Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Alesis 16 multimix usb.


aldebaran1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε curt τους εβαλα και παλι τα ιδια δε τη βρισκει σα συσκευη. Η εταιρια λεει οτι πρεπει να τη βρει σαν usb audio codec ετσι μου την εμφανιζει και εμενα. Μετα απο πολυ ψαξιμο σημερα βρηκα οτι οι κονσολες της Alesis που δεν ειναι usb 2.0 (η δικη μου δεν ειναι) δε μπορουν να κανουν πολυκαναλη ηχογραφηση, παρα μονο στεροφωνικη. :(  Τωρα καποιοι εδω μου ειπαν πως εκαναν. Μηπως ρε παιδια εχετε usb 2.0?

 

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια να ειστε καλα...

 

 

Φιλε aldebaran1986  χθές νομιζα ότι μιλούσες για τι 2.0. Εγώ αυτήν έχω και βάση αυτου κοιτάζα. anyway εψαξα  λίγο και έιδα οτι όντως δεν μπορέις να έχεις πολυκάναλη ηχογράφιση. Εχεις δλδ πολυκάναλη αλλα όχι ξεχωριστά τα κανάλια στο DAW. Σαν απλή κονσόλα δλδ που δέν συνδέεται με υπολογιστή. Οποτε το μονο που έχεις και έιδα ειναι να κατεβάσεις τον Asio driver Που σου λέει έδω η alesis απλαγια να μπορεις να παίζεις χώρις μεγάλο latency. http://www.alesis.com/contentmgr/showdetails.php/id/226674. Επισης ο οδηγός για το cubase LE λεέι μετά πώς να το στήσεις το cubase και την κάρτα. Αλλα διαβάζεις όπου λεέι για mutlimix version 1.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Φιλε aldebaran1986  χθές νομιζα ότι μιλούσες για τι 2.0. Εγώ αυτήν έχω και βάση αυτου κοιτάζα. anyway εψαξα  λίγο και έιδα οτι όντως δεν μπορέις να έχεις πολυκάναλη ηχογράφιση. Εχεις δλδ πολυκάναλη αλλα όχι ξεχωριστά τα κανάλια στο DAW. Σαν απλή κονσόλα δλδ που δέν συνδέεται με υπολογιστή. Οποτε το μονο που έχεις και έιδα ειναι να κατεβάσεις τον Asio driver Που σου λέει έδω η alesis απλαγια να μπορεις να παίζεις χώρις μεγάλο latency. http://www.alesis.com/contentmgr/showdetails.php/id/226674. Επισης ο οδηγός για το cubase LE λεέι μετά πώς να το στήσεις το cubase και την κάρτα. Αλλα διαβάζεις όπου λεέι για mutlimix version 1.0.

Δε πειραζει φιλε Νικο τουλαχιστον τωρα σιγουρευτηκα οτι η κονσολα δεν εχει καποιο προβλημα και ειναι αυτες οι δυνατοτητες της ;) Οποτε θα αγορασω την m-audio fast track ultra 8r και η Alesis θα γινει η κονσολα για τα live.

 

Ευχαριστω και παλι :) 

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου