύχτες,  είναι για κρύες μπίρες ...

 

...τα χουμε  πει, summer blues festival ,με γυαλιά ηλίου.λίγο πριν σουρουπώσει.

 

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου