Προς το περιεχόμενο

Ενα βραδυ σε ενα jam-bar στο Μοναχο


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

και εγω φρεσκοπαντρεμενος. τον Οκτωβρη. Η γυναικα ειναι στην Ελλαδα δυστυχως..

Θα ακολουθήσει; Αν ναι, τότε υπομονή... Αν όχι... το συζητάμε...

 

Εμένα η γυναίκα μου λείπει εκτός Ελλάδος και έχω μείνει πίσω με τα παιδιά (έχουμε και παιδιά)... Δύσκολα τα πράγματα αλλά αν υπάρχει μουσική όλα πάνε καλά τελικά.

 

Εύχομαι να βρεις δουλειά και να πάνε όλα καλά... :) Μη σε παίρνει απο κάτω δεν έχει νόημα!

 

Και τα δύο κλιπ τα άκουσε με χαρά, αν και δεν ακούω πολύ μπλουζ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξανθομπάμπουρες ερχόμαστε λέμε. ;D ;D ;D

 

Άγγελε καλησπέρα,σε έχω δει σε κάποια live,είδα και την tele σου και θυμήθηκα καλύτερα.

Το Μόναχο είναι ωραία πόλη,το έχω επισκεφτεί πολλές φορές.

Δεν ξέρω την πρώτη σου δουλειά,πάντως η Γερμανία θα σου δώσει ευκαιρία τουλάχιστον να μετρήσεις τις δυνάμεις σου και γιατί όχι να τα καταφέρεις.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και υπομονή.

 

Από το Σεπτέμβρη και εμένα η ζωή θα με βρει στην Κολωνία.

Καλή τύχη να έχουμε όλοι όσοι θα ξενιτευτούμε.

Θα μας χρειαστεί..

 

Υ.Γ.Σε λίγο καιρό μας βλέπω να κάνουμε και κανά noiz.de με admin το superfunk από το Βερολίνο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άγγελε καταρχάς σου εύχομαι τα καλύτερα- και σε όλα τα παιδιά που αναγκάστηκαν ή θα αναγκαστούν να μεταναστεύσουν.

 

Πάντως, αν και μάλλον θα στο έχουν ξαναπεί, σε περίπτωση που γυρίσουν biopic με την ζωή του Βασίλη Καζούλη, ο ρόλος είναι δικός σου.  ;D Η ομοιότητα είναι καταπληκτική.

 

 

Το jam είναι ωραιότατο. Μπράβο σε εσένα και στα άλλα παιδιά.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...η τελε ειναι χαρακτηριστικη ....  ;D

 

Παιδια σας ευχαριστω πολυ ρε σεις....πραγματικα μου δινετε μια καλη σπρωξια να συνεχισω. Θα σας κραταω ενημερους και επιπλεον ευχομαι οτι καλυτερο σε οσους επιλεξουν το δρομο που πηρα εγω μα πολυ περισσοτερο σε οσους μεινουν πισω στο τρελοκομειο!!!

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο φιλαρακο γτ πολλοι ειμαστε για 'εξω' και παιρνουμε κουραγιο απο σενα...καλη επιτυχια σου ευχομαι πραγματικα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλια μπραβο Αγγελε. Θα σου ευχομουν καλη αρχη, αλλα την εκανες ηδη  ;)

Αφου μεσα σε 2½ βδομαδες καταφερες να δικτυωθεις τοσο καλα στο θεμα μουσικης ειμαι σιγουρος πως θα εχεις επιτυχια και στον επαγγελματικο τομεα (δεν ξερω τι δουλεια κανεις, αλλα σιγουρα εχεις τσαγανο).

 

Ξενιτευτηκα κι εγω μια φορα στη ζωη μου και γυρισα πισω μετα απο 10 χρονια. Τωρα σκεφτομαι να ξαναφυγω...  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλια μπραβο Αγγελε. Θα σου ευχομουν καλη αρχη, αλλα την εκανες ηδη  ;)

Αφου μεσα σε 2½ βδομαδες καταφερες να δικτυωθεις τοσο καλα στο θεμα μουσικης ειμαι σιγουρος πως θα εχεις επιτυχια και στον επαγγελματικο τομεα (δεν ξερω τι δουλεια κανεις, αλλα σιγουρα εχεις τσαγανο).

 

Ξενιτευτηκα κι εγω μια φορα στη ζωη μου και γυρισα πισω μετα απο 10 χρονια. Τωρα σκεφτομαι να ξαναφυγω...  :(

 

Νομιζω πως για εσενα θα ηταν λιγακι πιο ευκολο τωρα απο οτι για πολους αλλους. Κατα τα αλλα thnx ολους σας για τα καλα tips, η αληθεια ειναι πως ηρθα φορτσατος εδω περα....και απο κεκτιμενη ταχυτητα μεσα σε 2,5 εβδομαδες εχω ηδη βρει 5-6 μαγαζια, και εχω γνωρισει ηδη καμια 15αρια μουσικους. Θα σας πω μια εμπειρια που εγινε την πρωτη εβδομαδα. Ελπιζω να μη σας κουρασω,την αναφερω με βαση τον τσαγανο που ελεγες.

 

Φτανω που λετε στο Μοναχο Παρασκευη. Ολο το ΣΚ καθομαι μεσα και ψαχνω στο ιντερνετ για μαγαζια. Την Τριτη λοιπον αποφασιζω ετσι τυχαια να παω σε ενα απο αυτα που εχει live. Μπαινω μεσα,ειναι μια τρυπα και παιζει ενα παρα πολυ ωραιο ντουετο κοντραμπασσο - κιθαρα. Παιζουν μπλουζ. Ο κοντραμπασιστας μου εχει κανει τοση εντυπωση που δε βλεπω την ωρα να του την "πεσω". Στο διαλειμμα λοιπον πιανω τον τραγουδιστη κ τον ρωταω αν θελει να κανουμε ενα jam μαζι. Το αποφευγει και μου λεει θα δουμε στο τελευταιο σετακι μηπως ανεβεις αλλα να δεν εχω αλλη κιθαρα κλπ κλπ κλπ. Δεν πτοουμαι και αμεσως πιανω τον κοντραμπασιστα τον (Jimmy). Του κανω εναν προχειρο προλογο μου λεει ειναι απο τη Νεα Υορκη και στο τελος να τα πουμε και να σου πω τι θα κανεις για να βρεις gigs. Συνεχιζω που λετε με τη μπυρα μου και μπαινει τυπισα μεσα η οποια ανεβαινει μαζι τους και παιζει cajon και διαφορα αλλα μπλιμπλικια. Ωπ.....εδω ειμαστε λεω. Αυτη μου ειναι απαραιτητη. Ετσι λοιπον καποια στιγμη τελειωνει το live, ζηταω ευγενικα ενα μπλοκακι απο το μπαρ και πιανω τον Jim. Μου λεει καθε Πεμπτη στα περισσοτερα μαγαζια εχει Jam Sessions. Εκει θα πας να γνωρισεις μουσικους κλπ κλπ. Μου αφηνει ανοιχτο το ενδεχομενο να κανουμε μαζι ενα σχηματακι. Αμεσως μετα πιανω την κοπελα, εισαι πολυ καλη κλπ κλπ κ εχω ερθει απο Ελλαδα και μπλα μπλα και με κοιταει σαν να ειμαι εξωγηινος!!! Ανταλασσω emails και με τους δυο και φευγω. Με το που παω σπιτι της στελνω λινκς απο την μπαντα μου στην Ελλαδα και πεφτω για υπνο.

Το επομενο πρωι μου στελνει email και μου λεει οτι ηταν πολυ ωραια τα βιντεο κ τη Πεμπτη να παμε σε ενα αλλο μαγαζι που εχει παλι τζαμ. Οκ της λεω κ ετσι τη Πεμπτη βρισκομαι σε εναν πολυ ωραιο χωρο γεματο απο κοσμο. Κατα ενα μαγικο τροπο ολοι γνωριζονται εκει μεσα με ονοματα και διευθυνσεις και αισθανομαι σα τη μυγα μες το γαλα. Παιζει ο ενας ανεβαινει ο αλλος κατεβαινει ο επομενος καποια στιγμη αυτος που κανει κουμαντο εκει λεει ποιος θα ανεβει? ....Ησυχια. Ρε παιδια ποιος θα παιξει? ......κανεις. Σηκωνομαι λοιπον απο το τραπεζι και λεω:  ICH!! μου κανει νοημα,και ανεβαινω.

Τι θα τραγουδησεις μου λεει? Δεν εχω κιθαρα του λεω. Τι παιζεις και κιθαρα μου λεει? Ναι του λεω , δωσε μου μια απο τις ακουστικες που εχετε εκει. Δε γινεται μου λεει απο αυτες παρε τη δικη μου την στρατο να παιξεις. Οκ του λεω και τον ρωταω...μηπως υπαρχει κανενας μπασιστας ή ντραμερ? Ρωταει που λετε κ αυτος απο το μικροφωνο ποιος θελει να ανεβει.....νεκρα...πωπω λεω....δυσκολη νυχτα θα εχουμε. Ρωταω κ εγω απο το μικροφωνο και μαλιστα κοιταζω με ενα αγωνιωδες βλεμα....τιποτα.

Το προσπερναω και ξεκιναω με μια κιθαρα και παιζω statesboro blues. Με το που αρχιζω ανεβαινει επι τοπου τυπος με φυσαρμονικα. το παμε καλα και στο δευτερο κουπλε ανεβαινει μπασιστας. Παιζουμε τριτη στροφη και ερχεται ντραμερ. Κοπαναω και ενα σολο να φυγει το αγχος και τελειωνουμε ολοι μαζι. Ψιλοχειροκροτουν κ παιρνω λιγο θαρρος. Δευτερο κομματι....cocaine. Το λεμε και με το που τελειωνει επικρατει πανικος. Τελειωνουμε με Johny be goode και κατεβαινω χωρις να πω καν ποιος ειμαι. Ο τυπος ρωταει απο το μικροφωνο ποιος εισαι εσυ και απο που εισαι και πεταει ατακα.....αυτος αν ερχεται καθε Πεμπτη το μαγαζι θα δουλευει καλα!!! καθομαι λοιπον στο μπαρ και περνανε ολοι οσοι ανεβηκαν και γνωριζομαστε. Παιρνω ολονων τα τηλεφωνα ή emails και φευγω. Η τυπισα εχει ενθουσιαστει και ετσι συντομα κανουμε την πρωτη μας προβα. Ερχεται λοιπον η δευτερη εβδομαδα και την Πεμπτη της λεω εγω θα παω σε ενα αλλο μαγαζι με τζαμς να δω τι παιζει. Μου λεει θα ερθω κι εγω....δε παιρνουμε και τα οργανα να ανεβουμε μαζι? Οκ της λεω κ ετσι εκτυλιχθηκε το βιντεο που ειδατε πιο επανω. Τωρα πως βρεθηκα να παιζω εκει μεθαυριο. Παρατηροντας το προγραμμα του μαγαζιου ενω καθε Πεμπτη εχει Jam nights που ομως πρεπει να υπαρχει μια σταθερη μπαντα, 31/1 δεν υπαρχει κανεις στο προγραμμα. Στελνω λοιπον email στο μαγαζι και ζηταω τη μερα-καμια απαντηση. Στελνω σε μια ατζεντισα που κλεινει τα συγκροτηματα εκει-καμια απαντηση. Ετσι εισαι? Παιρνω τηλεφωνο την ατζεντισα δε το σηκωνει. Συντομα με παιρνει πισω. Της λεω ειμαι ο ταδε πηγα στο μαγαζι προχθες εκανα ενα μικρο προγραμματακι πηγε καλα κλπ κλπ κλπ δωσε μου την 31/1 αφου ουτως η αλλως δεν εχεις κατι. Μου λεει παρτην ομως πρεπει να παρεις οκ και απο το μαγαζι. Κλεινω το τηλ και φευγω σφαιρα ξανα στο μαγαζι. Ποιανω την τυπισα που το εχει,με θυμαται....και της λεω την αλλη Πεμπτη δεν εχεις τιποτα,δωσε μου εμενα τη μερα. Το σκεφτεται κανενα μισαωρο και επιστρεφει λεγοντας....You have guts....next Thursday the stage is yours.....(αμερικανιδα γαρ....)

 

and thats the story of my beginning in Munich.....

σας κουρασα το ξερω....αλλα κι εγω ειχα αναγκη να το μοιραστω με καποιον.και ενας να το διαβασει....κερδος ειναι!!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου